Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana sprężyn tył-śruba mimośrodowa!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Zabralem sie za wymiane spryzyn na eibach -30. Przód udało mi się wymienić. Poległem na tyle. Nie moge wybić śrub od geometrii. Kręcą sie razem z tuleją. Tuleje oberwały się przy wykręcaniu. Czy te tuleje się wymienia czy trzeba cały wachacz kupić? Chodzi o te zaznaczone na zdjeciu.d78cca081fea538c7828f6fa95aec9c9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano

Są wymienne, z Lemfoerdera około 30 złotych za sztukę. Śrub nie wybijesz bo one się dosłownie zespalają z wewnętrzną częścią tulejki i pozostaje ciąć.

Edytowane przez majkel_majki

Opublikowano
  • Autor

A z wymianą tej tulei duzo roboty??? Bez problemu wyciągne ten górny wahacz?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Wahacz wyjdzie bez problemu, górna śruba w zasadzie zawsze daje się odkręcić. Wymiana tulei jest prosta jeżeli masz dostęp do prasy. 

Opublikowano
  • Autor

No nic bede walczył dalej. Dzięki

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

A nie wiesz czy górna śruba tez moze być tak zapieczona? Czy nie powinno z nią być problemu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Górna powinna pójśc bez większych problemów.

Opublikowano

Daj cynk jak poszlo ze srubami ... :)

Opublikowano
  • Autor
Daj cynk jak poszlo ze srubami ... [emoji4]
Na razie wymieniłem z prawej strony. Dostęp do śruby od wahacza od strony srodka auta-ciezki, ale jest. Nakrętke musiałem przyspawać i śruba pusciła bez problemu. Od strony koła musiałem ciąć. Wahacz na zewnątrz i tuleje do wymiany. Oczywiście nowa śruba. W piątek będe walczył z lewą stroną.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zupełnie zapomniałem Tobie powiedzieć o tej cholernej nakrętce przy śrubie, która mocuje wahacz do sanek, bez przyspawania jej do sanek nie faktycznie jest kłopot z odkręcaniem. Z jednej strony jest łatwo podejść migomatem, z drugiej pamiętam, że coś przeszkadzało- chyba to była rura wlewu paliwa, ale się da.

Opublikowano
  • Autor

Jeśli się okaże że strona od wlewu paliwa jest gorsza do ogarnięcia to o drugą stronę nie musze się martwić. Nie przyglądnąlem się właśnie stronie lewej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

po co odkręcacie wachacz do wymiany sprężyn ,zmieniałem ok miesiąc temu ,trzeba odkręcić amor ,łącznik stabilizatora ,ściskamy sprężynę ,wachacz drążkiem naciągamy do dołu i sprężyna wyjęta

Opublikowano
  • Autor
po co odkręcacie wachacz do wymiany sprężyn ,zmieniałem ok miesiąc temu ,trzeba odkręcić amor ,łącznik stabilizatora ,ściskamy sprężynę ,wachacz drążkiem naciągamy do dołu i sprężyna wyjęta

Ponieważ po wymianie sprężyn trzeba ustawić geometrie. A żeby ją ustawić trzeba śrube od geometrii popuścić. Niestety jest tak zapieczona że nie jestem w stanie jej ruszyc. A jak sie ruszy to obrywa się tuleja. I tu zaczynają się schody. Żeby wymienić tuleje w wahaczu trzeba go wyciągnąć.  

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Opublikowano

Ok, ja wymieniałem na takie same więc geometria zbędna 

Edytowane przez greg2505

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

To jeszcze raz ... Które dokładnie tuleje wymieniasz żeby można było ustawić zbieżność i kąty ?  Czy wymieniasz wszystkie ?

Opublikowano
  • Autor

Te zaznaczone na zdjeciu. 622accb50efa4b308959d4b66bc87fe4.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Aha .. ok .... 

A tamtych tulei gdzie jest sruba nr 3 nie ruszasz ?

Opublikowano
  • Autor

Jak są nie wybite to po co? Ja mialem wybitą przy śrubie nr 10. A jak już wachacz miałem na wierzchu to wymieniłem obie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A właśnie kolego.. powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa geometrii. Ile to cie kosztowało i czy były jakieś problemy z geometrią?  Ja jak podjechałem do jednego zakładu na sprawdzenie to mi  zawołali 500zł za zrobienie geometrii  o ile nie bedzie problemów . Tak więc jjeszcze nic nie ruszyłem u siebie ..

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, zaba84 napisał:

A właśnie kolego.. powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa geometrii. Ile to cie kosztowało i czy były jakieś problemy z geometrią?  Ja jak podjechałem do jednego zakładu na sprawdzenie to mi  zawołali 500zł za zrobienie geometrii  o ile nie bedzie problemów . Tak więc jjeszcze nic nie ruszyłem u siebie ..

Ile????? Placilem 100zł i jeśli sruby się odkręcą to nie ma z tym żadnego problemu. Trwa to około 15-20 min.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.