Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Co sądzicie o dolewaniu niewielkich ilości MIXOLU do paliwa ?


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

Również słyszałem o tym aby dolewać nieco mixolu do baku , czytając powyższe wypowiedzi nadal nie jestem pewien czy to dobre , podobnie jak wycięcie katalizatora. Od dłuższego czasu staram się tankować shelowskiego power diesla , czasem tylko bywam na orlenie i moim osobistym zdaniem werwa to bardzo słaba ropa , nie dlatego że leję "tuningowaną" ropę, ale na orlenie zaczynałem jeździć na zwykłej ropie gdy pracownik zaproponował mi werwę , po której samochód był jak leniwy muł , więc podsumowując bardzo sceptycznie podchodzę to takich "newsów" i poczekam z mixolem na bardziej wiarygodne wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadne "newsy" wątek odkopany z przed dwóch lat.

Dyskusja taka sama jak na temat BIO czy nowego paliwa GTL.

Jedni jeżdżą i mówią że lepiej inni nie widzą różnicy. Ile osób tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze autor postu ma 131 kucy, to wydaje mi sie ze przy pompowtruskach napewno ten mixol nie pomoże, wydaje mi sie ze w tym przypadku dolewanie oleju niema sensu, a szczegolnie mixolu, jezeli juz ktos sie uprze cos dolac to powienien kupic olej syntetyczny ktory stosuje sie do wisilonych dwusuwów husqvarny bądz Sthilla, ja osobiscie nic nie dolewam, tankuje najczesciej na shellu no i staram sie mieszac paliwo żeby nie miec w baku tylko tego samego z jednego zródła.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem na forum AKP ze chlopaki do 2,5 TDI dolewają odrobinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek stary, temat rzeka a ja napiszę to, co kiedyś już napisałem. Zalecane jest dolewanie niewielkich ilości, przecież przez dolanie 100ml na bak nikomu silnika nie zniszczy. Jak ktoś nie chce to nikt mu nic lać nie każe. Fachowcy od pomp potwierdzają że jest to zabieg całkowicie nieszkodliwy dla silnika a wspomagający pracę i żywotność pompy. Dolewać czy nie dolewać - wybór użytkownika, zawsze zamiast mixolu można się jeszcze wspomóc specjalnymi preparatami.[br]Dopisany: 14 Maj 2009, 07:42_________________________________________________

widze ze autor postu ma 131 kucy, to wydaje mi sie ze przy pompowtruskach napewno ten mixol nie pomoże, wydaje mi sie ze w tym przypadku dolewanie oleju niema sensu, a szczegolnie mixolu,

Pytałem fachowca czy przy pompowtryskach dolewki mixolu dają ten sam efekt i powiedział że jaknajbardziej TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może taki olej do ON

http://www.ksylon.pl/index.php?products=product&prod_id=257[br]Dopisany: 14 Maj 2009, 08:15_________________________________________________a może taki

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9024396&contentId=7028801#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz już coś dolewać to zamiast tego mixolu na prawie każdej stacji paliw można kupić różne ulepszacze do paliw i myślę że to będzie bezpieczniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz już coś dolewać to zamiast tego mixolu na prawie każdej stacji paliw można kupić różne ulepszacze do paliw i myślę że to będzie bezpieczniejsze!

Pytałem się o te dodatki typu STP itp. znajomego pracującego w branży motoryzacyjnej i mi to odradził. Stwierdził, że pomaga to jedynie ich producentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się o te dodatki typu STP itp. znajomego pracującego w branży motoryzacyjnej i mi to odradził. Stwierdził, że pomaga to jedynie ich producentom.

Stosuję od czasu do czasu kleen flo i powiem szczerze że różnica w pracy silnika jest, zwłaszcza w zimie i ten dodatek osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zaczne stosować dodatki z firmy STP. Wlewa się je średnio co 5 tys to w moim przypadku w odstępach ok 2-3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...