Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Coś szumi z tyłu (quattro)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam....!!!!

Mam goracy temat.

wszystko bylo ok narazie.

Ale ostatnio...

Zaczol sie odzywac tylny naped :(....

A dokladniej....

Popczas jazdy na wprost szumi... a przy pokonywaniu zakretow juz nie.

Jaka moze byc przyczyna?

Uszkodzone lozyska kol czy most w ostatnich fazach zycia.

Opublikowano

Dyfra nie zarżniesz tym silnikiem, nie ma szans. No chyba,że nie masz oleju.

W Twoim przypadku stawiam na łożyska kół.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

tez tak mialem w mojej :)i tez mam quattro i to bylo lożysko :naughty:

Opublikowano

Wiatam

Popczas jazdy na wprost szumi...

Czy szumy w tylnej części napędu masz na wszystkich biegach i bez znaczenia ma tu prędkość

z którą jedziesz, czy może nasila się ten szum w jakiejś konkretnej sytuacji ??

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Opublikowano

Ja ostatnio mam to samo tylko troche inny objaw. :confused4: Przy jeździe na wprost troche słychać, ale najbardziej na biegu z puszczonym gazem. Natomiast przy każdym skręcie w lewo huczy dosyć głośno (w prawo już nie) i mam wrażenie że to z okolic prawego tylnego koła. Mam 185k i chyba czas na wymianę łożysk.

Opublikowano

Dokladnie dyfer trudno zajeździć tak jak wyżej koledzy piszą, sprawdźcie łozyska podnieście jedna strone auta zakręcie mocno kolem jak będzie słychać szum to juz wiadomo, i druga strone z ktorej będzie szumieć to do wymiany, podobny szum morze pochodzić tez od opon, ale najlepiej sprawdzić. Z tego co sie orientuje ale nie jestem pewny na stówę bo dawno temu to robilem łozysko do 1.8t i do 2,4 i chyba jeszcze do 2,8 sa takie same i tak samo jak i naprzednia oś tak samo jak i na tylnia ale tak jak zaznaczalem to byli bardzo dawno i nie wiem czy sie nie mylę koszt takiego z SKF bez zniżek jakieś 120 zl.

Opublikowano

łożyska do wymiany :good:

Opublikowano

Nio dokladnie bez prasy sie nie obejdzie, ja zrobie w sobote dokladny opis i foty bo bede sobie wymienial.

Opublikowano
  • Autor

Witam...

przepraszam za tak pozna odp.

co do intesywnosci szumienia to tak od 50-60 km/h zaczyna szumiec.

Z tego co sie orjentowalem koszt lozysk to 80zl (najtansze) nawet do 140zl za szt.

W zaleznosci od sklepu czy hurtowni.

Mnie czeka wymiana rozrzadu i oleju to jednoczesnie i wymienie oba lozyska. Oczywiscie postaram sie robic fotki i zamiescic na stronie a4.

pozdrawiam...

Opublikowano

U mnie szumiały łożyska. Już wymienione - oba tylne! SKF - 120 PLN/ szt. Teraz jest cisza! :decayed:

Opublikowano

właśnie jestem w trakcie wymiany łozyska tylnego(quattro) :evil:

jak dobrze pójdzie to dziś lub jutro zamieszce opis i zdjęcia :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.