Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padły pompki continental BRD 170KM


Drelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! padły mi dwie pompowtryskiwacze 03G130073T i nie wiem co robić kupić dwie używki ale mam bład od tych reszty pompowtrysków od przekroczonej regulacji także nie ma pewnosci czy juz nie padaja te dwa kolejne . Myślałem o wrzuceniu pompowtrysków boscha od BKD wiadomo 140KM ale nie chce kupić jakiegoś bubla chyba że ktoś ma coś konkretnego do sprzedania. O regeneracji siemensa/conti słyszałem że są składane z paru i sprzedawane

Edytowane przez Drelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko Ci te pompki padły i na jakiej podstawie to stwierdzono ?

Opisz dokładnie objawy i sposób diagnozowania :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak padły to pewnie motor stanął, PPD tak maja jak zwarcie zrobi się w cewce to ECU wyłącza wszystkie  już nie uruchomi się silnika..  może to być nawet podczas wyprzedzania :facepalm:

ja słyszałem, ze można poprawić trochę ta cewkę, ale jeszcze przed wystąpieniem objawów niedomagania pompki (piezokryształ jest nienaprawialny). później już nic się nie da zrobić. generalnie to tylko czyszczenie ultradźwiękami i płukanie chemia.

Może masz problem elektryczny u siebie? wiązkę na próbę można by podmienić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, moniuh napisał:

jak padły to pewnie motor stanął, PPD tak maja jak zwarcie zrobi się w cewce to ECU wyłącza wszystkie  już nie uruchomi się silnika..  może to być nawet podczas wyprzedzania :facepalm:

ja słyszałem, ze można poprawić trochę ta cewkę, ale jeszcze przed wystąpieniem objawów niedomagania pompki (piezokryształ jest nienaprawialny). później już nic się nie da zrobić. generalnie to tylko czyszczenie ultradźwiękami i płukanie chemia.

Może masz problem elektryczny u siebie? wiązkę na próbę można by podmienić..

Nawet jak silnik stanął nagle to w sterowniku silnika powinny być zapisane błędy które sterownik wykrył i na ich podstawie unieruchomił silnik :decayed:

Kolega nie napisał numerów błędów, dla tego dopytuję .

Przyczyny nieprawidłowej pracy pompek nie zawsze leżą w nich samych,  większość ludzi wyrywa z silnika i oddaje do regeneracji pompki które jeszcze długo mogły by służyć :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...