Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prędkościomierz. Troche inny przypadek:/


Łaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wracając dziś do domu, nagle padł prędkościomierz. Po chwili zaczął działać ale jakoś przerywał. Zatrzymałem się na parkingu,sprawdziłem bespieczniki i zapiłem VAGA. Wykonałem test wskaźników. Ku mojemu zdziwieniu wszystko działało ok, a cały test wyszedł pomyślnie+brak błędów we wskaźnikach. Odpaliłem auto i pojechałem, przy tym predk. działał normalnie. Po ujechaniu kilometra znowu wskazówka upadł. Również Zauważyłem że nie działa tempomat. Kolejną sprawa jest to ze jak cofałem, to działał tylko trochę podskakiwał, po przełączeniu na 1 bieg chwile działał a po chwili kaput. Czy tym tropem mogę sugerować że padł mi impulsator który wysyła sygnał??Może regulator napięcia, bądz diodka którą opisywał jeden z forumowiczów. BT: jadą z zapiętym vagiem tez nie pokazywało prędkości. Zależy mi na szybkiej diagnozie, ponieważ w środę popołudniu jadę do gdańska a prędkościomierz niewątpliwie by mi się przydał. Za wszelka sugestie i na kierunkowaniu mnie na usterkę będę wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby padał silniczek krokowy, to test wskaźników by to wykazał.

Moim zdaniem to impulsator w skrzyni, albo przerwa w obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby padał silniczek krokowy, to test wskaźników by to wykazał.

Moim zdaniem to impulsator w skrzyni, albo przerwa w obwodzie.

Nie zawsze tak jest! Miałem taki przypadek w A6 C5 impulsator nowy,test zegarów ok! Instalacja sprawdzona kabel po kabelku a jednak po wymianie licznika problem ustąpił!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie sprawdzałem zegary jak wracałem do domu. Za kazdym razem jest tak ze jak cofne nawet 1 m i pojade do przodu to zegary ozywaja ale skacza jak szalone. Ta sekwencja powtarza sie za kazdym razem. No i w climatroniku na pozycji 17 tez nie działa. jedynie jak powtorze myk z cofanie. Tak jak pisałem test zegarow 100% idealny. Zegar predkosciomierza sie podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. wymienie impulsator i zobacze czy sie poprawi. BT: nie wiem czy to ma coś wspólnego ale w ten sam dzien(ale wczesniej) troszke upalałem na śniegu, a raczej jego pozostałościach i czasami łapało kostke. Może żeczywiście wysunoł sie czujnik. Jednaj dzis patrzyłem i raczej jego położenie sie nie zmieniło. Jutro zobacze i zdam relacje. Dzięki za wypowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsator

kolego mam identyczny silniczek i identyczny objaw:wszystkie zegary mi chodzą oprócz prędkościomierza i nie zlicza mi przejechanych kilometrów. prędkościomierz czasami podniesie się ale po przejechaniu ok 5 km zaczyna "wariować" i znów po czasie opada. czy twierdzisz że to na 100% impulsator? jak znależć go na skrzyni tiptronic? ile kosztuje taki impulsator??

z góry dzieki za odpowiedz[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 13:22_________________________________________________

Ok dzięki. wymienie impulsator i zobacze czy sie poprawi. BT: nie wiem czy to ma coś wspólnego ale w ten sam dzien(ale wczesniej) troszke upalałem na śniegu, a raczej jego pozostałościach i czasami łapało kostke. Może żeczywiście wysunoł sie czujnik. Jednaj dzis patrzyłem i raczej jego położenie sie nie zmieniło. Jutro zobacze i zdam relacje. Dzięki za wypowiedzi i sugestie.

czy po zmianie impulsatora na nowy problem zniknął???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie impulsatora usterka zanikła. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...