Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Ocena wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Proszę o ocenę wtryskiwaczy z poniższych logów. Objawy to kłęby czarnego dymu przy odpalaniu, problemy z rozruchem i drgania podczas jazdy i przyśpieszania. Czy problem może leżeć w podwiniętych pompo wtryskach ?

013 dynamiczne

013 statyczne

023 dynamicznie

023 statycznie

Pozdrawiam

   
Opublikowano

czarny dym- sprawdź czy nie masz gdzieś dziury w dolocie,przy dodaniu mocniej gazu też dymi,szarpanie-wężyki podciśnienia czy całe,możesz odpiąć egr  zaślepić wężyk i się przejechać,problemy z rozruchem -możliwe że oringi na pompkach puszczają

Opublikowano

Na pewno wrzuciłeś dobre logi? Jeden jest z lipca i tam korekcja na 3 cylindrze jest wysoka co prawdopodobnie wskazuje na uszczelnienie pompki tak jak pisał @greg2505. Jak możesz to zrób jeszcze raz komplet logów (01, 03, 04, 11, 13, 18, 23) bo Bipy też nie wyglądają za ciekawie.

Opublikowano
  • Autor
20 godzin temu, greg2505 napisał:

czarny dym- sprawdź czy nie masz gdzieś dziury w dolocie,przy dodaniu mocniej gazu też dymi,szarpanie-wężyki podciśnienia czy całe,możesz odpiąć egr  zaślepić wężyk i się przejechać,problemy z rozruchem -możliwe że oringi na pompkach puszczają

Witam

EGR jest na stałe zaślepiony.

Nieszczelności niestwierdzono (obmacałem cały układ)

Głowica jakieś 5 tyś km temu miała robione gniazda, ale wtryski zostały te same.

19 godzin temu, Tracer39 napisał:

Na pewno wrzuciłeś dobre logi? Jeden jest z lipca i tam korekcja na 3 cylindrze jest wysoka co prawdopodobnie wskazuje na uszczelnienie pompki tak jak pisał @greg2505. Jak możesz to zrób jeszcze raz komplet logów (01, 03, 04, 11, 13, 18, 23) bo Bipy też nie wyglądają za ciekawie.

Poniżej świeżutkie logi :

001 - statyczne

003-statyczne

004-statyczne

011-statyczne

013-statyczne

  023-statyczne
   
   
 

018-statyczne

 

 

001-dynamiczne

 

003-dynamiczne

004-dynamiczne

011-dynamiczne

  013-dynamiczne

Edytowane przez ekonom

Opublikowano

Auto po chipe, turbo strasznie przeładowuje, musisz się tym zająć w pierwszej kolejności bo padnie. Podoginaj kontektorki we wtyczkach pompowtrysków, przy okazji wyreguluj śruby na nich i spróbuj wyczyścić pompki specjalnym środkiem, jak to nie pomoże to wymiana uszczelnień. Zrób jeszcze raz prawidłowo dynamiczny 01.

Edytowane przez Tracer39

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, Tracer39 napisał:

Auto po chipe, turbo strasznie przeładowuje, musisz się tym zająć w pierwszej kolejności bo padnie. Podoginaj kontektorki we wtyczkach pompowtrysków, przy okazji wyreguluj śruby na nich i spróbuj wyczyścić pompki specjalnym środkiem, jak to nie pomoże to wymiana uszczelnień. Zrób jeszcze raz prawidłowo dynamiczny 01.

Jeżeli jest po chipie to da się w prosty sposób przywrócić fabryczny program ?

To przeładowanie wynika z niewłaściwego chipa ?

Opublikowano

Musisz podjechać do jakiegoś zakładu gdzie wgrają Ci seryjną mapę, sam tego nie zrobisz. Przeładowanie nie jest przyczyną chipa, przyczyn może być wiele np. zapieczona geometria, musisz wszystko posprawdzać.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam

 

Turbina po czyszczeniu i wymianie zaworu N75, auto dalej dymi. Spalanie spadło. Proszę o ocenę.

To co zwróciło moją uwagę to, że na postoju w grupie 11 odczyt bloku pomiarowego zawyżony o 100 mbar względem zadanego ciśnienia. Czy może to być objaw wadliwego czujnika mierzącego ciśnienie doładowania?

Stan przepływomierza jak wcześniej czyli zawyżony (EGR zaślepiony)

http://vaglogi.pl/log-011_BzEDL4.html - dynamiczne

http://vaglogi.pl/log-008_3FbxCn.html

http://vaglogi.pl/log-023_weA4r96.html

http://vaglogi.pl/log-005_7y70P.html

http://vaglogi.pl/log-004_k514V.html - statyczne i dynamiczne

 

Pozdrawiam

Paweł

Opublikowano

Dalej Ci przeładowuje, wysokie wysterowanie N75 na zbicie ciśnienia... sam czyściłeś ? dobrze każdy zakamarek i kierowniczkę doczyściłeś ? może by trzeba wydłużyć śrubę na gruszce... 

Opublikowano
  • Autor

Oddałem do czyszczenia, a to nie jest tak, że ciśnienie wysterowania jest wyższe z powodu wgrania chipa ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.