Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stukanie/strzelanie w przednim zawieszeniu


Alex457PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę miesięcy temu z zawieszenia przedniego zaczęły dochodzić dziwne odgłosy a z czasem zaczęły sie nasilać. Coś w rodzaju stukania/strzelania przy ostrym hamowaniu oraz wchodzeniu w ostre łuki, zakręty i na rondach. Sprawdzałem to parę razy na podnośniku i dwa razy na różnych stacjach diagnostycznych (nic nie wykazało). Pozbyłem sie nawet dolnej osłony silnika alby wyeliminować ewentualne stukanie wywołane przez osłonę (jest już dosyć luźna) - nic nie pomogło, problem dalej występuje. Sytuacja występowała jeszcze na komplecie kół letnich i dzieje sie dalej także na zimowych.

Dzisiaj jeszcze raz wybrałem się na podnośnik i mechanik stwierdził ze wszystko w zawieszeniu jest sztywne a jedyną potencjalną przyczyną mogą być tylne gumy na wózku/ławie Przód.

Czy ktoś się już spotkał z takim przypadkiem, ten problem chodzi za mną juz parę miesięcy a ze względu na ograniczony czas i ciężka do zdiagnozowania przyczynę nie jestem w stanie go rozwiązać a potencjalna przyczyna jest jest w 100% potwierdzona (Metoda prób i błędów) i dlatego piszę ten post aby się w tym utwierdzić :)

Z góry dzięki za odpowiedz!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , podepne sie bo tez w ostatnim czasie dochodza mi dziwne stuki w przednim zawieszeniu . Auto miałem obnizone -50 , podniosłem je do -30( nowe amortyzatory monroe , sprezyny eibach), no i teraz słychac stuki , jak wpadne w duża pojedyncza dziure to nic, gorsze sa małe i pare , wtedy słychac stukot . Na postoju , jak bujam zawieszeniem ( wciskam nadkole ) to słychac stuk , jak z prawej i lewej strony . Ze wzgledu na pogode i ze jestem sam to cieżko mi zdiagnozować co to może pukać . W najblizszym czasie postaram sie kogos zorganizowac do pomocy , ale może jakas rada od czego zaczać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szalonyharry miałem ten sam problem ze stukaniem,  zawieszenie całe nowe a stuki jak były tak są, u mnie wyszło, że maglownica na luzy i stuka na małych nierównościach i jak bujam na postoju, także sprawdź czy magiel nie ma luzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś ogarniałem temat dziwnych stuków w przednim zawieszeniu , wymieniłem nawet poduszki na amortyzatorze , sprawdziłem drażki i niewyczułem luzów , no to pozostała maglownica , po skasowaniu luzu , nie ma stuków przy kręceniu kierownica w prawo/lewo , jest duża poprawa , ale zostały jeszcze stuki przy bujaniu buda ale juz zdecydowanie cichsze . Tak że dzięki za podpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powracam do tematu wciąż z tym samym problemem. Stukanie zaczyna się nasilać i jest coraz częściej słyszalne. Oczywiście cały czas próbowałem ustalić przyczynę i przy okazji okazało się ze prawa zwrotnica jest pęknięta w okolicy jednej z nakrętek - została ona wymieniona a stuki jak były tak są...

Zaczynam wątpić ze stukanie wydobywa się z zawieszenia, dwa razy byłem na diagnostyce i nic nie wykazało, może przyczyna leży po stronie przemieszczającego się silnika/skrzyni który wskutek przeciążeń o coś uderza?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby lepiej zobrazować problem przyczepiłem Gopro do podwozia ? Stukanie w tym filmie jest wywołane w tym przypadku przy hamowaniu ale te odgłosy pojawiają się przy ostrych zakrętach, ogólnie przy przeciążaniach  :

https://youtu.be/wi5fAS6Bt7Y

Edytowane przez Alex457PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...