Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskazowka temperatury silnika. A4 B6 1.9 tdi awx


Maciek0707

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj jechalem w trasę 50 km . po jakichś 20 km zauważyłem ze wskazowka temperatury jest na 130 stopniach, natychmiast się zatrzymalem i podnioslem maske. Węże cieple płyn w zbiorniku nie wrzal nie gotowalo się nic . po zgaszeniu auta wskazowka cofnela się na 90 stopni i zatrzymała po ponownym odpaleniu znów na 130 stopni. Dziś rano patrzę a wskazowka była na 60 stopni i po odpaleniu auta i trzymanoi go na 2.5 tyś obrotach przez dobra minutę ani drgnęła. Co może być przyczyna tego zjawiska. Pozdrawiam 

Edytowane przez Maciek0707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie w B6. Wskaźnik pokazywał bzdury nawet na wyłączonym zapłonie nie zawsze wracał na sam dół i zatrzymywał się w losowych pozycjach. Każde kolejne włączenie i wyłączenie zapłonu skutkowało innym wskazaniem.

Uszkodzony był sam zegar. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podłącz vaga i sprawdź jakie wartości mają czujniki g2/g62 oraz zrób test licznika. Jak wartości odczytane z czujnika(ów) - bo jest to jeden czujnik tylko z 4 pinami tzw. 2 w 1 - będą do siebie zbliżone to czujnik jest ok, jeśli się mocno różnią to czujnik do wymiany. Jakby to był czujnik to radzę kupić oryginalny w ASO, nie jest wcale drogi (kosztuje koło 100zł), bo zamienniki często są już zepsute na półce sklepowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

najlepiej podłącz vaga i sprawdź jakie wartości mają czujniki g2/g62 oraz zrób test licznika. Jak wartości odczytane z czujnika(ów) - bo jest to jeden czujnik tylko z 4 pinami tzw. 2 w 1 - będą do siebie zbliżone to czujnik jest ok, jeśli się mocno różnią to czujnik do wymiany. Jakby to był czujnik to radzę kupić oryginalny w ASO, nie jest wcale drogi (kosztuje koło 100zł), bo zamienniki często są już zepsute na półce sklepowej.

czujniki firmy vernet za 25zł działają bez zarzutu

problem jest  czujnikami ori z allegro

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może widocznie źle trafiłem, bo też kiedyś miałem verneta i działał może tydzień, po czym oddałem go do sklepu, bo wskazówka nie chciała iść wyżej niż 70*C, od tego czasu mam ori i dział już chyba ze dwa lata. Choć może warto zaryzykować i wydać tylko 25zł - może u mnie to tylko ten jeden z niewielu wadliwych, zwłaszcza że wymiana czujnika to minuta roboty.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...