Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Fazatory-porada

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.W internecie znalazlem porade na poranny rozruch w przypadku klopotow z fazatorami.U  mnie zawsze wystepowal typowy 'klekot poranny':) . Sposob jaki znalazlem to wyjecie bezpiecznika pompy paliwa(bezpiecznik 20a chyba nr. 28).Wyjmujemy bezpiecznik pompy nastepnie krecimy silnikiem przez okolo 5 sek. po czym wkladamy bezpiecznik spowrotem do gniazda i odpalamy auto.Sprobowalem dzisiaj i zadzialalo.Slyszalem tylko typowe napiecie lancucha ale bez 'klekotu' fazatorow.Na cieplym silniku nie probowalem bo u mnie ten problem wtedy nie wystepuje.Sposob ten stosuja tez niektorzy kierowcy porsche i zakladaja wylacznik pompy paliwa.Co o tym sadzicie?Pozdrawiam

Opublikowano

To nie jest rozwiązanie. Nabijesz wstępnie układ ciśnieniem oleju i potem przy odpalaniu nic nie terkocze. Takie trochę druciarstwo.

Opublikowano
  • Autor

Oczywiscie to nie rozwiazanie:).Najlepiej wymienic elementy to wiem.Ale wyczytalem tez ze niektorzy po wymianie kompletnych rozrzadow nadal maja ten sam problem.Pomyslalem ze moze komus to pomoze.Wiem napewno ze zadne oleje na to nie pomoga. Czy bedzie to Mobil 1 0W40 czy liqui moly 5w40 Synthoil( jako jeden z niewielu naprawde full syntetycznych olejow na rynku o lepkosci 5w40).Pozdrawiam

Edytowane przez Zepot

Opublikowano

Nie wiem jak to dokładnie wygląda w 4.2 (raz miałem okazję jechać) ale na przykładzie 1.8t mogę napisać, że jeśli ten terkot trwa 2-3 sekundy po dłuższym postoju to jest to normą i dopuszcza to nawet producent :) Taka to przewaga dzięki technice... :P

Opublikowano
  • Autor

Dokladnie tak jest napisane w instrukcjach:).U mnie klekot tez trwa ok 1-2 sek po dluzszym postoju.Sprawdzilem auto na VAG-u i wszystko jest w porzadku z fazatorami.Zadnych bledow(pisalem o tym w osobnym temacie na forum).Auto ma moc i nie swieci sie engine check.Wielka ciekawostka:).Pozdrawiam

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Stosowałem tą samą metodę na rozruch zimnego silnika przed wymianą rozrządu i rzeczywiście była cisza :) Po wyjęciu silnika i otworzeniu rozrządu okazało się, że brakuje jednego ślizgu. Resztki ślizgu spadły do miski olejowej i zapchały połowę smoka co skończyło się przytartymi panewkami głównymi wału. Po wymianie jest totalna cisza przy zimnym rozruchu. Więc jeżeli grzechocze to rozrząd do wymiany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.