Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pompa paliwa 1.8t wyje


brzoza899

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od 3 miesiecy slysze jak wyje mi pompa, bylem u mechanika i byl syf w pompie, wyczyscil mi to jeden dzien bylo ok, ale drugiego dnia znowu bylo wycie., teraz mam pytanie czy ktos mial taka sytuacje? podobno koszt nowej pompy 970 pln, a sam wklad 380 pln. i nie wiem czy decydowac sie na zmiane samego wkladu ? jesli ktos mial taki problem prosze o odpowiedz

Edytowane przez brzoza899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w zależnosci jaki to koszyk. Jesli masz wysoki to koszt pompy kompletnej jest w granicach 500 euro. Jeżeli koszyk jest niski to kompletna ok 700zł. Tak czy siak nie warto w to się bawić. Sam wklad na allegro mozna kupic za ok 200zl SKF. Tylko wyciągnij stary, zmierz dokładnie (wysokość, średnica, dół i góra). Po numerach nie znajdziesz wkładu.

Jeśli odpalenie nie sprawia problemu - tzn: odpala i nie gasnie po chwili to pompa ma dobre cisnienie. 

Powinno byc ok 4.6 bar (o ile dobrze pamietam, albo 4,2).

Winny jest filtr paliwa. Slaby przeplyw i zaczyna pompa wyć. Jezeli nie ma problemu z odpalaniem lub jazdą na benzynie to zostaw pompe w spokoju. Wymienisz filtr i przestanie, chyba ze gdzies jest przewod zalamany (w co wątpię) 

 

Miałem u siebie przypadek, że pompa dawała 3.5 bara to dopiero po 2-3 przepompowaniu udawało się odpalić a mocny gaz 2000+ obr/min szarpanie lub spadek mocy.

Też wczesniej slyszalem wycie, czasem cos jak gruchający gołąb :D 

Wymieniłem wkład, odpalał dobrze lecz wycie nie ustępowało. Wymieniłem filtr i ustało. Jeżdżę 2gi rok bez problemu. Filtr w granicach 100zł. 

 

Edytowane przez mrozek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie winny też był tylko i wyłącznie filtr paliwa.

Z tym że u mnie był problem z odpalaniem, często nie chciał odpalić, wymieniłem 2 razy pompe paliwa na używki oryginał nic nie dało.

Dopiero gdy wymieniłem filtr który miesiąc wcześniej założył mi mechanik to wycie ustało i auto jeździ pięknie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...