Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pytanie o tarcze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tył nie jest wentylowany!

przód średnica taka sama kwesta czy wentylowana czy nie

Opublikowano
  • Autor

Tak masz rację, tył mam na 100% 245x10 a przód nie wiem.

Opublikowano
1 minutę temu, k232 napisał:

Tak masz rację, tył mam na 100% 245x10 a przód nie wiem.

przód są fabrycznie tylko te 2 możliwości

Opublikowano
  • Autor

Ogólnie rzecz ujmując - swapa nie będę robił bo za stare auto.

Chciałem się tylko dowiedzieć, czy jest możliwość dopasowania w tym aucie tarcz i klocków, żeby się nie robiły ranty.

Opublikowano

troche czasu potrzeba aby na nowej tarczy sie rant zrobił

gdybym miał tarcze 288x15  przy wymianie nawet bym sie nie zastanawiał nad 288x25

jarzma i zaciski pod 288x25 kupisz za grosze

 

Opublikowano
  • Autor

Gdybym miał 288 to luz a ja mam 245 :/

Sam sobie tego nie zrobię, muszę opłacić mechanika, kupić jarzma, zaciski, trochę za to wyjdzie. Szkoda mi tyle do tak starego auta, auto jeździ hamuje, nic się nie dzieje, zwykłe hamulce wystarczają w zupełności.

Opublikowano
22 godziny temu, k232 napisał:

Gdybym miał 288 to luz a ja mam 245 :/

Sam sobie tego nie zrobię, muszę opłacić mechanika, kupić jarzma, zaciski, trochę za to wyjdzie. Szkoda mi tyle do tak starego auta, auto jeździ hamuje, nic się nie dzieje, zwykłe hamulce wystarczają w zupełności.

Myślę że sam byś zrobił bez problemu, sam jestem laikiem i wszystko w swojej b5 wymieniam począwszy od oleju, oringów, uszczelek w silniku, kończąc na zawieszeniu (amorki wahacze hamulce). Nic trudnego w tym nie ma wykręcasz stary zestaw, zakręcasz nowy ;) to tylko kilka śrub 

Opublikowano

mozesz tarcze potraktowac tokarką po obwodzie jak Ci rant przeszkadza

Opublikowano
W dniu 21.02.2018 o 22:13, k232 napisał:

Gdybym miał 288 to luz a ja mam 245 :/

Sam sobie tego nie zrobię, muszę opłacić mechanika, kupić jarzma, zaciski, trochę za to wyjdzie. Szkoda mi tyle do tak starego auta, auto jeździ hamuje, nic się nie dzieje, zwykłe hamulce wystarczają w zupełności.

ja ci pisze o przodzie a ty otyle

 

Opublikowano
W dniu 22.02.2018 o 21:10, Adrian1727 napisał:

Myślę że sam byś zrobił bez problemu, sam jestem laikiem i wszystko w swojej b5 wymieniam począwszy od oleju, oringów, uszczelek w silniku, kończąc na zawieszeniu (amorki wahacze hamulce). Nic trudnego w tym nie ma wykręcasz stary zestaw, zakręcasz nowy ;) to tylko kilka śrub 

już poprawiałem nie jedno auto po wymianie tarcz i klocków przez osoby które myślą ze to tylko pare i śrub i przełożeniu tarcz i klocków

ludzie kupuja drogie tarcze i klocki a przez zły montaż tak szybko zaczynają bić

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, Dev napisał:

mozesz tarcze potraktowac tokarką po obwodzie jak Ci rant przeszkadza

Gdyby nie było rantu to może te tarcze dłużej by służyły?

Opublikowano
35 minut temu, k232 napisał:

Gdyby nie było rantu to może te tarcze dłużej by służyły?

nie a ranty zawsze mozesz sobie przejechac pilnikiem albo flexem 

Edytowane przez Dev

Opublikowano
2 godziny temu, wyzyk83 napisał:

już poprawiałem nie jedno auto po wymianie tarcz i klocków przez osoby które myślą ze to tylko pare i śrub i przełożeniu tarcz i klocków

ludzie kupuja drogie tarcze i klocki a przez zły montaż tak szybko zaczynają bić

Czy ja wiem.. nie doświadczyłem jeszcze takiego zjawiska, czytałem dużo spraw teoretycznych o docieraniu itp jedzi tak drudzy tak :D jak na razie to przednie przetaczałem i wymieniałem u siebie uszczelniacze na zaciskach niektórych i wszystkie klocki i jeździ  :D bicia nie ma :D ale miał .. jak kupiłem to bicie było po przetoczeniu przednich tarcz nie ma :D

Opublikowano
1 godzinę temu, Adrian1727 napisał:

Czy ja wiem.. nie doświadczyłem jeszcze takiego zjawiska, czytałem dużo spraw teoretycznych o docieraniu itp jedzi tak drudzy tak :D jak na razie to przednie przetaczałem i wymieniałem u siebie uszczelniacze na zaciskach niektórych i wszystkie klocki i jeździ  :D bicia nie ma :D ale miał .. jak kupiłem to bicie było po przetoczeniu przednich tarcz nie ma :D

na bicie tarczy składa się wiele czynników

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.