Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie


Fwl7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Mam 1.6 2006 sedan i zastanawiam się nad gazem BRC. Pytanie jak u was wygląda spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to dolicz sobie 15-20% więcej gazu na 100km niż benzyny. Nie wiem czemu upierasz się przy brc, bo stag będzie wystarczający i o wiele tańszy. Widzę, że jesteś z Lublina więc kilka warsztatów jest godnych polecenia w samym Lbn jak i okolicach. Osobiście montowałem w Warsztatowni, jak masz pytania to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ten biedny silniczek w spokoju, on sam ledwo zipie, a co dopiero z gazem. 1.6 to kiepska konstrukcja, na aluminiowej głowicy, w dodatku sam silnik drogi bo ok 2tyś słupek. Wystarczy delikatnie przegiąć z gazem i zaraz uszczelka pod głowicą. Co więcej, ktoś kto świadomie kupując ten samochód z silnikiem 1.6, musiał mieć coś z głową, bo 101KM w 1.6 to rozwiązanie dobre w Corsie albo w Golfie. Podejrzewam, że spala Ci i tak z 10-11litrów, więc po dodaniu gazu spali Ci tak ze 2l litry więcej. Wiem, jeździłem takim 1.6 w gazie. Ogólnie brakowało wtedy mi kogoś kto by powiedział "sprzedaj 1.6, kup z normalnym silnikiem".

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie gaz od 3 tyś.km.Średnia z tego przebiegu to 9 litrów.Tyle,że jeżdżę spokojnie, max.120 i 80% przebiegu to drogi pozamiejskie.Ja mam stag qbox basic,kme tur,pojedyńcze baracudy i bak 55 litrów za cenę 2800 zł.Całość działa idealnie.Mi akurat ten silnik wystarcza i zamierzam tym autem długo jeździć to założyłem gaz.Jak masz sprawne auto w należytym stanie i chcesz nim pojeździć to zakładaj gaz bo to połowa kosztów przy dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi mocy nie brakuje założyłem BRC pali litr więcej niż benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam gaz od około 9 000 km. Instalacja Stag GoFast200 butla 55 litrów. 

Spalanie gazu:

Na trasie spokojnie: 8,5 l/100 km 

Na trasie trochę szybciej: 9.2 l/100 km

W mieście: Do 13 l/100 km

Ogólnie polecam, gdyż szybko przechodzi na gaz i nie odczuwa się braków mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 19:34, Kubix5 napisał:

Ja posiadam gaz od około 9 000 km. Instalacja Stag GoFast200 butla 55 litrów. 

Spalanie gazu:

Na trasie spokojnie: 8,5 l/100 km 

Na trasie trochę szybciej: 9.2 l/100 km

W mieście: Do 13 l/100 km

Ogólnie polecam, gdyż szybko przechodzi na gaz i nie odczuwa się braków mocy.

Dokładnie mam tą samą instalacje. Trasa z Pomorza do Hamar (Norwegia) ponad 900 KM średnie spalanie na poziomie 9.6 L LPG prędkość max 140. 

Nie rozumiem dlaczego każdy hejtuje ten silnik za słabą moc itp... Według mnie od 3 tyś jakoś jedzie wszystko odwdzięcza się bez problemową eksplantacją na lata pod warunkiem że ma się zadbany egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...