Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalanie przy ujemnych temperaturach


Kristoffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Posiadam 1.9afn auto pali od strzała nawet po tygodniowym postoju. Interesuje mnie jedna rzecz. Dlaczego przy ujemnej temp rano auto po odpaleniu parę sekund lekko kuleje . Świece wymienione rok temu wtedy to wyraźnie szarpało itp ale jest właśnie taki objaw lekkiego skakania obrotów . I teraz do osób które się znają. Co może być problemem czy to wina któregoś wtrysku jeśli nie dlaczego? Czy może mniejsza kompresja na którymś cylindrze. Auto tak miało od kiedy kupiłem zrobiłem już nim 80 tys . Zero problemów jedynie ta mała wada tylko w zimę. Podejrzewam że pada turbo jest olej w dolocie i wytarta gładź od wirnika . 2,5 roku temu czyściłem geometrie wtedy był jeszcze stan dobry . Być może ścieka olej w kolektorze przez turbo które go puszcza ścieka do rana bardziej i stąd ta nie równa praca . Dodam że w tym roku zauważyłem jak była temp powyżej 20 stopni auto co jakiś czas dostaje mikroskopijnych drgawek co jakiś cykl wg ledwo to odczówalne ale czuć pod tylkiem albo jak otwarte drzwi to widać jak szyba lekko przydrga. Przy gaszeniu lekko telepie silnikiem czasami mniej było tak od kiedy mam auto . Poduszki tylko pod skrzynia wymienione.

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy. ->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Filtr paliwa, lipna wacha, wtryski, pompa, czujniki: temp. paliwa, powietrza, płynu chłodzącego

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie . Robiłem ostatnio uszczelnienie pompy i przy okazji zmieniłem trochę dawkę paliwa na 3.4mg Znaczna poprawa auto raz nawet odpaliło że tak powiem od pierwszego cylindra że nie zdążyłem kluczyka puścić .ale wpłynęło to znacząco na utrzymanie ciśnienia pompy i po odpaleniu obroty nie skaczą . Czyli mogła pomóc większą dawka bądź tylko uszczelnienie pompy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...