Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Turbo (wykres), czy jest się czym przejmować ?


A4 B7 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zrobiłem mały przegląd mojej turbinie i okazało się że w/g serwisu lekko się poci no i na wykresie wyszło takie coś. Dodam iż nie pobiera mi oleju. Czy coś z tym robić czy jeździć dalej ?

turbo2.jpg

turbo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałeś do serwisu i oni ją sprawdzili/rozebrali i co złożyli i oddali ? Czy wyczyścili i doważyli ? Po stronie zimnej znajdzie się zawsze jakiś tam ślad oleju w TDI... druga sprawa na wyciągniętym turbo zawsze będzie lało jeśli nie ma doszczelnienia przez ciśnienie układu wydechowego... Na tym zdjęciu nie ma tragedii, wystarczyło wyszkiełkować i jeszcze by pewnie geometria sporo posłużyła... 

Dlaczego oddałeś na serwis ? przeładowywał Ci ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym oddaniem do serwisu to było tak że walczyłem z usterką od dawna jaką było buczenie w przedziale 1800- 2000 i dodatkowo auto chodziło dość głośno. Był to po prostu kolejny etap diagnozy auta. Po wyjęciu turbo (sprawdzili, złożyli mi s powrotem gdyż nie chciałem dorzucać do jej regeneracji całkowitej aż 650 zł (padła taka propozycja) wiedząc że jest w nie najgorszym stanie. Zamiast regeneracji kupiłem oryginalną poduchę bo okazało się  że padła prawa silnika). Można powiedzieć że załatwiłem dwie pieczenie na jednym ogniu (sprawdziłem turbinę i rozwiązałem problem, który douczał mojemu autu od dawna). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...