Jump to content
4 4
EXEO-Piotr

[A4 B7] Montował ktoś takie nakładki/dokładki progowe

Recommended Posts

Witam, montował ktoś z forumowiczów takie dokładki progów (foto) jak one są mocowane? Na spinki, śruby??? Proszę o info.

Zdjęcie zaczerpnięte z netu.

nakładki progowe.jpeg

Właśnie mam takie listwy na progi ale nie wiem jak się je montuje w b7 (mam exeo to identyczna buda jak b7 b6) patrzyłem to tam są jakieś spinki ??? dobrze widziałem??? nie wyciągałem ich i nie wiem czy mają tam gwint (raczej nie maja bo by były od razu zrobione na śruby aż tak fabryka by chyba nie szczędziła)

w linku co ci podesłałem gość napisał że( montaż polega na przyklejeniu od góry na klej do szyb a na dole przykręceniu na wkręty ) sprawdź czy te otwory do przykręcenia czasem nie pasują w ori miejsca co przykręcony jest próg,co do przyklejenia na klej do szyb ,ja bym dał na taśmę dwustronną ,łatwiej później zdemontować 

taśma nie będzie za słaba?

kup sobie taśmę 3m ,listwę boczną drzwi mam na nią przyklejoną i lotkę klapy ,2 rok trzyma,po za tym od spodu będą przykręcone ,ważne to dobrze odtłuścić i po przyklejeniu suszarką trochę zagrzać albo na słońce wystawić jak złapie ciężko odkleić ,trzeba odcinać

pamiętasz jak się nazywa ta taśma 3M ? Może masz gdzieś link z allegro to byś mi bardzo ułatwił montaż.  Jeśli chodzi o śruby to dla mnie śruba ma gwint a wkręt nie ma gwintu.

Super dzięki

Jednak nie dałem sobie rady... :) może mi ktoś kto ściągał progi w b7. Mam problem z demontażem chciałbym zamontować sobie nakładki ale jednak nie będę ich przyklejał na taśmę dwustronną, jakoś nie mam przekonania do niej. zdjęcia poniżej

20180411_185021.jpg

20180411_185037.jpg

20180411_185049.jpg

20180411_185112.jpg

u mnie w b6 zamiast tych plastikowych kołków co są u ciebie, są wkręty dlatego pisałem o przykręceniu ,a próbowałeś te kołki odkręcić

Próbowałem, ale nic nie poszło. Pewnie trzeba jak patrzyłem w edce zdjąć narożniki i wysunąć próg dopiero wtedy można podejść do tych spinek. Sam nie wiem, popróbuje.

@H4mm3R

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Było A4 B6 1.8T BFB 163KM 

Było A4 B7 Avant 3.0 TDI Quattro (BKN) 

Jest A4 B7 Avant 3.0 TDI Quattro (ASB) https://a4-klub.pl/topic/427659-kolejny-avancior-v6/

Na końcach progów owszem są taki spinki z kołkiem rozprężnym ale próg jest mocowany na takie spinki jak na foto.

To spróbuj zdjąć narożnik ,zobaczysz czy to coś da , jak nie do pociągnij mocno ten kołek, najwyżej będziesz musiał kupić szt jak się urwie

Mógłbyś zmierzyć długość tych listw?

A4 B5 Quattro+ AVF/GTD20/HF100/SDI/diff-lock/AVIC980BT

Prawdopodobnie najmocniejsze 1,9TDI w budzie B5 308KM/570NM by Spanky

Jakość nawet spoko, mam czarny samochód i chyba nawet nie będę ich malował.

Hey Piotrek,

Pogadaj z Adamem od czarnego A4 B6 BEX Avant na spotach a4 klub Warszawa.

Ma te nakładki progowe w swoim,

Pozdrawiam