Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Dławienie, problem z obrotami


PewciuS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze swoim Audi a4 b7 2.0 tdi PD 2006r BRE, a mianowicie podczas dużych mrozów w warszawie zrobiłem kilka małych kursów dosłownie 2km max i pewnego razu jak wracałem do siebie to auto zaczeło się dławić przy wciśniętym pedale gazu na 5 i 6 biegu (tutaj najbardziej odczuwałem) i nie brało więcej niż 3 tys obrotów na 6 biegu, a dziś jak wracałem z pracy to w nocy był taki sam mróz a nawet większy odjechałem z 10 metrów i na podjeździe pod górkę zaczął się dławić i zgasł ( stwierdziłem że to wina diesla i temperatury jaka jest na zewnątrz) więc odczekałem i odpaliłem na nowo samochód trochę postałem żeby złapał temperatury i pojechałem. Problem się pogorszył nie mogłem jechać więcej niż 3tys obrotów, a na 4 biegu już mocno dławiło nawet przy 2tys. Auto aktualnie stoi i dziś będę jechał nim do pracy to zobaczę czy objawa ustąpiła do stopnia jaki był na początku czy może jest nadal tak źle. Więc pytanie do was jak mogę temu zapobiec, co to może być, czy może przeczyścić EGR? (Moim skromnym zdaniem jest to EGR i nie otwiera się do końca ponieważ przez to zimno coś na nim osiadło)
Czekam na wasze opinie na temat tej sprawy.
 

Edytowane przez PewciuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to diagnostyka komputerem - czy są jakieś błędy w sterowniku silnika? Czy jakieś kontrolki palą się na liczniku? Możliwe że coś przymarzło również...

A po drugie zapraszamy do powitalni.

Edytowane przez BartoszBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu to mi wygląda na problem z dostarczaniem paliwa do silnika :decayed:

Kiedy wymieniałeś filtr paliwa , kiedy ostatnio i gdzie tankujesz , używasz jakiegoś antyfryza do paliwa ( środka przeciw wyrtącaniu się parafiny z paliwa ) przy takich mrozach ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Z opisu to mi wygląda na problem z dostarczaniem paliwa do silnika :decayed:

Kiedy wymieniałeś filtr paliwa , kiedy ostatnio i gdzie tankujesz , używasz jakiegoś antyfryza do paliwa ( środka przeciw wyrtącaniu się parafiny z paliwa ) przy takich mrozach ?

Auto kupiłem z salonu gwarantowali mi, że były wymieniane wszystkie filtry i olej, olej rzeczywiście bo ma tą karteczkę z datą wymiany i fakturą ale nie ma tam zaznaczonych filtrów. Filtr paliwa mi dojdzie po weekendzie a mechanik u którego zamawiałem powiedział, że jak to nie będzie to to nie obciąży mnie kosztami bo on i tak to wykorzysta. Dolewałem coś ale to nie był antyfryz to było coś żeby nie osiadała para czy coś takiego w baku (specem nie jestem). Jak wymienię filtr dziś wleje antyfryza i zatankuję go pod bak to zobaczymy co będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po wlaniu płynu uszlachetniającego płynu do baku i zatankowaniu Vervy objawa występowała, aż do dziś jak to odpaliłem samochód z rana. Auto śmiga lecz problem początkowy nie minął, że się dławi przy wyższym biegu tzn. 1-2-3 nic 4 przy wysokich obrotach i czym wyższy bieg tym niżej zaczyna się dławienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...