Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 - instalacja CA


Gość mancer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wreszcie skompletowałem części. Może w ten weekend uda mi się wszystko zamontować jak należy. Pomyślałem, że zrobię małe foto-story. Być może przyda się komuś gdy będzie chciał w swoim Audi pogrzebać ;-) .

Całość będzie podłączona w A4 B5 sedan. Na razie pod fabryczne symphony II + fabryczna zmieniarka na 6CD - być może potem jednak to się zmieni :wink: .

Na razie mam:

kilka opakowań mat APP polimerowych. Plus jedno opakowanie mat BOOL z filcem.

79ed.jpg

Panele na 16,5 phonocara.

66yx.jpg

Sub, wzmak 5cio kanałowy, kondensator, dużo kabli ;-) . Do tego są jeszcze nie widoczne na zdjęciu kable do mini iso - RCA i zmieniarka. Chyba trzeba będzie nimi zastąpić fabryczny kabel który teraz mam.

57mg.jpg

Dziś dostałem paczuszkę z głośnikami.

17bj.jpg

Na tylną półke. Współosiowe.. ale z normalną zwrotnicą :mrgreen:

42fq.jpg

Zestaw przedni odseparowany. Zarówno przód jak i tył, ma impedancje 2Ohm. Oraz magnes neodymowy z radiatorem. Bardzo lekkie. Skuteczność deklarowana przez producenta 95 dB.

39dr.jpg

Dość ciekawa konstrukcja membrany - z włókna szklanego ;-) .

21cu.jpg

Mam nadzieje że w weekend uda się to zamontować. Wrzucę wtedy dokładne zdjęcia z opisem jak rozbierałem plastyki, którędy puściłem kable, na co uważać żeby przy rozbieraniu nie połamać itp itd :) .

A moze ktoś ma już jakieś doświadczenie i sugestie ? Bardzo chętnie posłucham rad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz rozbebeszylem drzwi u siebie.. powiem Ci, ze bedzie potrzebne duzo.. duzo mat.. Drzwi nie sa wcale zabudowane od strony zewnetrznej(przy tapicerce)... Kabelki RCA z tego co widze to Dietz ? :) Zwróc uwage na to jak bedziesz puszczal kabelki.. Jednym progiem zasilanie a drugim RCA, wiele ludzisków zapomina o tym i musza rozbierac jeszcze raz ... pozdro. milego montazu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co montujesz glosniki w tylnej polce? Scena powinna byc w miare z przodu, tyl robi duzo halasu, ale gdzies ten dzwiek sie rozchodzi. No chyba ze montujesz 5+1 system kina to co innego ;)

Fajny wzmacniacz, juz takich malo na rynku "wysluzonych" ale ciagle fajnie grajacych i niezawodnych v12stek.

Milego montazu, ja ciagle przymierzam sie do mojego audio " stage 3" i tez zamieszcze fotostory. W tym miesiacu odbieram suba 12w3v2d4 Jl Audio, montaz wszystkiego pewnei w okresie wakacyjnym.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boom_Mike znam "troszke" jl'a :) tyle, ze 10" i jest miodzio :) takze bedziesz zadowolony :) a czym to bedziesz zasilal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisze jaki mam sprzet jeszcze tylko montaz zostal wszystko juz skompletowane. Wiec tak glosniki z przodu to zestaw JL Audio XR650-CSi juz zamontowane w oryginalnych miejscach. Tweetery tez nie montowane w slupkach ale w oryginalnych miejscach. Okablowanie Eagle i Dietz. Alpine v12 4 kanaly plus sub Rockford seria punch 10''. Drzwi wygluszone dynamat extreme. TO jest to na cyzm teraz smiga.

Teraz to co lezy w szafie. Wzmacniacz Jl AUdio 300/4 wersja slash plus monoblock 250/1 wersja slash. Czekam na suba Jl audio 12w3v2d4. Potem troche trzeba kasy odlozyc na jakas sensowna ladna i elegancka zabudowe. Ja stawiam na prostote estetyke i jakosc. Ostatnio bylem na zawodach car audio przed warszawska Promenada. Pelno wodotryskow, swiecidelek, bajerkow, ale tak naprawde to kilka samochodow gralo, reszta niezestrojona albo zupelnie nie pomyslana. Oczywiscie jestem wspierany przez Galerie Tonow ( pozdro Czarek ) wiec na pewno wyjdzie cos juz fajnego.

. Troche martwie sie ze wszystko jeest jednej firmy, bo zawsze bylem przeciwny tak zwanym reklamowka, ale tak wyszlo. JL kupilem za taka cene ze bym pewnie za takie pieniadze ALpina nie kupil wiec o czym my mowimy, nie mialem wyboru ;)

Pozdrawiam wszytkich audio maniakow, o audi maniakach nie zapominajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąłem się za pierwsze przymiarki. Niestety wyszły 3 problemy na samym początku:

1) Nie bardzo mam gdzie przykręcić wzmacniacz i kondensator. Początkowo bylem pewien że całość zmieści się w bagażniku przykręcona do mniejszej części tylnej kanapy (składana 2/3). W poprzednich samochodach zawsze się mieściło ;-) . A tu kicha! wchodzi tylko sam wzmacniacz, a kondensator trzeba by dać gdzieś indziej. Problem w tym że przewody od kondensatora do wzmacniacza muszą mieć max 40cm żeby to w ogóle miało sens. Przykręcając do większej części zasłonił bym sobie otwór do przewozu nart - też kicha :( . Trzeba będzie jeszcze pomyśleć ;-)

2) Do tylnych głośników potrzebne są adaptery. Oryginalne mocowanie jest kwadratowe. Wiedziałem o tym, ael myślałem że trochę podrzeźbie i uda mi się to przeskoczyć. A tu nic z tego.

14bk.jpg

Dynamat to pozostałość po poprzednim właścicielu. Miał suba w bagażniku przykręconego do półki i trochę ja powygłuszał.

25cl.jpg

Jeszcze co do tylnych - być może będzie 4.1 i komputer PC (mi. z DVD oczywiście) z ekranem dotykowym w konsoli.. ale to się w przyszłości zobaczy ;-)

W passacie z tylu jest miejsce na normalny system dwudrożny w drzwiach dla pasażerów z tyłu... w A4 B5 niestety pozostaje tylko półka - nie chce ciąć tylnych boczków :(

3) Kable zasilające które mam sa za krótkie o ok 20-30cm :( . Wyciągnąłem je z poprzedniej instalacji w M II. Są dość solidne - grubość mają odpowiednią. Ale niestety trzeba będzie kupić nowe dłuższe.

39mg1.jpg

boom_mike: JL - z tego co słyszałem to gra super. A jak Galeria tonów do tego ręce przykłada to już na pewno będzie rewelacja. Z chęcią obejrzę fotostory ;-)

Moja instalacja to będzie taka średniej klasy amatorka i tyle mi wystarczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twetery od Infinity będą miały zbyt mala średnice co zamocowania. Jak zdemonutej oryginalny to będize głośnik w takim koszyczku. Wyszarpnij go to wyskoczy z zatrzasków. Zaopatrz sie w klej termiczny (ten na takie naboje) i zaklej głośniczek po bokach w tym koszyczku. Co do montażu paneli Phonocar to najlepiej zaopatrzyć się w wyżynarkę. Odrysować otwór po przyłożeniu ale uważąj nie przekraczaj tych krawędzie bo potem będzie problem z zamontowaniem tych blaszek pod wkręty. Zalecam dosunięcie nieco do przedu panelu bo wypada blaszka przy kieszeni drzwiowej i może nieco nie pasować bo przeszkadza ścianka kieszeni. Polecam dorobienie jednekgo mocowania wkrętem (zamiana z 3 na 4) w obrębie tego górnego łuczku. Po skręceniu polecam zalanie łączenia panelu z boczkiem zalać klejem termicznym. Można go nieco ugnieśc i pomodelować. Co do wygłuszania drzwi to faktycznie są one "puste" (poza pianką na tapicerce) i trzeba będzie sporo mat wpakować.

Masz sedana - mocowanie wzmacniacza rozważyłbym pod tylnią pułką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twetery od Infinity będą miały zbyt mala średnice co zamocowania. Jak zdemonutej oryginalny to będize głośnik w takim koszyczku. Wyszarpnij go to wyskoczy z zatrzasków. Zaopatrz sie w klej termiczny (ten na takie naboje) i zaklej głośniczek po bokach w tym koszyczku. Co do montażu paneli Phonocar to najlepiej zaopatrzyć się w wyżynarkę. Odrysować otwór po przyłożeniu ale uważąj nie przekraczaj tych krawędzie bo potem będzie problem z zamontowaniem tych blaszek pod wkręty. Zalecam dosunięcie nieco do przedu panelu bo wypada blaszka przy kieszeni drzwiowej i może nieco nie pasować bo przeszkadza ścianka kieszeni. Polecam dorobienie jednekgo mocowania wkrętem (zamiana z 3 na 4) w obrębie tego górnego łuczku. Po skręceniu polecam zalanie łączenia panelu z boczkiem zalać klejem termicznym. Można go nieco ugnieśc i pomodelować. Co do wygłuszania drzwi to faktycznie są one "puste" (poza pianką na tapicerce) i trzeba będzie sporo mat wpakować.

Masz sedana - mocowanie wzmacniacza rozważyłbym pod tylnią pułką.

Dzięki za sugestie. Naprawdę się przydały!

Właściwie to już prawie skończyłem. Zostało jeszcze puścić kabel do zmieniarki, poskręcać progi i popracować troszkę nad estetyką kabli w bagarzniku ;-).

Jedyny problem to ze Symphony II podaje na wyjściu RCA do wzmacniacza pisk alternatora :evil: . Nie jest to kwestia kabli sygnałowych. Idą oczywiście oddzielnie lewym progiem. Podłączałem inne kable jak i puszczałem je do testów środkiem po wierzchu - nic nie pomogło. Pisk jest niezależny od poziomu głośności ustawionego w radiu. Najlepiej słychać gdy włączy się płytę i wyciszy głośność do zera - wtedy zostaje sam pisk. Zmienia się wraz z obrotami. Przykręcenie gain na wzmacniaczu do minimum pomogło na tyle że jest zupełnie nie słyszalny.. Przykładając ucho do gwizdka i wkręcając na wyższe obrosty zupełnie nie słychać. Ale to tylko takie połowiczne rozwiązanie (choć i na takim ustawieniu da się rozkręcając radio do oporu uzyskać natężenie dźwięku którego nigdy normalnie nie będę potrzebował ;-) . Być może filtr na zasilaniu radia by pomógł.

Jakoś niedługo wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś sporo roboty ... zacznij po kawałku opisywać co i jak robileś ... przyda sie też innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zmontujemy temat odnosnie sprzetu jaki kto posiada w swojej A4?? Opis instalacji, wrażenia itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za..niech każdy jeszcze poda numer karty kredytowej + PIN..koniecznie :grin::lol: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za..niech każdy jeszcze poda numer karty kredytowej + PIN..koniecznie

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a tak powaźnie to, IMO, również tematy nt jakichkolwiek zabezpieczeń nie powinny być poruszane na forum, co jak sie otwiera, co zrobic żeby nie otworzyć itp....niektórzy sami instrukcje podają jak łatwo i szybko ukraść ich furę :evil:

takie info to na PW wymieniać albo na spotach, zlotach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy sami instrukcje podają jak łatwo i szybko ukraść ich furę

Zgadzam sie, zlodzieje tez moga przegladac to forum :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra.. :) oby coraz lepiej według oczekiwań posiadaczy.. :)

Przestroga "wujka" bartka :) : nie ulegajcie modzie na sprzet i opinii róznych osob niekoniecznie majacych pojecie o CA.. Znam ludzi, którzy wydali kupe kasy i pluje sobie w brode-> zapomnialo o zasadzie, ze kazdy ma inne upodobania zarowno pod względem brzmienia jak i gustu... to tak tytulem przerywnika :) pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za..niech każdy jeszcze poda numer karty kredytowej + PIN..koniecznie

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a tak powaźnie to, IMO, również tematy nt jakichkolwiek zabezpieczeń nie powinny być poruszane na forum, co jak sie otwiera, co zrobic żeby nie otworzyć itp....niektórzy sami instrukcje podają jak łatwo i szybko ukraść ich furę :evil:

takie info to na PW wymieniać albo na spotach, zlotach :cool:

Co do zabezpieczeń to się kompletnie nie zgodzę z takim podejściem. Po pierwsze jak mają ci ukraść to ukradną. Zabezpieczenia pomoga na amatorów lub conajwyżej półamatorów. Po drugie opisywanie zabezpieczęń najczęściej jest ogólne i nikt nie podeje co, gdzie i jak, a jeśli ktoś podaje więcej to już jego sprawa ;). O wiele więcej szczegółów itp uzyska się na elektrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...