Treść opublikowana przez DamianT4
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
To co podałeś to nie numer sterownika a osłony. Mysle że jeśli masz AVF w B6 to masz nr 038906019LJ,obstawiam że założyłeś sterownik który zakodowany jest na manuala skrzynie i to normalne że wyrzuciło kontrolkami od ABS-u. W tym modelu ECU wystarczy zakodować na manual nie ma konieczności wymiany jeśli wszystko z nim Oki. Koniecznie logowanie do ABS i jego prawidłowe zakodowanie .
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
- Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Niema większego znaczenia czy zrobisz kodowanie przed przekładka czy po niej, kwestia skasowania / wyczyszczenia błędów w blokach pojazdu gdy to zrobisz pózniej po przekładce. Co do ECU to zależy jakie typ sterownika. Sugerując sie z Twojego profilu że SWAP-a robiłeś w B6 AVJ a tam w pierwszych latach produkcji i w niektórych modelach na USA były sterowniki które nie przyjmowały kodowania. Trzeba w sterownik wrzucic wersje manualną bo nie bedzie obsługi sprzęgła, niestety podniesienie mocy trzeba zrobić od nowa albo tuner bedzie musiał przepisac mapy. Gdybyś nie poradził sobie z ECU albo nie miał gdzie to sterownik moge przerobić na manual, potrzebuje komputer i moge wgrać manuala.- Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
- Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Servo i pedał hamulca jest skrecony razem i skontrowany śrubą, wkęć tą śrubę o kilka obrotów jeszcze tak by pedał stopu był o jakies 2 cm niżej jak peał sprzęgła. Bo zapewne dałeś to na równo a pedał hamulca powinien być troche niżej. Po tym zabiegu przereguluj czujnik stopu na stelazu pedał.- Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Witam, Gdyby ktoś potrzebował przeróbki na manual to zapraszam. Jestem z okolic Rzeszowa na Podkarpaciu. Na manual ogarniam wszystkie typy multitroników i tip-troników grupy VAG, z pełnym kodowaniem oraz przeróbką elektryczną i elektroniczną. Kabelki przerobione ksiązkowo po oryginalnym schemacie. Po mojej przeróbce niema problemu z prędkościa, odpaleniem, swiatłem wstecznym ABS, Airbag, Tempomatem , PDC i innymi układami w aucie. Możliwość rozbudowy wyposażenia o Tempomat, Multifunkcje, Odblokowanie pełnego FISu, grzane fotele, 4 el szyby i inne. Częśći moje lub Twoje jeśli chodzi o auta przednionapedowe FWD, auta z napedem na 4 koła częśći Twoje lub pomagam w doborze i zakupie. Części dobrane oryginalnie lub zakłądamy skrzynie z nowszych modeli aut z lepszymi przełożeniami np TFSI TDI Poprawiam kończe przeróbki po innych. Najchetniej przerabiane AUDI A4 B5/B6/B7/B8; A6 C5/C6; VW Passat B5/B5FL, Seat Exeo, Skoda Superb. Nie daj sie namówic na kosztowne naprawy skrzyni automatycznej które są krótkotrwałe, wymiana na manual na dobre pomaga pozbyć sie problemu z napedami oraz z reguły podnosi wartość pojazdu. Jesli czegoś nie przedstawiłem jasno to chetnie odpowiem na pytania co do takiej przeróbki najchetniej w wiadomości prywatnej lub telefonicznie.- 03L906022MN 0281015582 Potrzebne Kodowanie ECU Long Coding
Mi chodzi o zakodowanie samego ECU, zeby silnik wystartował bez kontrolek na liczniku. Temat wyposazenia osprzętowego silnika dopasuję juz Pomocnikiem Kodowania, nadmieniam ze kodowania z innych serowników z B8 CAGA nie siadają.- 03L906022MN 0281015582 Potrzebne Kodowanie ECU Long Coding
Witam forum, Potrzebuje Kodowanie Sterownika Silnika do A4B8 2.0tdi CAGA 03L906022MN. Sterownik Który posiadam ma zerowe kodowanie. Może ktoś ma taki sterownik zrobi autoscan albo zdjecie kodowania. Przeszukałem forum i nigdzie niema sladu o tym sterowniku. Z góry dziekuje za jakies sugestie i pomoc.- Wymiana silnika z BLB na ???????
Czyli instalacja silnika i wnetrza, sterowniki; silnika, AbS-u, Airbag i inne czujniki masz z B6 ?? Skorupa B7 a wnetrze B6. Chodziło mi po głowie mieszać wiązke silnika z b6 a wnetrza z B7 przy okazji Swapa 2.0TFSi na 1.8T BFB z B6 ale B6 ma jedną szyne CAN a w B7 sa zastosowane szyny CAN niska i wysoka i wyszło ze trzeba było całą wiązke z kompletna elektronika przewalać z B6 do B7.- Wymiana silnika z BLB na ???????
Jak masz rozwiązaną sprawe z elektronicznym Egr-em w swoim AWX bo ja standardowo kolektory dawałem od 1.9 BKE- Wymiana silnika z BLB na ???????
A to jest chyba najlepsze rozwiązanie co pisze forumowicz "misiek95", w ostatnim Audi założyłem silnik BKE zamiast BLB i chodzi fajnie a wczesniej do B7 wstawiłem 1.9 AWX-a z Passata FL. Zostawiasz pompowtryski turbine z kolektorami, wymieniasz tylko kolektor ssący na ten elektroniczny z BKE wiązke i sterownik silnika a przy okazji usuwania Imo ze sterownika i licznika zapytaj czy z fabrycznych 115 nie podciągnie Ci Softa z 25-30% i auto bardzo przyjemnie i dynamicznie jeżdzi i zarazem mało pali. Zrobiłem juz taki zabieg 2 razy, jednym autem jezdze ja drugim kolega i wystawiony mam silnik BLB na sprzedaż w kolejnej A4B7 i jak tylko sprzedam to auto nie zjeżdza z podnośnika tylko juz na nie czeka AWX 131KM z passata. Najbardziej zywotny pompowtryski i turbina fabrycznie przystosowane na min 130km wiec jest zapas mocy i pole do popisu przy modyfikacji softu- Usuwanie wałków wyrównoważających / balansujących
Pytanie do urzytkowników po zabiegu wymiany na pompe z 1.8T/1.9TDI; po wymianie sprawdzaliscie manometrem jakie cisnienia robocze macie na nowej pompie??? Pytam bo tez jestem po takim zabiegu i u mnie cisnienie troszke za wysokie bo na wolnych 5-6 barów a na obrotach to skacze do 10 bar, boje sie czy mi uszczelki z biegiem czasu nie wydmucha na kanale olejowym.- Wymiana silnika z BLB na ???????
BLB- 1 pekajace głowice, 2 zacierajacy silnik moduł pompy oleju, 3 Audi z silnikiem 1.9 sprzedasz za normalne pieniadze bo silnik jest mniej awaryjny. Koszty zakupu silników sa podobne, to moje zdanie bo taką sama operacje przeprowadziłem w swoim B7 z BLB i mam teraz 1.9 BKE 116KM delikatny CHip i auto jexdzi az miło. Ewentualnie SWAP jeszcze na 2.0 TDI 8V BPW, 8-zaworowe dwulitrówki były troche bardziej zywotne chociaz problem modułu olejowego nadal pozostaje.- B6 wycieraczki ustawiają się w złym polozeniu
Tylko bez przyczyny niepowinny sie zblokowac za pierwszym razem, tak czy inaczej jesli przeregulowanie połozenia wycieraczek nie przyniesie efektu, trzeba rozkrecac a wtedy sprawdziłbym te tulejki czy nie przycinaja sie. Oby regulacja pomogła- Wymiana silnika z BLB na ???????
1.9 BKE najlepsze rozwiazanie w nienajlepszej sytuacji.- Swap z 2.0 TDI na 1.8T w Audi A4 B7
Dużo roboty, Jeśli b6 dawcą to musisz włożyc całą ekektryke łacznie z sterownikiem i czujnikami Airbag, pompa hamulcową, licznikiem komputerem. jeśli dawca niema Quattro to jeszcze skrzynie i zapewne półosie przednie. Bak do wyczysczczenia z ropy i trzeba pompe od benzynowej B7 bo srednice połączen inne b6 a b7 lub cały bak od quattro z b6- Wspomaganie kierownicy
Może napinacz paska wielorowkowego nie napina go dosyć mocno i opór pompy wspomagania powoduje jego slizganie lub istnieja jakies wycieki płynu/oleju powodujące utrate ciernych własciwosci paska ze kołem pompy wspomagania- B6 wycieraczki ustawiają się w złym polozeniu
W mechanizmie wycieraczek w b6/b7 przy takich objawach lubi sie zacierać na tulejce, tzn pod spotem tego stożka z wieloklinem gdzie przykreca sie ramie wycieraczek. jest tam oring który z biegiem czasu puszcza wode lub inne nieczystosci i z biegiem czasu stawia opór silnikowi wycieraczek. trzeba to rozkrecić wyczyscić, przesmarować i założyc nowy oring.- Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Pedały A4 B6/B7 sa takie same Benzyna/Diesel ale pedały Audi C6 sa troszke inne, gdzie trzeba by rzeźbić dużo. Stelaż z Automata jest taki sam co manual, dokupujemy pedał sprzegła bolec z zabezpieczeniami w ASO, pompke sprzegła nową lub uzywaną, w pedale hamulca odcinamy duża blaszke i dokupujemy nową gumke na stopke hamulca. Cenowo wychodzi ok 400zł ale pedały kompletne w cenie sa i kosztują podobnie.- Problem z prędkościomierzem
Prędkość zczytywana jest z lewego przedniego czujnika ABS na kole, podepnij Auto gdzies pod kompa i niech sprawdza czy wszystkie czujniki zczytują prawidłowo prędkość. Auto kupione z defektem, może ktoś cos grzebał w instalacji z tym mryganiem i predkoscia. Nasuwa mi sie jeszcze jedna opcja, mozesz miec założony licznik od Anglika a tarcza ze skalą pd licznika z Europy gdzie przy 90 stopniach wskazówki jest 130km/h a na Europejskiej skali bedzie pokazywać przy takim wychyleniu wskazówki dopiero 100km/h- Audi 1.8t b6. Twardy Hamulec, Nie Równe Obroty Na Biegu Jałowym.
Zima to sezon na wode w Servie hamulcowym, sciag czarny wąż idący od pompy Vacum poprzez sciane grodziową i jakimś drutem lub czyms innym skontroluj czy nie mam w Servie wody. Na 4 cylindrze nie za bogato z cisnieniem. Zrób próbe olejową i Ci wyjdzie czy masz kiepską głowice czy moze juz zuzyte pierscienie tłokowe. Sprawdź cisnienie na sucho a potem strzykawka wlej 20ml oleju silnikowego. Jesli poprawa w cisnieniu to pierscionki a jesli nie to cos w głowicy najczesciej zawory. Wypadanie zapłonu może to być tez poprostu cewka zapłonowa- Dziwny dźwięk B6
Dzwiek syrenpodobny pochodzi od silnika? Moze któraś rolka na pasku wielorowkowym sie zaciera i piszczy, może nieszczelnosci w układzie doładowania. Jeśli dzwiek syrenopodobny dobiega z głośników w drzwiach to podaje na zakłucenia na kablu koncentrycznym anteny FM lub gdzies w jego ukladnie np wzmacniaczu antenowym. Zauważ z jakiej czesci auta dobiegaja dzwieki. - Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6