Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z nadmiernym kopceniem z wydechu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

Witam,

 

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość:)

 

Otoz stałem się posiadaczem Audi A4 B8 Avant 2.0 TFSI że 180 konnym silnikiem.

 

Otóż denerwuje mnie nadmierny dym/ spaliny wydobywajace się z układu wydechowego. Powiem tak auto mam od 4 dni i jeżdżę bardzo krótkie trasy ponizej 10 km i gdy stoję na światłach lub auto stoi odpalone wydobywa się jak dla mnie nadmierny dym.

 

Dodam iż jest świeżo po wymianę oleju filtrów świeć oraz płynu chłodniczego.

 

Dodam też iż płynu w zbiorniku wyrownawczym nie ubywa korki czyste chodzi równo na wolnych obrotach i nie czuje spadku mocy.

 

Tłumik jest sportowy i nie posiada katalizatora.

 

Dodam iż mysle ze jest to poprostu para z układu gdyż jest zimno filmiki ponizej kręcony w temp. 1 stopień Celsjusza.

 

Prosze o porady czy to normalne A jak nie co może być tego przyczyną?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Link

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Filippoo
Dodanie filmow

Opublikowano
13 minut temu, Filippoo napisał:

Prosze o porady czy to normalne A jak nie co może być tego przyczyną?

Tak, to normalne i jak się zimno to wydobywa się  para wodna z wydechu. :facepalm:

Jakby śmierdziało glikolem albo olejem to chyba byś wyczuł?

Opublikowano
  • Autor
Tak, to normalne i jak się zimno to wydobywa się  para wodna z wydechu. :facepalm:
Jakby śmierdziało glikolem albo olejem to chyba byś wyczuł?
No czuć normalne spaliny wiem że ten silnik bierze olej Ale nie wiem czy aż tak powinno dymic?

A jak glikolem albo olejem to co wtedy?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Glikol (słodkawy zapach) to spala płyn chłodniczy, a jak czuć olej to silnik go spala w jakiś sposób ale przy spalaniu oliwy dym byłby niebieskawy.

Przejedź 1tys. km i się dowiesz czy dotyka Cię słynny problem olejowy.

Opublikowano
  • Autor
Glikol (słodkawy zapach) to spala płyn chłodniczy, a jak czuć olej to silnik go spala w jakiś sposób ale przy spalaniu oliwy dym byłby niebieskawy.
Przejedź 1tys. km i się dowiesz czy dotyka Cię słynny problem olejowy.
Płynu chłodniczego raczej nie gdyż go nie ubywa i wydaje mi się że to wina raz pogody dwa tłumik sportowy plus brak katalizatora.

Dodam też że temperatura się nie podwyższa.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja tu nie widzę problemu. Każdy samochód o tej porze praktycznie dymi parą wodną, w mniejszy lub większym stopniu.

Ciesz się jazdą póki co i doglądaj czasem płynów.

Opublikowano
  • Autor
Ja tu nie widzę problemu. Każdy samochód o tej porze praktycznie dymi parą wodną, w mniejszy lub większym stopniu.
Ciesz się jazdą póki co i doglądaj czasem płynów.
No też mysle ze to pogoda plus brak katalizatora pojeździe trochę podejrzewam że im będzie cieplej problem z wkurzajacym dymem zniknie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

benzyna do -10 kopci na biało(para) a w szczególności jak to jest audi z długim wydechem

Opublikowano
  • Autor
benzyna do -10 kopci na biało(para) a w szczególności jak to jest audi z długim wydechem
Teraz też kopci rano jak dodaje gazu to leci ale jestem u mechanika i mówi to norma i jeszcze brak katalizatora jak będzie CIEPLEJ to ustanie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

dla pewnosci mozesz sobie sprawdzic spaliny ale tez sie nad ta para zastanawiałem mam starą 1.6alz i nawet jak zgaszę silnik to para dalej idzie(chyba ze zrobię 100km).. norma w benzynach audi

Edytowane przez Fwl7

Opublikowano
  • Autor
dla pewnosci mozesz sobie sprawdzic spaliny ale tez sie nad ta para zastanawiałem mam starą 1.6alz i nawet jak zgaszę silnik to para dalej idzie(chyba ze zrobię 100km).. norma w benzynach audi
Zastanawiam się nad założeniem katalizatora i nie wiem czy to dobry pomysł jak będzie CIEPLEJ to ustanie tylko teraz mnie ten dym wkurza

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
dla pewnosci mozesz sobie sprawdzic spaliny ale tez sie nad ta para zastanawiałem mam starą 1.6alz i nawet jak zgaszę silnik to para dalej idzie(chyba ze zrobię 100km).. norma w benzynach audi
Teraz wygląda rano to tak



Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Przecież to normalne parowanie spalin na zimnym powietrzu i zimnym wydechu. Jak cie to denerwuje to przesiadka na rower może rozwiązać problem, o ile nie bedzie cie wkurzała para z twojego własnego nosa, bo to to samo.. pozdrawiam ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • 4 lata później...
Opublikowano

I jak problem ustąpił? Czy jednak wyszedł z tego większy problem? 
Pytam bo mam tak samo od kilku miesięcy, a mechanik mówi że czeka mnie remont silnika..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.