Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE F - problem z światłami


kobex13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Na wstępie zaznaczę, że jestem laikiem i dopiero uczę się na swoim audi elektryki.

Ale do rzeczy, posiadam w swoim aucie MCE w wersji HIGH. 

Wyskoczył mi błąd świateł pozycyjnych przód i tablicy rejestracyjnej ( pojawiało się i znikało, teraz już na stałe nie działa).  Sprawdziłem żarówki, wszystkie sprawne.

Na podstawie schematów i danych z tematu:

Wyjąłem wtyk z MCE (rząd C ) 32PIN'owy aby sprawdzić czy nie popaliły się piny, ogólnie wygląda ok. Kiedy wcisnąłem spowrotem kostkę tablica rejestracyjna zaczęła działać. Niestety przód pozycyjne nie działają nadal.  Zgodnie z opisem z wklejonego tematu wersja HIGH za postojowe odpowiada PIN 3-lewa pozycja 5-prawa pozycja oraz 25-zasilanie pozycji. Sprawdziłem piny niby były delikatnie zaśniedziałe, kupiłem nowe i wlutowałem ale niestety nie pomogło. Kiedy chciałem sprawdzić schemat kabli pozycji w wersji HIGH niestety nie został on opisany w wklejonym temacie. ( w wersji LOW jest opis przodu i tyłu w wersji HIGH tylko tyłu :( ) W większości tematów które znalazłem w necie ludzie borykają się z problemem nie działającej całej lewej strony lub prawej. U mnie działa tył bez przodu...

Zastanawiam się, czy jak zewrę kabel bezpośrednio 3 z 25 lub 5 z 25 to powinny zadziałać światła pozycyjne jeśli jest uwalony MCE? 

 

Czy macie dla mnie jakieś podpowiedzi ewentualnie jak sprawdzić MCE lub jak pomierzyć kable czy są sprawne? ( Nie wiem do końca jak pomierzyć, bo nigdzie nie potrafię znaleźć schematu pozycji połączenia w MCE wersji F ( HIGH )

 

PS. Nie mogę znaleźć nigdzie schematu bezpieczników mojej wersji. Te z neta niestety się nie pokrywają ( AUDI A4 1.8T BFB B6 2003 rok, najbogatsze wyposażenie )

 

Przeglądam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz schemat wyposażenia podstawowego dla wersji HIGH dla roku modelowego 2003 razem z bezpiecznikami: https://1drv.ms/b/s!Au8_jTcDyN1RgudQ2eHGylj395qEbg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym schematem też nie zgrywa się moja deska ( mój poprzednik musiał porządnie majstrować ) 

W każdym razie sprawdziłem po kolei wszystkie bezpieczniki o dziwo oświetlenie padło pod numerem 8. :-) wszystkie bezpieczniki są sprawne, więc ta opcja odpada.

 

Jest tutaj jakiś spec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podpowiedzieć tylko, czy mogę podłączyć w pin 3 oraz 25 zasilanie 12V żeby sprawdzić instalacja do żarówki jest dobra? Wtedy już zostanie tylko wymiana MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem MCE i jest sprawny na 100%

 

Z wszystkich schematów wynika, że światło np. LEWE tył i przód są zasilane z jednej wiązki, ale to bez sensu bo u mnie nie działa cały przód, a tył jest cacy.

 

Potrzebuję dowiedzieć się jaki jest schemat wiązki z MCE do świateł przednich, czy może jest ktoś w stanie to wskazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie który Ci wkleilem są wszystkie niezbedne informacje ktore piny w mce lacza sie z lampami itp. Popatrz dobrze, przedzwon kable i jak nic nie znajdziesz wtedy kombinuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...