Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

205/50/17

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

użytkuje ktoś tak rozmiar w swom b7/b6? chciałbym wizualnie zobaczyć jak to się prezentuje na aucie. 

Opublikowano

Ja mam takie na lato w swoim aucie. Do efektu wizualnego nie mam zastrzeżeń. Wyglądają dobrze i nie mulą auta jak 235 które miałem wcześniej. Mam jedno zdjęcie na tych oponach (jeszcze mam założone zimówki więc nie mam możliwości zrobić aktualnych fot) 

9e1ba2b0b714d8c5med.jpg

Edytowane przez Damjan

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam jaka masz szerokość tej felgi i et bo właśnie zakupiłem takie oponki i mam problem z doborem tych parametrów. 

Opublikowano

Jak już to 215/50/17

Nie pytaj czemu bo milion razy było to opisywane tu na forum.

 

Opublikowano
  • Autor

dopisz Fido jeszcze, że to co polecasz milion razy wszerz i wzdłuż na forum to straszny balon, mam 205/50 i trochę to już baloniasto wygląda. jak ktoś chce zakładać do a4 oponki wyglądające jak do suva to proszę bardzo.

Opublikowano
W dniu 7.04.2018 o 00:10, kryluk0249 napisał:

Witam jaka masz szerokość tej felgi i et bo właśnie zakupiłem takie oponki i mam problem z doborem tych parametrów. 

Ja mam felgę 7J i ET 34 i opony 205 50 17 zimowe.

Opublikowano
7 godzin temu, tobias napisał:

to straszny balon

Nie każdy chce twardo a czy balon czy nie balon to kwestia gustu.

Swoje masz raptem 5 mm niższą oponę i jej już balonem nie nazywasz ???

Czemu nie wsadzisz profilu 30 zamiast 50 skoro wszystkie to balon.

Założę się że z daleka nie poznasz czy to 205/50 czy 215/50.

Po drugie polecam rozmiar 215/50/17 ponieważ na nich jest lepszy komfort niż na ori 235/45 i twoich 205/50 oraz często zakładanych 225/45

Ja tylko polecam a nie każę zakładać.

Wybór należy do zakładającego.

Opublikowano
W dniu 7.04.2018 o 00:10, kryluk0249 napisał:

Witam jaka masz szerokość tej felgi i et bo właśnie zakupiłem takie oponki i mam problem z doborem tych parametrów. 

Szerokość 7.5 i ET 43 

Edytowane przez Damjan

Opublikowano

Ideałem byłby przód ET 33 (tyłu nie pamiętam, musisz poczytać forum,ja zawsze zapominam).

Opublikowano

Ok dziękuję bardzo za informację :)

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, Fido napisał:

Swoje masz raptem 5 mm niższą oponę i jej już balonem nie nazywasz ???

a ty umiesz czytać ze zrozumieniem? czy zagadnienie z 3 klasy podstawówki za trudne?a co ja napisałem? 

nie długo to zaczniesz polecać 225/50 bo i komfort będzie lepszy i z daleka nie rozpoznasz hehe, wiadomo nie będziesz polecać bo nie mieści sie w tolerancji zamiennika.

jak dla kogoś 215/50 to  nie jest balon to chyba ma problemy ze wzrokiem albo jeżdził kupę lat na 175/80/14 i myśl, że przesiadł się na niski profil.

Opublikowano

To może inaczej.

Ja przedstawiłem plusy rozmiaru 215/50/17

Może wypowiesz się na temat swojego 205/50/17 o które pytasz.

Na razie to jedynym twoim argumentem jest balon.

Jeżeli przeszkadzają ci moje posty na temat polecanego przeze mnie rozmiaru to się albo wypisz albo dodaj do ignorowanych.

A najlepszym wyjściem będzie rzetelne podejście do tematu a nie krytyka.

Wieczorem zrobię ci zestawienie a co założysz to już twoja sprawa.

Edytowane przez Fido

Opublikowano
  • Autor

no napewno nie wmówisz mi, że 215/50 jest lepszy komfort od 205/50, że te 5mm robi taką różnicę. co mam uwierzyć, że jezdziłes na 235/45, 225/45, 205/50 i teraz 215/50 i raptownie sobie chwalisz i polecasz, jak chcesz z a4 mieć namiastkę suva to jezdzij dalej, a dodam na marginesie, że 215/50 jest znacząco droższe i do tego sporo cięższe od 205/50 i na felgę szer 7cali lipa to wygląda.

Opublikowano
7 godzin temu, tobias napisał:

no napewno nie wmówisz mi, że 215/50 jest lepszy komfort od 205/50

Takiej opcji nie ma.

Musiałbyś się sam przekonać.

I teraz tak.

215/50 to wychodzi że opona jest wysoka na 107.5 mm 

205/50 to 102,5 mm wysokości czyli jest sztywniejsza a co za tym idzie mniej komfortowa.

Pomyśl bo to nie ja sobie to wymyśliłem.

7 godzin temu, tobias napisał:

co mam uwierzyć, że jezdziłes na 235/45, 225/45, 205/50 i teraz 215/50 i raptownie sobie chwalisz i polecasz,

Błąd.

Jeżdziłem na 235/45/17 i przesiadłem się na rozmiar który daje mniej przekłamań licznika i daje większy komfort jazdy.

Jak pisałem, nie dla każdego balon to balon ale jak ktoś szuka komfortu to rozmiar 215/50/17 będzie idealny.

Nie każdy ma autostradę A4 pod nosem, wielu dojeżdża gównianymi drogami.

Każdy jednak dobiera oponę pod siebie i raz jeszcze napiszę.

Tu się poleca a nie każe.

Wybór należy do posiadacza pojazdu.

Jak dla mnie to i możesz sobie założyć 195/50/17

To ty na tym jeździsz, nie ja.

 

Edytowane przez Fido

Opublikowano
7 godzin temu, tobias napisał:

215/50 jest znacząco droższe i do tego sporo cięższe od 205/50 i na felgę szer 7cali lipa to wygląda.

O cenę nie pytałeś tylko o rozmiar.

I co z tego że droższe skoro lepiej pasują do auta które masz ?

Jak się kierujesz jedynie wyglądem to nie pytaj na forum o rozmiar, zakładaj to co ci pasuje.

Ja na pewno nie tego nie skomentuję.

Edytowane przez Fido

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Fido napisał:

Jak się kierujesz jedynie wyglądem to nie pytaj na forum o rozmiar, zakładaj to co ci pasuje.

załamujesz mnie chłopie :facepalm: weź zobacz o czym pisałem w na początku tematu

 

10 minut temu, Fido napisał:

O cenę nie pytałeś tylko o rozmiar.

pytałes o argumenty to ci odp

Opublikowano
1 minutę temu, tobias napisał:

 

15 minut temu, Fido napisał:

Jak się kierujesz jedynie wyglądem to nie pytaj na forum o rozmiar, zakładaj to co ci pasuje.

załamujesz mnie chłopie :facepalm: weź zobacz o czym pisałem w na początku tematu

 

Ok. to zacytuję ciebie z pierwszego wątku

W dniu 10.03.2018 o 13:50, tobias napisał:

witam,

użytkuje ktoś tak rozmiar w swom b7/b6? chciałbym wizualnie zobaczyć jak to się prezentuje na aucie. 

Hmmmmmm, coś przeoczyłem kolego czy nie zrozumiałem ???

Tobie przecie o wygląd chodzi.

Więc powtórzę.

Kwestia gustu.Chcesz to bierz i nie pytaj lub przejdź do galerii.

Ja ze swojej strony mogę jedynie odradzić ci ten 205/50/17 bo to nie jest rozmiar z którego będziesz zadowolony ale czy mnie posłuchasz to już twoja sprawa.

Wystarczyło napisać że dziękujesz za moją pierwszą pomoc i odpowiedź na swój temat a więcej bym się nie odezwał.

:hi:

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Fido napisał:

Tobie przecie o wygląd chodzi.

no widzisz, czytanie ze zrozumieniem, klasa 3 SP się przypomina :D powiem jeszcze tak na koniec, zakładając 17cali jakbyś nie dobierał opony to i tak nie uzyskasz komfortu 175/80/14 na jakim za pewne jeździłeś parę lat i szukasz tego w 17stkach, więc niech te koło jakoś wmiarę już wygląda a nie balon.

Opublikowano

Nie wiem czemu jesteś taki złośliwy w stosunku do mnie ale nie będę wnikał.

Staram się coś podpowiedzieć a z twojej strony jedynie złośliwość.

Dla ścisłości.

Zimówki mam 195/65/15 więc ulżyj sobie.

Tyle z mojej strony.

:hi:

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Fido napisał:

Zimówki mam 195/65/15 więc ulżyj sobie.

uff,

ok dzięki za wymianę zdań

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.