Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jedna lampa d1s druga d2s


rogigor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Po małej stłuczce lewą lampę mam d1s a prawą d2s (wyszło jak dziś wymieniałem w lewej żarnik i kupiłem dwie sztuki d1s)Prawa aktualnie świeci słabo, dużo gorzej niż lewa ale podejrzewam że żarnik jest na wykończeniu i jutro planuje kupić d2s. Dodatkowo lewa świeci wyżej ale to pewnie kwestia ustawienia.

 

Pytanie zasadnicze: Czy mogę tak normalnie jeździć i nic się nie stanie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rogigor napisał:

Prawa aktualnie świeci słabo, dużo gorzej niż lewa ale podejrzewam że żarnik jest na wykończeniu

Raczej różnica w wypaleniu odbłyśnika i czystości soczewek.

Ja na twoim miejscu doprowadziłbym wszystko do porządku, czyli obie lampy na D2S (bo tańsze żarniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fido napisał:

Raczej różnica w wypaleniu odbłyśnika i czystości soczewek.

Ja na twoim miejscu doprowadziłbym wszystko do porządku, czyli obie lampy na D2S (bo tańsze żarniki).

Też możliwe. 

Zamierzam właśnie dopasować lampy (albo do D2S albo D1S - zobaczę w jakiej cenie jaką lampę kupię), ale generalnie nic się nie stanie jak będę tak na razie jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, a co ma się stać ?

Kolega Gwery przerabia lampy więc najpierw zapytaj jego o cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, dlatego pytam :D 

Dzięki za info!  A czy Gwery lub ktoś inny na forum zajmuje się regeneracją lamp? 

Soczewka zostaje ta sama przy przeróbce, jedynie odbłyśnik i przetwornica się zmieniają prawda? Różnicy (poza ceną żarników) między D1S a D2S nie ma? Chodzi o jakość świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz lampę? Ksenon czy bixenon? Przy bixenon przeróbka jest prosta, bo lampy nie musisz rozklejać (projektor B8 wchodzi bez problemu). Jeśli ksenon to masz dwie opcje: rozklejanie lampy i wsadzenie jakiegoś rozsądnego projektora lub zakup projektorów Mini H1, które wchodzą do lampy bez rozklejania, lecz IMO nie jest to porównywalne do tego co może zaoferować lepszy projektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły xenon + H7, czyli zostaje rozklejanie lampy i wsadzenie projektora, ale to bym musiał zrobić w dwóch (żeby różnicy nie było) a to już koszta.  Dlatego wolałbym chyba przełożenie odbłyśnika soczewki i przetwornicy z lampy z D1S na D2S bo nie trzeba rozkładać lampy -> dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic przekładać. Kupujesz palnik D2S, przetwornicę D2S i temat załatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Własnie znalazłem post Gwertego

W dniu 16.01.2017 o 10:56, Gwerty napisał:

Są drpo pod d2s ale nie zmienia to faktu ze marnej jakości zamienniki. Każe orientuje lampy b6 Xeon czy zwykłe pod h7 można zrobić pod d2s wystarczy ze zmienisz odblysnik soczewki pod d2s wstawić palnik i przetwornice d2s i masz Xeon d2s w b6 bez rozkładania lamp. Żeby zamontować projektor bixenonowy intemo lub hella 3 trzeba rozkładać lampy i przerabiać. Jak coś dzwon to powiem co IP jak zrobić.

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2S to tylko rodzaj palnika. Nie ma znaczenia projektor. Są też adaptery D2S na D1S, więc nie musisz nic wymieniać w lampie.

http://allegro.pl/zaplonnik-starter-volvo-s60-s80-xc90-d2s-d2r-cewka-i6915641963.html?reco_id=70841ad0-e713-11e7-955a-6c3be5b959d8&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też rozkminiam opcje przerobienia d1s na d2s (wiadomo żarniki są o wiele tańsze) i jest mały problem po zastosowaniu takiego typu zapłonnika http://allegro.pl/zaplonnik-starter-volvo-s60-s80-xc90-d2s-d2r-cewka-i6915641963.html?reco_id=70841ad0-e713-11e7-955a-6c3be5b959d8&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product odnośnie mocowania go do odbłyśnika, jeszcze nie rozkminiłem jak go zamocować może ktoś ma jakieś pomysły jak to przerobić, czy pozostaje wymiana odbłyśnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik ma uchwyt ktoryjest mocowany w gniezdzie odbłyśnika. Ten adapter jest mocowany z tyłu palnika i nie ma nic wspólnego z odblysnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak ja mam gniazdo odbłyśnika na d1s to niema opcji zamocować zewnętrzny zapłonnik + żarnik d2s taki jak w linku powyżej, na filmiku jest adapter d1s na d2s którego na żadnej polskiej aukcji typu olx czy allegro nawet niema. Chodzi o to aby zamocować zewnętrzny zapłonnik taki jak niżej, kabel od przetwornicy pasuje pozostaje tylko kwestia zamocowania tego w gnieździe odbłyśnika.

image.png

image.png

image.png

Edytowane przez error32856
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...