Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[S4 B5] Letnie opony do quattro


gelon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytanko odnośnie letnich opon. Stare już się kończą powoli a ze nie ma sezonu na felgi i opony opłaca się chyba teraz kupić :decayed: Jakie opony bedą najlepsze dla quattro? Obecnie mam jakieś Michelin'y które dość niezle się sprawowały. Po torze żadnym nie jezdze :decayed: Opony do codziennej jazdy,najlepiej dobre na mokrą,deszczową nawierzchnie. Mowa oczywiście o 4 nowym sztukach. Na allegro są np. takie:

http://www.allegro.pl/item547755512_nowe_opony_grupa_bridgestone_225_45r17_wyprzedaz.html

http://www.allegro.pl/item541433731_opony_17_225_45r17_225_45_17_bridgestone_re050.html

Może ktoś użytkował takie oponki albo może coś polecić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia indywidualna np. upodobania jakiejś firmy, duży wybór jest na rynku. Ja Ci od siebie polecę jakieś Dunlopy albo Toyo T1-R :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Sport Maxx

Conti SportContact 3 [2-ki sa troche glosniejsze]

No i sporo osob poleca Toyo R1 wlasnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz Conti SportContact 3 i ciche to one nie są :cool1: jak się skończą to pewnie przesiądę się na Dunlop Sport Maxx :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony o bieżniku V są zawsze głośniejsze od pasków, ale znacznie lepiej odprowadzają wodę, na czym chyba zależy zainteresowanemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony o bieżniku V są zawsze głośniejsze od pasków, ale znacznie lepiej odprowadzają wodę, na czym chyba zależy zainteresowanemu.

Dlatego zaproponowałem T1-R a co do Dunlopów to SP 9000 albo SP 9090.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony o bieżniku V są zawsze głośniejsze od pasków, ale znacznie lepiej odprowadzają wodę, na czym chyba zależy zainteresowanemu.

Dokładnie,chodzi o dobre odprowadzanie wody :decayed:

To bieżnik V jest dla Ciebie :naughty: Bierz T1-R :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze ta opona jest miekka i szybko sie zuzywa ;]

Ale za to dobrze trzyma się drogi. Coś za coś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakiś czas temu zastanawiałem się mocno nad zakupem S4 B6 stąd moja obecność na forum A4. Od tej pory jednak skonkretyzowałem preferencje

i kupiłem Prosiaka 911 Carrera 4. :)

Moją obecność tu usprawiedliwi też może fakt, że mam też 2 szt Audi quattro: S4/C4(2,2T avant) i Coupe 2,8Quattro

Chciałbym się podłączyć się do tematu letnich opon dla mocnego samochodu 4x4 (tu myślę o Prosiaczku).

Postawiłem już to pytanie na forum Porsche, na razie nie uzyskałem odpowiedzi. Być może stosunkowo niewielka liczba osób tam pisząca nie miała akurat do czynienia z takim zestawem.

Pytanie :czy ktoś używał Bridgestone S-02? Bardzo mało jest o nich rzetelnych opinii w necie. Jak te gumy mają się do powszechnie dostępnych Bridgestone 050A? Czy S-02 są na tyle lepsze że warto dopłacać. Choć to nie najnowsza konstrukcja - są droższe ale szperając po necie da się je jeszcze gdzieniegdzie kupić.

(050A robione są w Polsce i pewnie stąd dość korzystna ich cena). Będę wdzięczny za konkretne opinie użytkowników tych gum.

pozdr! doktorMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze ta opona jest miekka i szybko sie zuzywa ;]

kilku letni leżak na pewno nie jest miękki :]

A kto tu mówi o kilkuletnich leżakach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze ta opona jest miekka i szybko sie zuzywa ;]

kilku letni leżak na pewno nie jest miękki :]

A kto tu mówi o kilkuletnich leżakach ?

autor tematu pokazuje leżaki więc mówie o leżakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nexenshop.pl/sklep/product_info.php?products_id=47

Zastanów się nad tą,bardzo dobra opona :wink4:

Wygląda ciekawie ale nigdy nie miałem styczności z tą firmą. Używałeś te opony? Jak się sprawdzają? Cena jest dość atrakcyjna więc może sezon by na niej przelatał :decayed:

To są markowe koreańskie opony,a te firmy już dawno dorównały Europejskim,tylko nie myśl o produktach Chińskich ,bo to zupełnie inna bajka :wink4:

Założę takie na lato :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się GILI. Podobnie jest np. z Kumho, też bardzo dobre opony. Tylko że jeżeli firma jest mało popularna i mało osób jeździ na takich oponach to pojawiają się wątpliwości. Tymbardziej że jest dużo podróbek pod nazwami firm krzaków na rynku. I trzeba się jakoś przekonać do danej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na oponach Toyo t1-r i spisuja sie swietnie na kazdej nawierzchni, zarowno na drodze jak i na torze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...