Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygasanie silnika 1.8t lpg.


Krysteek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)
Może któryś z was mi pomoże, szukałem już sporo w internecie na ten temat, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć.
Mianowicie, w mojej b5 1.8t-lpg jest problem przygasania silnika. Dzieje się tak, gdy podczas przyspieszania na 3,4,5 biegu gwałtownie wrzuce luz, obroty spadaj do ok 300 i albo sie ustabilizuje i wróci w granice 700-800, albo zgaśnie. Wymieniałem świeczki na NGK Platynki, czyszczenie i adaptacja przepływki też wiele nie zmieniły, wymienione wszystkie filtry.
Podpiałem sie VCDSem i jedyne co mnie zastanawia to spadki napięć na 3-4 cewce ok 0,7 V.  Komputer wskazywał na błąd sondy, ale to pewnie spowodowane brakiem katalizatora, poza tym błędów nie ma.
Może któryś z was bedzie miał jakąś wiedze na ten temat ;)  Z góry dzieki

Edytowane przez Krysteek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na gazie i benzynie to samo się dzieje. Zanim wgl została założona instalacja gazowa taka sytuacja działa sie za każdym razem

Edytowane przez Krysteek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich [emoji4]
Może któryś z was mi pomoże, szukałem już sporo w internecie na ten temat, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć.
Mianowicie, w mojej b5 1.8t-lpg jest problem przygasania silnika. Dzieje się tak, gdy podczas przyspieszania na 3,4,5 biegu gwałtownie wrzuce luz, obroty spadaj do ok 300 i albo sie ustabilizuje i wróci w granice 700-800, albo zgaśnie. Wymieniałem świeczki na NGK Platynki, czyszczenie i adaptacja przepływki też wiele nie zmieniły, wymienione wszystkie filtry.
Podpiałem sie VCDSem i jedyne co mnie zastanawia to spadki napięć na 3-4 cewce ok 0,7 V.  Komputer wskazywał na błąd sondy, ale to pewnie spowodowane brakiem katalizatora, poza tym błędów nie ma.
Może któryś z was bedzie miał jakąś wiedze na ten temat [emoji6]  Z góry dzieki
Przepustnica czysta?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana, poprawa wężyków od podciśnienia, kilka wężyków wgl nie było nigdzie wypiętych, popękane ze starości chyba. Teraz chodzi jak powinno ;)

Edytowane przez Krysteek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...