Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi 1.6 praca silnika


maciek711

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszę dziwne regularne tarcie , jakieś sugestie ? To mój pierwszy 1.6 ALZ także nie mam odnośnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś trze, wszystkie rolki do sprawdzenia, jeszcze pytanie czy taki dźwięk jest z włączoną czy wyłączoną klimą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma znaczenia. Dziś rano jak go odpaliłem nie było tego słychać tylko piszczący pasek  . Dopiero po nagrzaniu zaczęło szurać . Rozrząd i pasek komplet do wymiany bo poprzedni właściciel wymienił go 95 tys temu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź obudowę od rozrządu, mogła się wypiąć u mnie na zimnym tak jest a jak się nagrzeje to przestaje. 

Sprawdź jeszcze panewki bo to może one tak grają.

Słucham trzeci raz i to też mogą być pierścienie na cylindrach, jak któryś pękł to trze i rysuje.

Edytowane przez maczownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie świec i rozrządu i paska wieloklinowego. Problem jeszcze z wibracjami na jałowym z takim mrowieniem na kierownicy i karoserii. Na rozgrzanym silniku obroty potrafią falować tzn przygasać . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie jest podobny odgłos silnika. Byłem u mechanika wymienił rolkę przy rozrzadzie, pasek, napinacz osprzętu, sprawdził silnik i cała reszte niby wszystko jak nowe, coś się polepszyło ale dalej jest wrażenie jak by coś tarło albo łożysko miało paść. Ale chyba ten alz tak ma. U mnie niby jest jeszcze opcja klimy lub alternatora bo podobno jakieś dodatkowe odgłosy wydaja

Edytowane przez Fwl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Piszcie wreszcie u jakiego mechanika,gdzie byliście ? To RODO nie stanowi przeszkody,jak napiszesz,że w mieście X byłeś w warsztacie na ulicy Y i dalej ,bez nazwisk,opisujesz swoje wrażenia z wizyty.Co,jak zrobione,zapłaciłeś dużo,mało,zadowolony,lub nie.Wtedy taki warsztat musiał będzie się przyłożyć,żeby mieć zadowolonych klientów.Ci którzy są rzetelni,będą święcić triumfy,zapisywać kolejki na wizytę.Inni chcąc istnieć,będą musieli pamiętać,że KLIENT NASZ PAN !.Obojętnie czy przyjeżdża nówką za 100 tysięcy,czy dwudziestolatkiem za 10.  Inaczej będzie ciągłe stresowanie się,z czego biorą się wszelki choroby.Zdrowie jest najcenniejsze,a więc piszcie gdzie naprawiacie i czy jesteście zadowoleni z usługi.Pisać odważnie,zróbmy weryfikację.Niech usługi moto przestaną być loterią.Albo potrafię postawić diagnozę,albo nie mam pojęcia i odpadam.Konkurencja jest duża i na pewno naprawdę utalentowanych "dobrych mechaników" jest dużo.Pokażmy ich. THX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...