Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi 1.8t b6. Twardy Hamulec, Nie Równe Obroty Na Biegu Jałowym.


gleba2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem jest następujący. kupiłem audi 1.8t w stanie bardzo dobrym bez zastrzeżeń.  Po wymianie oleju i rorzadu paskowego z rolkami po trzech dniach podaczas jazdy pojawiły się dwa problemu w jednej sekundzie jeden to twardy hamulec przy naciesnieciu pedału  sprzegła, a druga to nierówne obroty na biegu jałowym. Ale po naisnięcu gazu obroty sie uspakajają i autko chodzi rowno i nie trzęsie nim. Byłem na komputrze w serisie audi i  wyskoczył  bład wypadanie zapłonu na 4 cyl a cisnienie w cylindrach jest w pierwszym 10,5 w drugim 9.3 trzeci 8.5 czwarty 7,5. w serwisie audi sprawdzali głowice i powiedzieli że jest jak nowa razem z zaworami dodam jeszcze ze nie birze płynu chłodzącego.  Serwis Audi twierdzi ze jest coś z podcisnieniem i trzeba z niwelować nieszczelnosci a mechanicy prywatni twierdza że trzeba sciągać głowice i dawac do planowania. Pomocy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wynikach kompresji nie można powiedzieć, że kupiłeś auto w dobrym stanie. Słaby hamulec kojarzy się z padniętym eżektorem ale nie wiem czy daje dokładnie takie objawy jak podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima to sezon na wode w Servie hamulcowym, sciag czarny wąż idący od pompy Vacum poprzez sciane grodziową i jakimś drutem lub czyms innym skontroluj czy nie mam w Servie wody. 

Na 4 cylindrze nie za bogato z cisnieniem.  Zrób próbe olejową i Ci wyjdzie czy masz kiepską głowice czy moze juz zuzyte pierscienie tłokowe. Sprawdź cisnienie na sucho a potem strzykawka wlej 20ml oleju silnikowego. Jesli poprawa w cisnieniu to pierscionki a jesli nie to cos w głowicy najczesciej zawory.

Wypadanie zapłonu może to być tez poprostu cewka zapłonowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...