Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Szarpanie na gazie przy max bucie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

pacjent to A4 1.8T AEB 1996r, problem polega na tym ze silnik podczas gwałtownego przyspieszania na LPG

nagle przerywa, dzieje sie to przy około 3-4 t obr/min

auto jezdziło bez problemów jeden miesiąc i nagle wyszła awaria

korekacja dawki daje tylko to ze jak sie ja zwieksza przerwanie pracy silnika jest czestsze i na nizszych obrotach

jak zmniejsza sie dawke przerwanie jest przy wyższych obrotach ale auto jest wyraznie słabsze

instalacja BRC SQ24, wtryski pomaranczowe, na beznynie nic takiego sie nie dzieje

zastanawia mnie tylko jedna rzecz, że podczas gwałtownego przyspieszania na benzynie i na LPG

czas wtrysku jest na poziomie 30ms, czy to nie jest aby za dużo?????

VAG nie pokazuje zadnych usterek

gdzie szukac przyczyny????

czekam na info

pozdrawiam

T

Opublikowano

zastanawia mnie tylko jedna rzecz, że podczas gwałtownego przyspieszania na benzynie i na LPG

czas wtrysku jest na poziomie 30ms, czy to nie jest aby za dużo?????

Czas wtrysku Pb czy LPG?

30ms to zdecydowanie za dużo, seria nie przekracza 20ms (benzyny).

Opublikowano
  • Autor

własnie to mnie martwi

30ms jest na benzynie i na LPG

jak to zmniejszyc???? program zmienic w ECU?????

Opublikowano

na beznynie nic takiego sie nie dzieje

A kiedy świece zmianiałeś ??? ja miałem takie same objawy , szarpało tylko na gazie na Pb było ok. zmieniłem świece i sie uspokoiło.

Opublikowano

zrób vag-iem zerowanie wartosci wyuczonych+nastawy podstawowe nastepnie poprawnie wyreguluj gazociąg ( żeby nie przesterowywał benzy). Układ wn nie zaszkodziłoby sprawdzić jak pisali koledzy. powinno być ok. :good:

Opublikowano

Jakie są wskazania sondy?

Jeżeli wydłuży się czas wtrysku na PB, to na LPG może się w ogóle nie zamykać wtryskiwacz, jeśli czasy będą odpowiednio długie.

Opublikowano
  • Autor

dzisiaj go troche pokatowałem i wyszło ze silnik podczas przyspieszania na benzynie tez szarpie ale delikatnie i nie ma takiego gwałtownego uderzenia jak na LPG

sonda pracuje prawidłowo ale przy wcisnietym gazie pokazuje non stop 0.85-0.9V

świece są nowe NGK PFR6Q maja jakies 3 tkm

Opublikowano

... ale przy wcisnietym gazie pokazuje non stop 0.85-0.9V

Tak powinno być!

Opublikowano
  • Autor

owszem ale przy czasie wtrysku max 20 ms

tak jest w moim AEB z ta sama instalką

podmienie ECU i zobacze co bedzie z tym dalej

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.