Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd 1.8T Bex (jak to jest)


koszykR6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, jak to jest z tym rozrządem w naszych Bex-ach ?.

Mianowicie szukałem info na ten temat na forum i w kilku warsztatach i tak:

Aso podaje co 180 tyś 

Warsztaty jak zapytałem co ile przewidują ponowną wizytę jak u nich zrobię rozrząd to tyle ile przewiduje producent.

Następny warsztat ze 100 - 80 trasy a jak jazda miejska to nawet co 60 tyś. (rozumiem ze chodzi, o czeste uruchamianie silnika, to obciąża pasek i może wpływać na jedgo szybsze zużycie.)

Wiec rozbieżności są spore wiec jak wy, użytkownicy robicie ze swoimi wymianami może z doświadczenia wiecie ile bezpiecznie jest w końcu dla naszych silników. 

Pytam, ponieważ rozrząd w moim BEX-ie ma (dopiero lub aż  49 tys ) i po opisach nie wiem czy jest sens go ruszać. Dodam, że był  wymieniany w Szwajcarji, stosowne wpisy mam i  faktury też są na tą wymianę.

Mam nadzieje że, ktoś rozwieje wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje pierwszą wymianę przy 180k km, a kolejne co 120k km. Mi mechanik też napisał, że kolejna wymiana za 60k km. Tylko taka różnica, że to zamienniki. Jeśli pokusisz się o ori zestaw z ASO to pewnie możesz polatać te 100 - 120k km, ewentualnie na miejscu zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale tak jak mówię w, serwisie w którym miałem to robić oni zalecają ponowną wizytę po okresie takim jaki przewiduje producent nie ważne jakie to są części czy ina czy conti bosch bo takie zakładają. Dlatego straszne rozbieżności.

Musze chyba z ciekawosci zapytać producentów ile oni gwarantują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, koszykR6 napisał:

Musze chyba z ciekawosci zapytać producentów ile oni gwarantują.

A co Ci po ich gwarancji? Jak Ci strzeli rozrząd, powiedzmy w czasie tych 120tys lub 7 lat, to wyremontują lub kupią Ci nowy silnik? Wymieniać co 5-6 lat lub co 80tys. km i nie tworzyć sztucznych problemów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...