Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki ekspres ciśnieniowy do 2800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Może jest jakiś spec na forum od ekspresów ciśnieniowych na forum?
Ktoś kto sprzedaje, serwisuje lub użytkuje ekspres i ma wiedzę.
Zastanawiam się nad tymi dwoma:
1. http://allegro.pl/cisnieniowy-ekspres-do-kawy-delonghi-ecam-350-55-b-i7151726986.html#thumb/1
2. http://allegro.pl/ekspres-cisnieniowy-saeco-picobaristo-hd8927-09-i6949407945.html?fromVariant=7099257332#thumb/10

Pierwszy ma pojemnik na wodę wkładany od przodu i młynek żarnowy, lecz nie można wył podgrzewania filiżanek;/ ,  

Drugi jest ładniejszy, mniej trwały młynek (niby jak wpadnie kamień z ziarnem to kaput) wodę wlewa się od góry, niby gorzej się mechanizm wyciąga do czyszczenia.

Ktoś może coś jeszcze doradzić? lub zaproponować inny model do tej kwoty?

pozdro

Edytowane przez Zymek1989

Opublikowano

w domu mamy taki ekspres:

http://allegro.pl/ekspres-cisnieniowy-delonghi-ecam-23-460s-kawa-i7092206556.html

mamy go już 2 lata i nic się z nim nie dzieje (a jest nas 4 osoby i pijemy sporo kawy - po dwie na głowę na dzień to min.), więc chyba nie jest zły. I z tego co widzę to z ekspresami jak autami - tanieją dość szybko - dwa lata temu podobno na jakiejść super promocji kosztował nas 3200zł 

Opublikowano
  • Autor

Też go sprawdziłem i jest brany pod uwagę tymbardziej, że się wiele nie różni od tego droższe go delonghi który podałem w 1 poscie. Plus jest taki że nie podgrzewa kubka /filiżanki. I jest sporo tańszy.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

jedyny minus (może taki na wyrost minus) w tych wszystkich ekspresach jest taki, że jak pijesz kawę w kubkach, a nie w filiżankach (my raczej pijemy w kubkach) to do każdego kubka wchodzą "2 duże kawy", a nie ma opcji na "kubek" - co za tym idzie to trzeba go dość często odkamieniać - średnio raz na miesiąc (ekspres liczy liczbę kaw i po pewnej jej ilości na wyświetlaczu przewija się napis "odkamień ekspres" czy jakoś tak.)

Opublikowano
  • Autor

Tak bo są małe porcje tych kaw. Też to sprawdzałem. A nie ma możliwości zaprogramowania ilości kawy? Sprawdzę na youtubie

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

jest coś takiego jak "moja kawa", ale to też do pełnego kubka trochę brakuje (maks chyba 180ml)

Edytowane przez Lukasz_mk2

Opublikowano
  • Autor

Właśnie o to mi chodziło[emoji5]

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Saeco to dobry wybór. Mam osobiście Saeco Incanto i zdecydowanie polecam. Dużym plusem jest filtr wodny, dzięki któremu praktycznie nie trzeba odkamieniać ekspresu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

A długo go masz? Ile kaw dziennie robisz?


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jeżeli brakuje do pełnego kubka to uzupełniasz czystą wrzącą wodą. Przelewanie wody przez wyparzoną kawę nie ma sensu, bo mocy już nie ma, a psuje się tylko smak, dlatego takie programy. My kiedyś kupiliśmy cieknącego krupsa, po wymianie uszczelek działa bardzo dobrze, a koszt <500.

Opublikowano
  • Autor

Ktoś coś doradzi jeszcze? Nikt nie pracuje w zawodzie związanym że sprzedażą lub naprawą ekspresów ?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
7 godzin temu, Zymek1989 napisał:

Witam,

Może jest jakiś spec na forum od ekspresów ciśnieniowych na forum?
Ktoś kto sprzedaje, serwisuje lub użytkuje ekspres i ma wiedzę.
Zastanawiam się nad tymi dwoma:
1. http://allegro.pl/cisnieniowy-ekspres-do-kawy-delonghi-ecam-350-55-b-i7151726986.html#thumb/1
2. http://allegro.pl/ekspres-cisnieniowy-saeco-picobaristo-hd8927-09-i6949407945.html?fromVariant=7099257332#thumb/10

Pierwszy ma pojemnik na wodę wkładany od przodu i młynek żarnowy, lecz nie można wył podgrzewania filiżanek;/ ,  

Drugi jest ładniejszy, mniej trwały młynek (niby jak wpadnie kamień z ziarnem to kaput) wodę wlewa się od góry, niby gorzej się mechanizm wyciąga do czyszczenia.

Ktoś może coś jeszcze doradzić? lub zaproponować inny model do tej kwoty?

pozdro

Ja mam ten z 2 linku juz ponad rok i żadnych problemów. Robie kilka kaw dziennie. Jeszcze nie było potrzeby odkamieniać.Najlepiej lac do pojemnika przegotowaną schłodzoną wode wtedy z automatu woda pozbawiona jest kamienia i chroni sie cały układ grzewczy.

Opublikowano

to ja wrzucę swoje 3 grosze od pol roku użytkuje https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/siemens-eq6-te603201rw.bhtml       

jestem mega zadowolony  ,średnio 2-3 kawy dziennie  :) jeśli trafisz na promocje jest do wyrwania w Twoim budżecie

Edytowane przez nimskrk

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za zainteresowanie tematem. Podjęliśmy z żoną decyzję i wybraliśmy mimo ceramicznego młynka Saeco. Oby służył jak najdłużej. Dzięki za pomoc[emoji5]

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Wybraliście już to dobrze, pewnie będzie ok. Dla kogoś kto będzie kiedyś na kupnie expresu to przede wszystkim Jura albo Nivona.

Opublikowano
  • Autor

W tym budżecie o jure ciężko. 

Opublikowano

Na Nivone wystarczy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.