Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z masą ? Zwarcie ?


Rikone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy temat na forum proszę o wyrozumiałość i umieszczenie tematu w odpowiedni dział. A wiec do rzeczy, borykam się z pewnym problemem a mianowicie posiadam niefabryczne radio jvc ( nówka kupiona do tego auta ) ponieważ starsze było uszkodzone ale problem po zmianie radia pozostał.  Podczas włączenia radia słychać głośny strzał w przednich głośnikach a po chwili drugi strzał w tylnych głośnikach, na wyświetlaczu nic nie przygasa podczas uruchomienia i wszystko gra i buczy na maxa tyle że sądzę iż ten strzał rozładowuje mi aku... Odpinałem już wtyczki z każdych drzwi po kolei aby wykluczyć w którym głośniku w drzwiach może być zwarcie. Odpinałem również suba i nadal to samo, przewód masowy z aku do auta wyczyściłem z jednej i drugiej strony. Chciałbym dodać że gdy radio jest nawet na 0 vol. to cały czas słychać pisk czy szum w głośnikach który jest bardzo słyszalny, a gdy wcisnę pedał hamulca ucicha... załączę również link do filmiku. Brakuje mi już pomysłów i proszę was o pomoc. Chciałbym sprawdzić jeszcze przewód masowy od radia ale nie wiem którędy jest on puszczony. Szukając którędy kabelki idą znalazłem jeszcze jakieś dziwne kabelki po poprzednim właścicielu. Po zdjęciu osłony pod kiera są widoczne kabelki o których mowa. Bardzo proszę o szybką pomoc o ile to możliwe :) 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka z ostatniego zdjęcia wygląda jak od sterownika lpg. Masz tu poprzerabianą instalację pod niefabryczne radio. Najlepiej byłoby to wywalić, podpiąć ori radio pod fabryczne kostki i zobaczyć czy dalej jest problem. Jeśli już za bardzo poplątane przy tym radiu to jedynie do jakiegoś fachmana, który ogrania temat przeróbki instalacji pod nieoryginalne radio.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem problem był już przy ori radiu... Wiem że instalacja jest pod niefabryczne radio bo takie dokupiłem pod radio jvc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mniek991 napisał:

Może wina wzmacniacza

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
 

Po świętach podjadę do elektryka i zostawię mu wzmaka może coś ogarnie. Chyba że ktoś z forum użyczyłby swojego na chwile na przepięcie żeby sprawdzić czy to wzmak jest winowajcą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś da ale odlacz sam wzmacniacz i sprawdź czy pomoże

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odłączenie wzmacniacza nic tu nie pomoże bo sygnał z radia idzie na wzmacniacz a później na głośniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2017 o 15:11, mniek991 napisał:

Nie wiem czy to coś da ale odlacz sam wzmacniacz i sprawdź czy pomoże

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
 

wiesz może kolego gdzie podłączona jest masa kabla zasilającego radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem zbytnio, i jak rozwiazales problem?

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem podłączenia masy ale nie znalazłem. Skończyły mi się pomysły i oddałem na dniach wzmachol do znajomego elektronika zobaczymy czy coś znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...