Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skoki cisnienia Audi a4 b8 136km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Posiadam Audi a4 b8 136km rocznik 2010. Przebieg 220 k kilometrów.  Samochód mam od czerwca zeszłego roku czyli raptem pół roku, po małych usterkach (łożysko, czyjnik ABS) wszystko było ok do teraz a wiec..


Panowie od dłuższego czasu miałem dziwne drgania samochodu, dzieje się to tylko na niskich obrotach, na biegu jałowym albo jak stanę na światłach i obroty spadną, nie zawsze ale raz na pare dni. przed swietami objawy się nasiliły wraz z telepnięcie samochodu pojawił się skok obrotów tak jakby miał gasnąć (raz w sumie zgasł). Nie zastanawiając się długo pojechałem do mechanik na podpięcie kompa i diagnozę. Komputer nie pokazał żadnych błędów wszystko było "według niego" w porządku. Mechanik przeglądał na komputerze wszystko po kolei i zauważył że jest skok ciśnienia paliwa i dlatego tak się dzieje. Gdy ścisnę przewód paliwowy zwrotny z listwy dzieje się tak samo, jakby się dusił (regulator siadł i go zalewa?)

Zapytany o diagnozę gdzie szukać problemu filtr, wtryski, pompa, zawór ciśnienia rozłożył rece i powiedział że nie ma pojęcia.  
a więc wróciłem do domu bez zdiagnozowania problemu i bez 30 funtów w portfelu. 

Pierwsze co to wymieniłem filtr paliwa niestety bez rezultatów. Następnie wykręciłem regulator wysokiego ciśnienia sprawdzić czy nie ma opiłków (może pompa się zaciera) nic takiego, filterek czyściutki. 

Dodam że mieszkam w UK i nie ma tu możliwość wyboru polskich mechaników jak by mi się podobało (anglikowi nie dam wsadzić rąk w mój samochód :) ) 

Ukierunkujecie mnie chociaż trochę gdzie mógłbym szukać problemu?

Pozdrawiam

Opublikowano

Skąd jesteś z UK jeśli z okolic Manchesteru to mam kolegę dobrego mechanika pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja miałem takie objawy przy poduszkach silnika i skrzyni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor
18 godzin temu, rafik84 napisał:

Skąd jesteś z UK jeśli z okolic Manchesteru to mam kolegę dobrego mechanika pozdrawiam
 

Niestety jestem z okolic Northampton :/

18 godzin temu, Marcin_G napisał:

Ja miałem takie objawy przy poduszkach silnika i skrzyni

 

Poduszki? Miałeś skoki ciśnienia paliwa przez walniete poduszki?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie, Dalej zmagam się z tym problemem ale.. Wziąłem się z drugiej strony za ten problem a mianowicie za przepustnice. Podpowiedzcie mi, otóż odpiąłem tą wtyczke i nic się nie dzieje, wygląda jakby ten element nie działał, to jest tylko czujnik czy jakiś regulator na tych kablach. Wg. mnie po odpięciu kabli powinno coś się zmienić, cokolwiek, powinien zgasnąć zminić obroty cokolwiek a tutaj nic...  

28459037_1190804681051555_548968610_n.jpg

Opublikowano

Ed

Edytowane przez Marina_Yacht

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 8.01.2018 o 14:50, hmotnost napisał:

Witam, 

Posiadam Audi a4 b8 136km rocznik 2010. Przebieg 220 k kilometrów.  Samochód mam od czerwca zeszłego roku czyli raptem pół roku, po małych usterkach (łożysko, czyjnik ABS) wszystko było ok do teraz a wiec..


Panowie od dłuższego czasu miałem dziwne drgania samochodu, dzieje się to tylko na niskich obrotach, na biegu jałowym albo jak stanę na światłach i obroty spadną, nie zawsze ale raz na pare dni. przed swietami objawy się nasiliły wraz z telepnięcie samochodu pojawił się skok obrotów tak jakby miał gasnąć (raz w sumie zgasł). Nie zastanawiając się długo pojechałem do mechanik na podpięcie kompa i diagnozę. Komputer nie pokazał żadnych błędów wszystko było "według niego" w porządku. Mechanik przeglądał na komputerze wszystko po kolei i zauważył że jest skok ciśnienia paliwa i dlatego tak się dzieje. Gdy ścisnę przewód paliwowy zwrotny z listwy dzieje się tak samo, jakby się dusił (regulator siadł i go zalewa?)

Zapytany o diagnozę gdzie szukać problemu filtr, wtryski, pompa, zawór ciśnienia rozłożył rece i powiedział że nie ma pojęcia.  
a więc wróciłem do domu bez zdiagnozowania problemu i bez 30 funtów w portfelu. 

Pierwsze co to wymieniłem filtr paliwa niestety bez rezultatów. Następnie wykręciłem regulator wysokiego ciśnienia sprawdzić czy nie ma opiłków (może pompa się zaciera) nic takiego, filterek czyściutki. 

Dodam że mieszkam w UK i nie ma tu możliwość wyboru polskich mechaników jak by mi się podobało (anglikowi nie dam wsadzić rąk w mój samochód :) ) 

Ukierunkujecie mnie chociaż trochę gdzie mógłbym szukać problemu?

Pozdrawiam

Cześć i jak rozwiązałeś problem? :)

Opublikowano
W dniu 28.02.2018 o 10:19, hmotnost napisał:

Witam ponownie, Dalej zmagam się z tym problemem ale.. Wziąłem się z drugiej strony za ten problem a mianowicie za przepustnice. Podpowiedzcie mi, otóż odpiąłem tą wtyczke i nic się nie dzieje, wygląda jakby ten element nie działał, to jest tylko czujnik czy jakiś regulator na tych kablach. Wg. mnie po odpięciu kabli powinno coś się zmienić, cokolwiek, powinien zgasnąć zminić obroty cokolwiek a tutaj nic...  

28459037_1190804681051555_548968610_n.jpg

przepustnica ma klapę gaszącą dział wtedy jak gasisz samochód, podczas pracy silnika nie wpływa na prace.

Opublikowano
6 godzin temu, Adrian Adamczyk napisał:

Cześć i jak rozwiązałeś problem? :)

 

Edytowane przez arek252525

Opublikowano
W dniu 8.01.2018 o 13:50, hmotnost napisał:

Witam, 

Posiadam Audi a4 b8 136km rocznik 2010. Przebieg 220 k kilometrów.  Samochód mam od czerwca zeszłego roku czyli raptem pół roku, po małych usterkach (łożysko, czyjnik ABS) wszystko było ok do teraz a wiec..


Panowie od dłuższego czasu miałem dziwne drgania samochodu, dzieje się to tylko na niskich obrotach, na biegu jałowym albo jak stanę na światłach i obroty spadną, nie zawsze ale raz na pare dni. przed swietami objawy się nasiliły wraz z telepnięcie samochodu pojawił się skok obrotów tak jakby miał gasnąć (raz w sumie zgasł). Nie zastanawiając się długo pojechałem do mechanik na podpięcie kompa i diagnozę. Komputer nie pokazał żadnych błędów wszystko było "według niego" w porządku. Mechanik przeglądał na komputerze wszystko po kolei i zauważył że jest skok ciśnienia paliwa i dlatego tak się dzieje. Gdy ścisnę przewód paliwowy zwrotny z listwy dzieje się tak samo, jakby się dusił (regulator siadł i go zalewa?)

Zapytany o diagnozę gdzie szukać problemu filtr, wtryski, pompa, zawór ciśnienia rozłożył rece i powiedział że nie ma pojęcia.  
a więc wróciłem do domu bez zdiagnozowania problemu i bez 30 funtów w portfelu. 

Pierwsze co to wymieniłem filtr paliwa niestety bez rezultatów. Następnie wykręciłem regulator wysokiego ciśnienia sprawdzić czy nie ma opiłków (może pompa się zaciera) nic takiego, filterek czyściutki. 

Dodam że mieszkam w UK i nie ma tu możliwość wyboru polskich mechaników jak by mi się podobało (anglikowi nie dam wsadzić rąk w mój samochód :) ) 

Ukierunkujecie mnie chociaż trochę gdzie mógłbym szukać problemu?

Pozdrawiam

spróbuj pierw zawór na listwie wtryskowej ten od strony szyby, na nim masz w środku siteczko na czubku sprawdź czy nie masz opiłków jak jest czysty to prawdopodobnie ten zawór do wymiany. Tak na 70%.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.