Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A4 B7 (Sedan) 2.0TDI 170km


DawidTBG

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, DawidTBG napisał:

Właśnie! A pro po wiosennych porządków ;) olej wymieniony jak również filtry, problem ze swiecącą lampką AirBag został zamknięty, okazało się że problem byl z pinami w module AirBag w tunelu srodkowym.

Postawiłem na Motula x-clean 8100 5w30 O normach 504.00/507.00 (że względu na jeszcze obecnego DPF), udało mi się znaleźć jeszcze oryginał filtra manna produkowanego jeszcze w Niemczech,  taka ciekawostka Filtron jest obecnie producentem filtrów manna także nie bądźcie zdziwieni jak zobaczycie na filtrach manna made in Poland ;)

2018-04-09_08.12.59-2236x1258.jpg

A jak u mnie brak już dpf-a to zalać taki sam czy jakieś inne normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dpf możesz zalać olej o wyższej ilości popiołów i nic złego się nie stanie, choć mimo wszystko nie zalał bym jakiegoś syfu.. Uważam jednak że na oleju nie powinno się oszczędzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DawidTBG napisał:

Jak nie masz dpf możesz zalać olej o wyższej ilości popiołów i nic złego się nie stanie, choć mimo wszystko nie zalał bym jakiegoś syfu.. Uważam jednak że na oleju nie powinno się oszczędzać ;)

I tak się zrobi zaleje teraz motula..

Wcześniej miałem mobila także chyba nie taki zły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę wyższa cena, Ale nie będziesz za chwilę mowil i nie powiesz sobie że można było lepszy olej zalać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne "ciekawe" mody? jak by ktoś miał grubsze problemy z klimatyzacją (zatarty kompresor itd) mogę już chętnie doradzic oraz pomoc bo niestety jestem po akcji kompletnego serwisu klimy ? sprawa wygląda mniej więcej tak jeśli kompresor jest zatarty najlepiej jest zrobić raz A dobrze.

Cena kompresora Plus minus 800zl 

Cena skraplacza(chłodnicy klimy) 300-350zl

Cena osuszacza 50-70 zł

Dysza "dławiaca" 30zl

Płukanie układu 500zl

Montaż kompresora oraz skraplacza 250zl

Napełnianie układu 400zl

Można się zamknąć w 2500zl przy drobnych znajomosciach ze sprzedajacymi części 

 

 

20180419_174516-2656x1494.jpg

20180419_174529-2656x1494.jpg

20180419_174520-2656x1494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem to samo z klima z tym ze w b6. Kompresor denso nowke nie regenerowany kupilem za 1300 plus skraplacz nissensa za 300 do tego plukanie ukladu robilem sam, montaz też, nowe oringi dysza i skraplacz plus nabicie u klimiarza i test szczelnosci i wyszlo mnie ok. 2000zl. A te 400 u Ciebie za nabicie to troche za duzo. Mnie skasowali 200 ale tylko dlatego ze było robione na już jako ekspres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 22:10, MaTeo85 napisał:

Robilem to samo z klima z tym ze w b6. Kompresor denso nowke nie regenerowany kupilem za 1300 plus skraplacz nissensa za 300 do tego plukanie ukladu robilem sam, montaz też, nowe oringi dysza i skraplacz plus nabicie u klimiarza i test szczelnosci i wyszlo mnie ok. 2000zl. A te 400 u Ciebie za nabicie to troche za duzo. Mnie skasowali 200 ale tylko dlatego ze było robione na już jako ekspres. 

Gaz poszedł w tym roku na prawdę do góry .. Obecnie to za 11kg butle gazu R134a trzeba zapłacić Plus minus 2400-2600zl

 

 

Edytowane przez DawidTBG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie ;) szyby przyciemnione, radio wstawione i oczywiście mojej a4 było za mało.. 

Błąd przeładowania turbiny zniknął w marcu od tamtej pory nic złego się nie działo .. Do tego tygodnia, już myślałem że autem nie wrócę z trasy bo wyskakiwal błąd oznaczony migajacą lampką od świec zarowych i trybem awaryjnym (w myślach miałem nadzieję żeby to tylko nie turbo..) po powrocie do domu i podpieciu pod OBD wyskoczył błąd

P0299 - Turbosprężarka doładowania silnika-nieznaczne doładowanie silnika / usterka mechaniczna .. 

Dodam że turbo podczas upuszczania ciśnienia wydaję dziwne odgłosy (nawet nie jestem w stanie ich określić) miał ktoś podobny problemik ? Koszta ? Turbo regenerowane, uzywka, hybryda? 

proszę o pomoc kogoś co miał taką sytuację !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...