Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie felgi do A4 B7 2.7TDI


Gnat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przytargałem A4 B7 (2007) 2.7TDI od Niemca na zimowych oponach i felgach 235/45/R18. Wielkie to i podczas jazdy po polskich klasycznych drogach, mam wrażenie że auto zaraz sie rozleci. Jest dramatycznie wręcz.

Chciałbym założyć coś niżej i tutaj pytanie dla osób z wiedzą lub które mają podobny silnik. Najlepiej założyłbym felgi 17 cali. Proszę mi dokładnie napisać jakie to mają być felgi. Zupełnie się na tym nie znam.

Proszę o konkretne oznaczenia średnicy, ET i wszystkiego oraz jakie do tego kupić opony. Jaki rozmiar dokładnie. Osobiście myślałem nad 225/45/R17. Widzę że zaciski z przodu są jakieś duże, więc żeby felga wlazła bez cudowania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz odnośnie opon, co do felg... tutaj już co wybierzesz to będzie, ogólnie modeli jest do wyboru do koloru, myślę że powinieneś szukać alufelg z et od 42 do nawet 29(alusy z audi a5, bodajże 7,5j, et29 17" swietnie pasuja i wygladają) ale nie są najtańsze. Na forum jest galeria aut na różnych alusach, popatrz tam, sa podpisane zdjęcia więc na pewno coś ci sie spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela 17 cali i szerokość  7.5 cala , ET 35

Na to ori 235/45/17 lub idealny zamiennik 215/50/17 i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi jeszcze napisać o co chodzi z tym otworem centrującym ?

Czy 57,1 tyle jest oryginalnie A4 B7 2.7 ? Bo na aukcjach widać różne średnice, od 57 aż do 71.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a4b7 jest otwór na piastę 57,1, oczywiście można kupić alufelgi z większym otworem i wtedy daje sie pierścień centrujący. Cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam za głupie pytania, ale mam A4 od 3 tygodni jeszcze nie wiele czytałem i nie ogarniam

Czym będzie się różnić felga o ET35 od np. ET45 na moim konkretnym przykładzie. Czy ta np. 45 wyjdzie mi za obrys auta ?

Dlaczego zalecacie ET30-38 najczęściej ? Może mi ktoś wytłumaczyć logicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im mniejsze et tym kolo bardziej bedzie wystawać. Na twoim przykladzie: felga o et 45 bedzie schowana o 10 mm glębiej od et35. Zalecamy et30-35 bo taka felga po prostu najlepiej wyglada na aucie, kola są mniej wiecej na rowno z rantami błotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco odświeżę temat bo jeszcze nie kupiłem tych nowych felg. Zobaczcie moje auto i powiedzcie mi czy to normalne że opony są tak schowane w nadkola. Nie da rady palca włożyć między górę opony a nadkole. Czy czasem poprzedni właściciel nie obniżył auta ? Widzą inne A4b7 na parkingach które stoją na kołach 16" mogę tam włożyć pięść a u mnie nawet palec nie wejdzie.

Chciałbym odzyskać komfort w tym aucie. W mieście gdzie jakość dróg jest słaba autem jeździ się bardzo źle. Czy wymiana na 215/50/17 dużo poprawi ? Z wyliczeń kalkulatorów na stronach wynika mi 14mm wyższy profil opony więc liczba nie robi na mnie jakiegoś wrażenia.

Obecnie 235/40 tj. 94mm wysokość opony

Planowane 215/50 tj. 107,5 mm wysokość opony

tyle że średnica opony po wymianie nadal prawie identyczna, baa! nawet 1mm większa po wymianie. Czyli nadal całe nadkole wypełnione. Czy to normalne ? Co o tym sądzicie ? Nie wiem zupełnie co robić, by auto nie bało się miasta.

 

 

1a.jpg

1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...