Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wysokie HC - nie zawsze...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

Taka sytuacja, pojechałem na badanie rejestracyjne, silnik gorący, odpalony praktycznie od razu przechodzi na LPG - badanie spalin i HC na poziomie ok 350ppm czyli 3,5x norma. Reszta parametrów w normie.

Diagnosta przełączył na benzynę, pozwolił silnikowi chwilę pochodzić i znów przełączył na LPG i wynik HC=7ppm... Centralka Qbox, wtryski Barracuda 320.

O czym to świadczy?

Piotr

Opublikowano

LPG dopiero zamontowane ?

Na PB nie robił pomiaru ?

 

Edytowane przez k232

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, k232 napisał:

LPG dopiero zamontowane ?

Na PB nie robił pomiaru ?

 

Na LPG mam zrobione niecałe 100kkm,

Na PB robił po tym jak przełączył z LPG i wychodziło dobre - nie pamiętam ile coś 20ppm? Po przełączeniu na LPG jeszcze spadło do 7ppm.

Opublikowano

Może coś z LPG już niedomaga, reduktor, wtryskiwacze?

Tyle KM zrobione to coś jest już na wykończeniu.

Opublikowano
  • Autor
19 godzin temu, k232 napisał:

Może coś z LPG już niedomaga, reduktor, wtryskiwacze?

Tyle KM zrobione to coś jest już na wykończeniu.

Tylko dlaczego miałby niedomagać po odpaleniu na gorącym silniku i po przełączeniu na PB i z powrotem na LPG miałoby być super?

100tys km to dużo? Eee... 2.5 roku jazdy.

Opublikowano

Pokaz jak masz nawiercony kolektor oraz napisz jakie masz wtryski. 

Opublikowano
  • Autor
45 minut temu, soul87 napisał:

Pokaz jak masz nawiercony kolektor oraz napisz jakie masz wtryski. 

 

Robione u nich więc porządnie - wygląda tak samo, kolektor demontowany do montażu foto

Wtryski Barracuda 320.

IMG_20180424_110406s.jpgIMG_20180424_110435s.jpgIMG_20180424_110427s.jpgIMG_20180424_110416s.jpg

Edytowane przez countryFan

Opublikowano

Może to również świadczyć o tym, że sprzęt na stacji jest do d...

Opublikowano

Przeważnie po 100k km reduktor i wtryskiwacze do wymiany. ?

Opublikowano
  • Autor
38 minut temu, mszark napisał:

Może to również świadczyć o tym, że sprzęt na stacji jest do d...

No to tego już nie wiem...

Opublikowano
  • Autor
28 minut temu, k232 napisał:

Przeważnie po 100k km reduktor i wtryskiwacze do wymiany. ?

To strasznie słaby jest osprzęt do LPG w takim razie... :facepalm:

Opublikowano

Ja wiem czy słaby :D

Dla mnie takie 100k km to jest pół wieku :D

Pomyśl teraz jak przez 100k km na benzynie ile by Ci wyszło :P

Przy LPG dolicz sobie koszt wtryskiwaczy + robota 400 zł i reduktor tak samo :D

Przelicz czy lepiej nam tym wyszedłeś :D

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, k232 napisał:

Ja wiem czy słaby :D

Dla mnie takie 100k km to jest pół wieku :D

Pomyśl teraz jak przez 100k km na benzynie ile by Ci wyszło :P

Przy LPG dolicz sobie koszt wtryskiwaczy + robota 400 zł i reduktor tak samo :D

Przelicz czy lepiej nam tym wyszedłeś :D

No słaby, elementy automotive powinno projektować się na 150kkm przebiegu, później to loteria ile wytrzyma, ale te 150kkm powinno.

Wiesz, są tacy co w rok to robią ;)

Wiadomo, że taniej. Jednak w moim odczuciu 100kkm to mało.

Opublikowano

Może te 150k km wytrzyma, tak tylko obstawiam, że skoro na LPG jest źle a na PB dobrze to ... :D

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, k232 napisał:

Może te 150k km wytrzyma, tak tylko obstawiam, że skoro na LPG jest źle a na PB dobrze to ... :D

Na LPG też jest dobrze, po przełączeniu ponownie z PB ;)

Więc może jakieś mapy się rozłażą? :eusathink:

Edytowane przez countryFan

Opublikowano
16 minut temu, countryFan napisał:

mapy się rozłażą? :eusathink:

Mapy może nie prędzej korekty mogą głupieć.

Opublikowano
  • Autor
29 minut temu, k232 napisał:

Mapy może nie prędzej korekty mogą głupieć.

Korekty... powiadasz? A podwyższone HC świadczą albo o zbyt bogatej lub ubogiej mieszance... ciekawe w którą stronę się rozłażą, Pewnie jak pojade do gazowników to muszą sie wpiąć i ich o to zapytam. Ale zawsze jak robie przegląd to wpinają kompa i patrzą... hmmm

Opublikowano

Pierwszy pomiar od razu po odpaleniu? Może jakieś małe spalanie oleju?

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, mszark napisał:

Pierwszy pomiar od razu po odpaleniu? Może jakieś małe spalanie oleju?

 

W dniu 23.04.2018 o 12:35, countryFan napisał:

pojechałem na badanie rejestracyjne, silnik gorący, odpalony praktycznie od razu przechodzi na LPG

Oleju nie pali, dolewam max 0.5L/15kkm (co tyle wymieniam olej).

W tym aucie jest problem wypadania zapłonów ale na zimnym silniku. Ale tutaj silnik był gorący.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja myślę że trzeba jeszcze raz postroić instalację u kumatego gazownika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.