Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czerwona kontrolka air bag po wyciągnieciu schowka


sonadores

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wczoraj wyciągnąłem schowek w celu naprawy pękniętego zawiasu, a dziś podłączyłem sobie emulator do radia.

Po ponownym podłączeniu schowka żółta migająca kontrolka przestała migać natomiast czerwona dalej się świeci na fisie.

CZy odłączenie klem akumulatora pomogło by cos w tym przypadku ? czy trzeba moze jechać kasować błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sonadores napisał:

Cześć,

Wczoraj wyciągnąłem schowek w celu naprawy pękniętego zawiasu, a dziś podłączyłem sobie emulator do radia.

Po ponownym podłączeniu schowka żółta migająca kontrolka przestała migać natomiast czerwona dalej się świeci na fisie.

CZy odłączenie klem akumulatora pomogło by cos w tym przypadku ? czy trzeba moze jechać kasować błąd ?

Prawdopodobnie bedziesz musiał skasować błąd ale możesz spróbować na jakąś godzinkę klemy odłączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odłącze, gdybym źle podpiął to chyba by migała nadal ta żólta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomiaudi2002 napisał:

Tak.

okk czyli nie musze sie martwić że cos nie tak jest, a czy odpięcie klem przed demontażem schowka nie spowodowała by błędu ? czy to działa na zasadzie odłączam klemy wyciągam schowek, wkładam i montuje schowek = brak błędu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiedziałem, wydawało mi sie ze jak podepne zpowrotem to będzie wszystko ok, a tak to wczoraj wymontowałem schowem przestawiłem samochód przy czym żólta migająca kontrolka tam gdzie przycisk esp i ta czerwona na fisie. Trudno jutro spróbuje odłączyć klemy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli piszesz o kontrolkach to warto by napisać dokładnie które kontrolki się świecą a nie ta żółta migająca albo tamta czerwona na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, salamon napisał:

Jesli piszesz o kontrolkach to warto by napisać dokładnie które kontrolki się świecą a nie ta żółta migająca albo tamta czerwona na fisie.

żólty migający napis (Pass. Air bag off) czerwony Air Bag tam gdzie wyświetla błędy, innych nie ma więc myślałem ze będzie wiadomo o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd poduszki niewyłączysz odłączeniem akumulatora to jest zbyt poważny błąd i został zapisany w sterowniku jedynie vagiem go usuniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 procent ale najpierw zobacz i odczytaj vagiem sobie czego a właściwie której poduszki błąd dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w schowku wyłącznik poduszki pasażera ? Jeżeli tak to jak miałeś zdemontowany schowek i odpaliłeś auto by je przestawić to wtedy powstał błąd poduszki bo była odpięta wtyczka. Nie pozostaje nic innego jak vagiem skasować błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, mam wyłącznik w schowku który był na 'on' ale chyba gdyby była nawet na off to sytuacja była by ta sama ze po odpaleniu wywaliło błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia on czy off. Przekręciłeś kluczyk w pozycję zapłon a kostka była nie podłączona . Sam tak zrobiłem jak klimę czyściłem dla tego znam to z autopsji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gregorski3 napisał:

Nie ma znaczenia on czy off. Przekręciłeś kluczyk w pozycję zapłon a kostka była nie podłączona . Sam tak zrobiłem jak klimę czyściłem dla tego znam to z autopsji .

okk czyli błąd do skasowania i będzie jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja mam vaga i sam to sobie zrobiłem chwila roboty i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...