Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wyciek oleju w okolicach podłączenia odmy do komory zaworów


sajon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wycieka mi olej z pod pokrywki zaznaczonej kółkiem na zdjęciu. Nie są to jakieś wielkie ilość. Po prostu odma która jest podłączona jest cała wilgotna od oleju. Sprawdzałem już szczelność odmy i na pewno nie jest dziurawa. Wie ktoś może z Was jak to otworzyć i czym to można uszczelnić??

Poniższe zdjęcie wziołem z postu http://www.a4-klub.pl/smf/ajm_awx_avf_avb_lokalizacja_czujnikow_oraz_elementow_wykonawczych-t45015.0.html założonego przez Musashi. Jeżeli Musashi masz coś przeciwko temu iż skorzystałem z twojego zdjęcia proszę o info. Natychmiast usunę zdjęcie z sieci. Tak było prościej pokazać o co dokładnie mi chodzi :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce86025f3e258896.html

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest z tym, że w przypadku silników VP można wymienić sam zawór regulacji ciśnienia skrzyni korbowej (ten czarny dysk na pokrywie klawiatury) a w silnikach PD trzeba niestety wymienić całą pokrywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wyciek jest rzeczywiscie z miejsca, ktore wskazujesz, to pokrywa do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jezeli wyciek jest rzeczywiscie z miejsca, ktore wskazujesz, to pokrywa do wymiany

No to mnie przestraszyłeś..... Ile coś takiego może kosztować?? Olej się sączy, cała rurka która wychodzi z tego dysku jest mokra od oleju.Czy dam rade wymienić tą pokrywę sam czy potrzebuję do tego jakiś specjalnych narzędzi i klucza dynamometrycznego????

No i oczywiste pytanie... Czy moge to tak zostawić??? W sumie to cieknie juz tak od roku tylko na początku myslałem, że to ta rurka. Nie było kiedy dokładnie sprawdzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge to tak zostawić???

to nie są wycieki powodujące zagrożenie dla pracy silnika ale jak już to chcesz tak zostawić to dobrze byłoby od czasu do czasu wytrzeć wyciek aby nie raził w oczy widok zaolejonego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...