Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Utrata mocy podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wczoraj podczas jazdy ok.120 na 6 biegu nagle silnik stracil moc.po zatrzymaniu sprawdzilem czy moze nie spadłwaz od turbiny,bylo wszystko ciasno.po ponownym odpaleniu wszystko chodzilo jak dawniej bez problemu.Dzisiaj pojechałem podłączyć sie pod komputer.Żadnych błędów nie wykazał.po sprawdzeniu dawek wtrysków wyszło że 1 cylinder podaje jakieś -1.5 natoniast 2,3,4 daje jakieś 0.5.Śilnikiem nie trzęsie ,przyśpiesza ładnie.Co dalej robić?Jeżdzone jest głownie po miescie,na krotkich trasach.silnik często nie dogrzewa sie do konca.Może zapiekaja sie kierownice w turbinie?pomocy?

Opublikowano
:vaglogi::naughty:
Opublikowano

Sprawdź czujnik zamocowany na przewodzie łączącym chłodnicę z turbiną (plastikowa rura za silnikiem z umocowanym od spodu czujnikiem). Podobnie jak Ty robię krótkie trasy i czasami mam te same objawy spadek mocy i max prędkość 90). Mechanik powiedział mi że czujnik przycina się i daje błędne odczyty o ciśnieniu.

Opublikowano

bez logów dynamicznych się nie obejdzie

Opublikowano
  • Autor

Niestety nie posiadam Vaga-a :wallbash:.Czy ktoś z okolic Puław,Lublina byłby w stanie mnie poratowac?

Opublikowano

Zapytaj w wątkach spotowych ze swojego regionu..., tam napewno ktos ma vag i pomoże :good:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam taki sam typ silnika w A4 i występowały takie same objawy po przejachaniu ok. 100 km. Problem w tym, że nie za każdym razem.

Poradzono mi aby zmienić paliwo. Aktualnie tankuję Vervę, objawy jakby ustały.

Według instrukcji te silniki wymagają paliwa o liczbie cetanowej nie mniejszej jak 51. Verva ma podobno 54.

Można spróbować.

Józef22

Opublikowano

Zaliczyles klasycznego notlauf'a. Prwadopodobnie z powodu zapieczonych kierownic czujnik wykryl za wysokie cisnienie w dolocie i odlaczyl doladowanie. Po ponownym uruchomieniu silnika, wszystko wrocilo do normy. Jesli problem nie powrocil, to znaczy ze jest jeszcze czas na czyszczenie turbo. Propozycja jest taka, zebys udal sie z nim do jakiegos serwisu turbosprezarek i zeby sprawdzili jej stan.

Opublikowano
  • Autor

Mam nadzieje ze mu przeszlo :naughty: po ostatnich ostrzejszy jazdach nic sie nie dzialo.ostatnio latalem na shellu,teraz latam na orlenie .mysle ze wszystko bedzie dobrze. :hi:

Opublikowano

Mam nadzieje ze mu przeszlo :naughty: po ostatnich ostrzejszy jazdach nic sie nie dzialo.ostatnio latalem na shellu,teraz latam na orlenie .mysle ze wszystko bedzie dobrze. :hi:

z nadzieją różnie bywa... pomyśl o logach - one by pomogły

Opublikowano

witam,

Ja ostatnio miałem podobne problemy. Auto porusza się raczej w trybie miejskim i czesto silnik nie rozgrzewa sie do 90stopni. Przy ostatniej dłuższej trasie przy prędkości około 90 km/h odczułem totalny brak mocy, przejechałem tak około 20 km. Po zatrzymaniu ayta wyłączyłem silnik na około 15 min, po ponownym rozruch hula oki już pare dni. Zobaczymy czy na tym się skończy.

Opublikowano

witam,

Ja ostatnio miałem podobne problemy. Auto porusza się raczej w trybie miejskim i czesto silnik nie rozgrzewa sie do 90stopni. Przy ostatniej dłuższej trasie przy prędkości około 90 km/h odczułem totalny brak mocy, przejechałem tak około 20 km. Po zatrzymaniu ayta wyłączyłem silnik na około 15 min, po ponownym rozruch hula oki już pare dni. Zobaczymy czy na tym się skończy.

Wątpie , to co zrobiles to chwilowe uleczenie , reszte znajdziesz na forum :szukaj:

Opublikowano

widocznie turus123 jeździ bardzo spokojnie a jak mu depnie to znowu notlaufa złapie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.