Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Problem z Klimatyzacją


audi96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem a dotyczy on klimatyzacji, wówczas chodzi o to że od strony kierowcy dmucha cały czas zimnym powietrzem a od strony pasażera działa wszystko normalnie, patrzałem także w silniczek który jest w schowku i działa otwiera i zamyka przepustnice, samochód też normmlnie nagrzewa się do 90 stopni moje pytanie brzmi co mogło się tu odpierdzielić bo ja już nie mam pomysłów. Mechanik powiedział mi że mogła się chłodniczka klimatyzacji mogła się już zakamienić bądź pękła już od kamienia a nie cieszy mnie myśl wydania 500+ za nową chłodnice klimatyzacji. PROSZĘ o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A błędy sprawdzane? Jesli nie to kabel w dłoń i gazu do auta. Jak nie masz kabla to kup najtanszy kkl. Błędy zapisane w sterowniku od klimy coś powinny podpowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd silnika po stronie kierowcy ten najlepszy :) tak jak Mati podpowiada kabelek nastawy podstawowe powinny pomóc chyba że potencjometr zdechł.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, luki19862121 napisał:

Błąd silnika po stronie kierowcy ten najlepszy :) tak jak Mati podpowiada kabelek nastawy podstawowe powinny pomóc chyba że potencjometr zdechł.

Wysłane z Huawei mate 10 pro
 

Po sprawdzeniu auta pod komputerem są dwa błędy jeden z nich to dolot świeżego powietrza zaś drugi błąd to błąd przepustnicy klimatyzacji od strony kierowcy okazuje się że silnik nie adaptuje się i nawet podczas testu nie reaguje na polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie są tematy na forum. Trzeba reanimacji silników/potencjometrow klap. Ewentualnie wymiana.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko mi dmucha cieplym :/
Jest 6 silników, które sterują tym 4 dolne i dwa górne, dolne kosztują 480 zł netto górne 450 netto, zamiennik Valeo który nie pasuje do każdego rodzaju silnika kosztuje 380 zł Brutto. Dodam też że część sprowadzana jest na zamówienie i nie podlega zwrotowi cytat sprzedawcy "Część elektryczna sprowadzana na zamówienie trzeba mieć 100% pewności że to ten"


Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić kontaktpr do potencjometrów wypsikać i sprawdzić może zabangla. Jeśli nie używki grosze kosztują.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audi96 napisał:

Jest 6 silników, które sterują tym 4 dolne i dwa górne, dolne kosztują 480 zł netto górne 450 netto, zamiennik Valeo który nie pasuje do każdego rodzaju silnika kosztuje 380 zł Brutto. Dodam też że część sprowadzana jest na zamówienie i nie podlega zwrotowi cytat sprzedawcy "Część elektryczna sprowadzana na zamówienie trzeba mieć 100% pewności że to ten"

 

Wiem, zabieram się długo do roboty. Zimą mi to nie przeszkadzało, ale teraz już zaczyna. Czasem jest ok więc będę go ratował. Ceny kosmos ale używki można kupić i sprawdzać kilka czy działają.
Napisałem tylko, żeby było wiadomo, że są takie przypadki częste, dla pokoleń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zabieram się długo do roboty. Zimą mi to nie przeszkadzało, ale teraz już zaczyna. Czasem jest ok więc będę go ratował. Ceny kosmos ale używki można kupić i sprawdzać kilka czy działają.
Napisałem tylko, żeby było wiadomo, że są takie przypadki częste, dla pokoleń [emoji4]
Mam schemat od sprzedawcy co gdzie jest i dokładne nazwy



Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...