Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochód do pracy - 10 000PLN - co wybrać ???


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie...

Z racji potrzeby kupna drugiego samochodu do pracy... chciałbym się poradzić...

Auto na dojazdy do pracy, praca od poniedziałku do piątku, jeździmy w 3 osoby, każdy bierze swój samochód co 3 dzień. W obie strony 100km.

ON czy Pb+LPG ? Auta które rozważałem, to Audi A3 8L, Audi A6 C5 (1.9TDI lub 1.8T), Golf 4, Seat Leon, Opel Vectra C. Mile widziana tania eksploatacja.

Co radzicie ?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cabanmat napisał:

Witam Panowie...

Z racji potrzeby kupna drugiego samochodu do pracy... chciałbym się poradzić...

Auto na dojazdy do pracy, praca od poniedziałku do piątku, jeździmy w 3 osoby, każdy bierze swój samochód co 3 dzień. W obie strony 100km.

ON czy Pb+LPG ? Auta które rozważałem, to Audi A3 8L, Audi A6 C5 (1.9TDI lub 1.8T), Golf 4, Seat Leon, Opel Vectra C. Mile widziana tania eksploatacja.

Co radzicie ?

:hi:

Zależy czy tylko was 3 jedzie czy jeszcze jakieś graty bierzecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to np a6 c5 to spory samochód to raczej ci nie potrzebny.. to w zasadzie reszta odpowiada bo czy to a3 czy leon czy golf to jest praktycznie to samo jeśli chodzi o miejsce w środku.. vectra C .. noo nie mam nic przeciwko oplowi bo w sumie sam mam vectre c 1.9l 120km też do pracy i też nie narzekam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wypowiedź się o Vectrze C jako posiadacz.. bo A3 już jest w domu, wziąłbym coś innego :) jeden mechanik mi zasugerował Vectre C.. ponoć tak nie rdzewieje "jak ople"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił POLO 4 1,2 w lpg,ale jeździcie w 3 więc odpada:kwasny:.Przez 4 lata sam jeździłem autostradą do 120 po tyle kilometrów co ty i tylko paliwo lałem.Zrobiłem w sumie 75000 km.A3 masz,bo też bym polecił.Adam mówi,że C5 za duże,ale Vectra C nie jest chyba wiele mniejsza?Rozważyłbym właśnie Vectrę albo C5 1,8T w lpg.Nie wiem,jak Vectry w gazie się sprawują,więc chyba te 1,9:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 tyś wziąłbym jakiegoś Golfa 4, Borę 1.9 na PD;) taki ASZ 130km spokojnie jest w zasięgu, niewiele pali i eksploatacja praktycznie żadna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu.. skłaniał bym się chyba do VP :wink:

W pewnym momencie... prawie kupiłem tego Golfa od znajomego z jednej firmy, ale jakoś się rozeszło po kościach

https://www.olx.pl/oferta/golf-iv-1-9tdi-130-km-gti-skrzynia-6-CID5-IDrhuDz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadają się... Tylko czasami jak w domu jest jeden samochód.. a kilku kierowców.. to trochę mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie zalezy ci na osiagach tylko bezawaryjnosci i taniej jezdzie to poszukaj czegos z silnikiem 1.6sr w lpg sam mialem takiego golfa 4 i jak na 101km nie bylo tragedi a koszty eksploatacji byly smieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mirek31071977 napisał:

Adam mówi,że C5 za duże,ale Vectra C nie jest chyba wiele mniejsza?

No niby nie mniejsza.. niewiem jak jest w c5 ale vectrze jest dosyć miejsca na nogi z tyłu.. bo o to najbardziej chodzi..

7 godzin temu, Daniel112 napisał:

poszukaj czegos z silnikiem 1.6sr w lpg

1.6 wydaje mi się troche za słabym motorem bo czasami trzeba depnąć a tu by nie bardzo było czym a jednak pare kilometrow bedziecie robić..

21 godzin temu, cabanmat napisał:

To wypowiedź się o Vectrze C jako posiadacz.. bo A3 już jest w domu, wziąłbym coś innego :) jeden mechanik mi zasugerował Vectre C.. ponoć tak nie rdzewieje "jak ople"

Osobiście mam pare miesięcy ten samochód ale kupiłem go od gościa z którym pracuje także ze 4 lata widze go codziennie.. i nie ma jakichś strasznych ognisk rdzy, aż dziwne w sumie.. zawieszenie było raz zmieniane przód, koszt nie pamiętam ale coś koło 500 kpl.. rozrząd zmieniałem 2 mc temu koszt 250 zł + pompa wody 100zl + termostat 140zl :facepalm: jakiś taki obudowany..

Także w sumie vectra nie jakaś taka droga w utrzymaniu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma Octavie 1.9 w dieslu. Co dzień jeździ nią po 60km x2 do pracy od jakichś 5 lat. Pali mu to 5 litrów...

O takim czymś bym pomyślał.

Skody może nie są jakieś fajne, ale są dość niezawodne i nie takie zajechane jak popularniejsze Niemce.

Ja bym się na pewno nie pchał w C5. Przez swoją masę będzie to sporo palić. Na dojazdy do pracy to nie ma wielkiego sensu.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nawet na próbach.. Octavie 2001 ASV.. ale była bardzo zajeżdżona i odpuściłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze nie zniechęcał Octavią. Jak utrafisz nie zajechaną to będziesz zadowolony, a w tych pieniądzach to bez problemu znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II 2.0 16v + lpg  . Wygodne auto o przystępnym spalaniu. Za 10k kupisz ładnie wyposażoną sztukę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że octavia to nadal to samo co golf czy leon... podwozie to samo czyli komfort też podobny także pozostaje kwestia gustu..

Megane bym odpuścił.. tym bardziej II.. nieraz było do czynienia z nimi :kwasny:

Jeszcze możesz poszukać passata b5 ... też dobry wół roboczy najlepiej 1.9tdi 90km .. na pompie czyli lać i jechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cabanmat napisał:

Stary Passat b5 przed liftem.. raczej pass

Znajdziesz nawet po lifcie w dobrej kasie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...