Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy można zastąpić sterownik Lastmodul ece 0907 sterownikiem Bordnetz?


ricko23

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wogule to oco ci konkretnie chodzi,mozesz rozwinąć to swoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelu, który posiadam jest zainstalowany fabrycznie sterownik lastmodul w którym nie można dokonywać adaptacji. W innych modelach audi był zainstalowany sterownik Bordnetz w którym takie adaptacje po rozwinięciu okna można dokonywać. Podobno w sterowniku Lastmodul można takie adaptacje dokonywać, ale trzeba znać specjalistyczne kody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci takich bzdur naopowiadał u nas to się nazywa moduł centralnej elektryki w skrucie MCE

Oczywiście aby dokonywać jakiś modyfikacjii potrzeny jest program wraz z kablem i  trochę wiedzy

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiesz o czym pytam. Posiadam program VCDS i orginalny kabel. Po włączeniu kanału 09 (dotyczy świateł) wyświetla w pragramie nazwę sterownika. Ponieważ mam program w języku angielskim więc nazwa jest Lastmodul, a w języku polskim czy innym języku nazwa jest inna, lecz to nie ma znaczenia. O tym że potrzebne są kody czytałem na tym samym forum, ale nie ma w programie żadnego okienka do wprowadzenia jakiegoś koda, dlatego uważam, że jedynym sposobem jest wymiana sterownika. Nie posiadam schematów ani sterownika Lastmodul ani Bordnetz, dlatego pytam czy ktoś dokonywał takiej podmiany, czyli dokładnie który model sterownika Bordnetz, w ktorym będą zgodne wejścia i wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz altualny nr mce oraz co chciałbyś osiągnąć poprzez zmiany. Na razie nie za bardzo mozna zrozumieć o co Ci chodzi.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przeczytaj dokładnie co napisałem i co napisał kolega bobikos bo jak na razie to przedstawiasz tylko swoją interpretacje używania programu oraz zainstalowanych części.To ma się nijak do żeczywistości.Poniżej masz link i pokazane -na innym module-gdzie i jak masz wpisać nowy kod

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia zamieszczone w linku znam na pamięć. Panowie, problem polega na tym, że w tym sterowniku można dokonywać adaptacji jedynie procentowej, np zmiejszyć lub zwiększyć świecenie żarówek świateł długich, krótkich itp. Nie można natomiast wyłączyć np "zimnej diagnozy lamp" czy zmienić lub dodać inne ustawienie poprzez załączenie lub wyłączenie. Jest to możliwe w przypadku zainstalowanego sterownika Bordnetz, poprzez który można otworzyć okno z bajtami, którymi zmieniamy dowolne  ustawienia (zarówno procentowe jak i włącz/wyłącz). Nie mam na myśli tylko jednego ustawienia lecz różne. Jak wspomiałem w tym sterowniku zmodyfikowałem ustawienia jasności lamp i tylko tyle moglem zrobić. Na tym samym forum (w temacie wyłączenia zimnej diagnozy lamp) jest szeroko opisywany sterownik Bordnetz z wszystkimi jego możliwościami. W tym samym temacie wspomniano o innym sterowniku instalowanym w różnych modelach audi a4 i właśnie taki sterownik jest zainstalowany w moim aucie. Jego pełna nazwa to Lastmodul ECE 0907 (napisałem o tym w pierwszym poście). I po raz kolejny ponawiam pytanie: czy ktoś z kolegów podmieniał ten sterownik, czyli inny sterownik niż Bordnetz na Bordnetz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla uściślenia - numer sterownika Lastmodul ECE 0907 to WSC 06335

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sterowniku nie można włączyć długiego kodowania i tym samym dokonywania zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passat-cecm-png.3161

kolego tak wygląda okno VCDSa numer sterownika jest w okienku VAG Number: w tym przypadku 5K0 937 085 AB.

żeby zmienić kodowanie musisz kliknąć przycisk Coding - 07 po prawej stronie

pojawi Ci się okno podobne do tego:

9LongCode.jpg

i tu zmieniasz kodowanie, ewentualnie klikasz Long Coding Helper i tam w prosty sposób można zmienić konkretne funkcje

 

zreszta w B7 cała tajemna wiedza o kodowaniu MCE jest tu:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Central_Electronics_(8EC/8ED)

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co kolega napisal i dodał to WSZYSTKO dokładnie wiem i mam sprawdzone po kilkadziesiąt razy. Napisałem wyraźnie, że w tym sterowniku (Lastmodul ECE 0907 nr WSC 06335) NIE WYŚWIETLA się okno dla długiego kodowania, jak kolega wyraźnie zaznaczył na załączonej ilustracji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam także całą fabryczną instrukcję do vcds ale instrukcja ta nie opisuje różnych wersji sterowników tylko zapisane w programie możliwości, więc jesli w sterowniku nie ma długiego kodowania to ŻADEN program go nie pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku ale co za lastmodule? każdy sterownik ma swój numer np. 8E0 xxx xxx x nie ma czegoś takiego jak lastmodule. tak samo WSC które wyżej wpisałeś oznacza workschop code czyli numer warsztatu w którym sterownik był zakodowany. do tego jak wyżej dałem Ci link do ross-techu z instrukcją w B7 nie ma długiego kodowania dla sterownika 09 MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklej printscreena z tego Twojego programu i sterownika bo tak to nikt nie będzie w stanie Ci pomóc bo nie wiesz sam czego chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego chciałbym wymienić ten sterownik na Bordnetz (który posiada długie kodowanie), lecz aby obyć się bez przykrych niespodzianek chciałbym skorzystać z doświadczenia kolegów, jeśli posiadają takie doświadczenie przy wymianie sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w naszych autach nie było sterownika boardnetz więc na co chcesz go wymienic? to że nie ma gługiego kodowania w czymś przeszkadza? masz krótkie kodowanie plus adaptacje które można zmieniać.

a tu okno dla sterownika z B7:

Bez tytułu.png

Software Coding - w tym okienku zmienia się kodowanie i tylko w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, ale te ustawienia też znam i je także przetestowałem wspomagając podpowiedziami programu. Istniejące dostępne modyfikacje w tym sterowniku są skromne w porównaniu do sterownika Bordnetz, poniewaz chciałbym jeszcze wyłączyć zimną diagnozę lamp, zainstalować i uruchomić czujnik deszczu i inne pomocne funkcje, które w sterowniku Bortnetz są dostępne. Natomiast sterownik Bortnetz był instalowany w audi a4 w latach 2001- 2008 w niektórych wersjach, o czym szeroko piszą inni koledzy na tym samym forum w innych tematach. Moduł komfortu zawierający ten sterownik to po prostu skrzynka dostępna po zdjęciu tapicerki pod nogami. Chodzi mi o wymianę tej skrzynki, co oznacza także wymianę sterownika, ale związane jest to z potrzebą zgodności wejść i wyść, gdyż inni koledzy wymieniając ten sterownik na taki sam ale z innym numerem mają czasami problemy. Dlatego zadałem na początku pytanie, czy ktoś z kolegów wymieniał ten sterownik, bo wiem od pierwszych prób, że w moim aucie sterownik nie posiada szerokich możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo Cię rozumiem. Napisz jaką funkcję potrzebujesz dołożyć lub włączyć. Bo najpierw piszesz o MCE (moduł centralnej elektryki) później o MK (moduł komfortu) i już naprawdę ciężko się połapać.

Konkrety... chcę włączyć lub dołożyć to, to i tamto. Wtedy będzie można podpowiedzieć Ci co trzeba zrobić lub że się czegoś nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaTeo85 napisał:

nie bardzo Cię rozumiem. Napisz jaką funkcję potrzebujesz dołożyć lub włączyć. Bo najpierw piszesz o MCE (moduł centralnej elektryki) później o MK (moduł komfortu) i już naprawdę ciężko się połapać.

Konkrety... chcę włączyć lub dołożyć to, to i tamto. Wtedy będzie można podpowiedzieć Ci co trzeba zrobić lub że się czegoś nie da.

Bez urazy dla zakładającego wątek ,ale chyba nie ma sensu na jakiekolwiek wyjaśnienia lub podpowiedzi walka z wiatrakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...