Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwna sprawa... Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Otóż tak jak w temacie mam problem z odpalaniem 1.9 tdi. Tak wiem ze jest masa tematów o tym i przeczytałem już dosyć sporo a jednak nie znalazłem odp. Do sedna : auto strasznie długo kreci, na zimnym silniku jest tragedia na ciepłym trochę lepiej ale tez bez szalu. Pompa szczelna, Wstawiony zaworek zwrotny na zasilaniu, ustawiona na 47-54 stopnie ( bs grupa 0, 2 wers) natomiast kiedy wejdę w nastawy podstawowowe żeby sprawdzić kat na wykresie silnik zaczyna inaczej pracować i wyświetla wartość 255 cały czas. O co tu chodzi ? Dodam ze ma wymieniony rozrząd, nowy filtr paliwa, zmienione Przewody przelewowe wszystko szczelne, podgrzewacz na filtrze nowy. Podczas rozruchu na vagu pokazuje ok 180 obr, nie za mało ? Wtrysk sterujący sprawny sprawdzalem jego oporność 105 omow. Zwiększenie dawki rozruchowej troszkę pomaga ale tez nie za wiele. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Opublikowano
Otóż tak jak w temacie mam problem z odpalaniem 1.9 tdi. Tak wiem ze jest masa tematów o tym i przeczytałem już dosyć sporo a jednak nie znalazłem odp. Do sedna : auto strasznie długo kreci, na zimnym silniku jest tragedia na ciepłym trochę lepiej ale tez bez szalu. Pompa szczelna, Wstawiony zaworek zwrotny na zasilaniu, ustawiona na 47-54 stopnie ( bs grupa 0, 2 wers) natomiast kiedy wejdę w nastawy podstawowowe żeby sprawdzić kat na wykresie silnik zaczyna inaczej pracować i wyświetla wartość 255 cały czas. O co tu chodzi ? Dodam ze ma wymieniony rozrząd, nowy filtr paliwa, zmienione Przewody przelewowe wszystko szczelne, podgrzewacz na filtrze nowy. Podczas rozruchu na vagu pokazuje ok 180 obr, nie za mało ? Wtrysk sterujący sprawny sprawdzalem jego oporność 105 omow. Zwiększenie dawki rozruchowej troszkę pomaga ale tez nie za wiele. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Sprawdzałeś świece? Rozrusznik? Akumulator?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Świece to pierwsza rzecz jaka sprawdzalem są ok. Aq ma 1,5 roku...  Rozrusznik tak jak pisałem kręcić kreci normalnie ale ok 180 obr wiec nie wiem czy nie za malo ? Może ktoś by mógł podpiac vaga i sprawdzić obr silnika podczas odpalania bo wywalić 200 na coś co okaże sie w porządku to nie sztuka :/ 

Opublikowano
3 godziny temu, Koles833 napisał:

Może ktoś by mógł podpiac vaga i sprawdzić obr silnika podczas odpalania bo wywalić 200 na coś co okaże sie w porządku to nie sztuka :/ 

Też mi wpadł kiedyś taki pomysł do głowy :)

Logowanie rozruchu nie ma sensu, całość trwała około 1,5 sekundy, jedyna wartość zarejestrowana (pomiędzy 0 a 861) to 168 obr/min, nie wiele to daje.

Tak myślę, że skoro u Ciebie długo kręci to może coś więcej zobaczysz. 

A teraz konkrety:

Problem pojawił się po wymianie rozrządu? Sam wymieniałeś?

Wywal  zaworek zwrotny i wstaw kilka cm przezroczystego wężyka, będziesz widział czy dostaje się powietrze.

Świece żarowe zostaw w spokoju, przy obecnych temperaturach (i ciepłym silniku) nie mają aż takiego wpływu. 

4 godziny temu, Matiasa1989 napisał:

ustawiona na 47-54 stopnie ( bs grupa 0, 2 wers) natomiast kiedy wejdę w nastawy podstawowowe żeby sprawdzić kat na wykresie silnik zaczyna inaczej pracować i wyświetla wartość 255 cały czas.

Coś chyba źle odczytujesz, BS = nastawy podstawowe.  

Opublikowano
  • Autor

Mój błąd, w blokach pomiarowych 2 pozycja.  Przerabiałem temat z przezroczystym wężykiem i nie widać żeby były w nim bąbelki. Tak, rozrząd wymieniałem sam - przed wymianą było podobnie.  

Opublikowano

Sprawdź napięcie palca przesuwu nastawnika i podaj nam je tutaj.
Ja bardziej kierował bym się w stronę zerwanego klina na wale albo czujnik wału.


Wysłane z OP3T

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.