Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwie szkody czy jedna? AC


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

niestety w krótkim czasie moja Niunia została dwa razy naruszona. Obie szkody delikatne, parkingowe. Pierwsza to uderzenie w tył przez kogoś na parkingu, oczywiście uciekł, a że tego dnia byłem w 4 centrach handlowych to machnąłem ręką. Szkodę zobaczyłem dopiero na myjni. Pęknięty delikatnie zderzak z tyłu. 

Druga to już wina kobiety - przytarła słup na parkingu. Uszkodzony prawy błotnik z wgnieceniem ( tam gdzie oznaczenie s-line). 

 

Pytanie - jak zgłoszę teraz dwie szkody to pójdą mi zniżki x2? Będzie to potraktowane jako jedna szkoda czy jako dwie? No i jak samochód był ubezpieczony na zniżkę dealerską to czy po szkodzie będzie jakaś delikatna podwyżka ubezpieczenia za szkodę (np. te 10%) czy od razu nie dość, że poleci wzwyżka to dodatkowo utracę zniżkę dealerską? Miał ktoś doświadczenia z podobną sytuacją? Zastanawiam się czy nie zrobić tego z gotówkę normalnie - bo jak ubezpieczenie pójdzie x2 to nie opłaca się tego zgłaszać.. Z góry dzięki. pzdr

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstawiłeś fotek uszkodzeń, więc trudno powiedzieć, czy można z tego zrobić jedną szkodę. Jeśli masz uszkodzony zderzak tył i błotnik przód, to z pewnością będą to dwie szkody. 

55 minut temu, Kosmita napisał:

Pęknięty delikatnie zderzak z tyłu.

Pod skorupą zderzaka są wzmocnienia, które z pewnością też uległy uszkodzeniu. Taka szkoda to już minimum 3 tyś kosztów naprawy. Na wizytę rzeczoznawcy warto umówić się w warsztacie, gdzie można zdjąć zderzak do oględzin.

 

59 minut temu, Kosmita napisał:

nie opłaca się tego zgłaszać

To po co płacić składkę AC? Wykup sobie mini pakiet (od kradzieży, włamania i pożaru), wtedy składka jest o połowę mniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hak64 napisał:

Nie wstawiłeś fotek uszkodzeń, więc trudno powiedzieć, czy można z tego zrobić jedną szkodę. Jeśli masz uszkodzony zderzak tył i błotnik przód, to z pewnością będą to dwie szkody. 

Pod skorupą zderzaka są wzmocnienia, które z pewnością też uległy uszkodzeniu. Taka szkoda to już minimum 3 tyś kosztów naprawy. Na wizytę rzeczoznawcy warto umówić się w warsztacie, gdzie można zdjąć zderzak do oględzin.

 

To po co płacić składkę AC? Wykup sobie mini pakiet (od kradzieży, włamania i pożaru), wtedy składka jest o połowę mniejsza. 

Dzięki za odpowiedzi. Tak jak napisałem - zderzak tył, błotnik prawy przód przy znaczku s-line. A jak się zgłosi, że przy jednym manewrze zostały wykonane dwie szkody? Przy cofaniu obtarty błotnik i z nerwów uderzone auto z tyłu? Co ze zniżką dealerską?

Ja nie chce płacić mniej za AC, bo często się przydaję. Ale jak naprawa by wyszła przykładowo 5 tysięcy, a ubezpieczenie 7 więcej to siłą rzeczy w tym konkretnym przypadku nie będzie opłacało mi się zgłaszać.. Chodzi o kalkulacje. Nie znam się na ubezpieczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zgłaszasz jako jedną szkodę. Będziesz tylko musiał to tylko ładnie opisać w oświadczeniu.

Edytowane przez Buba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Buba napisał:

Ale to zgłaszasz jako jedną szkodę. Będziesz tylko musiał to tylko ładnie opisać w oświadczeniu.

No właśnie się zastanawiam. Jak zgłoszę dwie od razu to rozumiem, że idą mi od razu dwie zniżki? Może zgłoszę jedną, a drugą dogadam się z ASO żeby zrobili w ramach jednej po preferencyjnych warunkach drugą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kosmita napisał:

No właśnie się zastanawiam. Jak zgłoszę dwie od razu to rozumiem, że idą mi od razu dwie zniżki? Może zgłoszę jedną, a drugą dogadam się z ASO żeby zrobili w ramach jednej po preferencyjnych warunkach drugą..

Nie wiem jakie masz zapisy w OWU i jak do tego podjedzie TU. Generalnie lepiej opisać jako jedną szkodę. ASO i tak robi fotki, kosztorys i wysyła do TU do akceptacji wiec to już kwestia dogadania między wami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Buba napisał:

Nie wiem jakie masz zapisy w OWU i jak do tego podjedzie TU. Generalnie lepiej opisać jako jedną szkodę. ASO i tak robi fotki, kosztorys i wysyła do TU do akceptacji wiec to już kwestia dogadania między wami

No ok, będę działać. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się czy Twoje ASO ma umowę z TU na naprawę szkód a AC i najpierw jedz do ASO pogadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Buba napisał:

i najpierw jedz do ASO pogadać ;)

I tak zrobię. Musi mieć bo przez ASO się ubezpieczałem. Więc z nimi załatwię wszystko. Przed tym chciałem mniej więcej rozeznać się w temacie. Przed BT autko musi być zrobione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...