Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z odpalaniem po postoju


Patryk Lebiedziński

Rekomendowane odpowiedzi

https://youtu.be/VTYbvsgSj2I

 

Hej, moja małyszowke posiadam około 2 miesiące i od trzech tygodni mam problemy z odpalaniem. Otóż po dłuższym czasie (około 10h) gdy auto stoi jest problem z uruchomieniem jej, otoz przekręcam kluczyk, auto daje podbija do tych 900 obrotów i momentalnie gaśnie, później muszę ją kręcić kilka/kilkanaście sekund żeby odpalił. Po odpaleniu wszystko z autem jest ok, śmiga jak powinno. Dodam że zmieniłem filtr paliwa. Wrzucam filmik żeby można było się dokładniej przyjrzeć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy objaw zużytych oringów na pompo wtryskach... cofa się paliwo do baku. Na próbę stań tak by przód był mocno z góry na dół i zobacz wtedy jak odpala... zaworek na filtrze paliwa tez mozna obadać, wymienić na nim oringi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem oringi na pompowtrykach i na razie wszystko w porządku ? więc dziękuję za pomoc. 

Prosiłbym jeszcze was o analizę tych logów (tak to mój post wyżej) , wysyłałem go ze starego kompa i widocznie byłem zalogowany na jakimś innym starym koncie).

 

Jeszcze mam jeden mały problem, chodzi o to, że mam nie oryginalną manetkę z prawej strony ( ta od wycieraczek) , tak mi się chociaż wydaje bo nie mam przycisku na niej w którym mógłbym zmieniać tę funkcję na wyświetlaczu licznika (średnie spalanie itd.) , czy jest możliwość zmiany tych funkcji poprzez VAGa? Nie pasuje mi po prostu to, że pokazuje mi ilość kilometrów które mg zrobić do pustego baku. Powoli się zbieram do wymiany tego ale jak na razie chciałem jakoś to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FIS'a i manetki: https://a4-klub.pl/topic/15479-wymiana-przełącznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pełnego-fis/

 

Widać, że są lekkie problemy z wysterowaniem geometrii - tragedii nie ma :P ale możesz sprawdzić króciec na wyjściu z pompy vacum czy nie jest luźny, przejrzeć wężyki - ewentualnie wymienić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...