Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ - Prośba o analizę logów, wolne opadanie z obrotów


ijik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z bardzo wolno opadającymi obrotami oraz wypadającym zapłonem na wszystkich cylindrach.

115-118

003-020

032

002-033

Jakieś pomysły co może być nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi na pb, błędy wykasowane przed logowaniem. Przed kasowaniem, w bloku 032 miałem korekty na plusie~8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po programie i chyba kiepskim. Przepływ szaleje podobnie jak doładowanie i wtryski pętlą od 6tys obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś było ostatnio robione w aucie? Zapłony wypadaja pod obciażeniem? na wolnych? na lpg jest tak samo? Dolot trzeba sprawdzić czy szczelny, i zmierzyć ciśnienie paliwa na postoju i podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że po modzie, ale problem z wypadaniem zapłonu pojawił się ostatnio bez żadnej ingerencji.

Zapłony wypadają pod obciążeniem, najczęściej gdy silnik nie osiągnie jeszcze optymalnej temperatury. Ostatnio zmieniałem pompę paliwa i filtr paliwa(problem z zapłonem pojawił się przed wymianą tych elementów). Na lpg i na pb zapłon zachowuje się identycznie. Jutro postaram się zmierzyć ciśnienia o których mówisz. Na wolne opadanie obrotów może mieć wpływ zaworek odpowietrzania skrzyni korbowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest po modzie, filtr paliwa jaki założyłeś? zamienniki często od razu są uszkodzone i jest złe cisnienie na listwie, możliwe że to nie będzie przyczyną ale od czegoś trzeba zacząć, zaworek może mieć wpływ ale jak jest całkiem uszkodzony to na wolnych też źle pracuje, może też być nieszczelność w podciśnieniach, może też być uszkodzony czujnik sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...