Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AWX - automatyczne włączanie świateł, i blokowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h


Kristiano

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jakiś czas temu kupiłem interfejs diagnostyczny "Pakiet interfejs VAG USB KKL line (2 linie K)+kabel OBD2 +kabel piny" ze strony viaken.pl

Chciałbym w mojej a4 zrobić przede wszystkim automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h 
- chodzi mi o instrukcje krok po kroku jak to zrobić - ewentualnie odnośnik do tematu gdzie dokładnie jest to opisane...

To samo tyczy się automatycznego włączenia świateł. 
Trochę poczytałem o tym, mam do tego pewne pytanie. Czy poprzez kodowanie przez VAG'a można ustawić aby światła włączały się po odpaleniu silnika czy da się tylko po przekręceniu kluczyka? I czy np da się ustawić aby po zgaszeniu silnika wyjściu z samochodu i zamknięcia go, światła świeciły się jeszcze przez jakieś 15-20 sekund? 

Jeśli tak to jak to zrobić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobawić się kodowaniem w module komfortu i MCE

- w komforcie dodać do obecnego kodowania wartość: 

  • +00032 = Central Locking at 15 km/h (or 10 mph)

- w MCE zmienić ostatnią cyferkę na 4, czyli ustawiasz tzw. tryb skandynawski:

xxxx?: Country

  • 1 = Rest of World/Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries with Bi-Xenon
  • 2 = Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries without Bi-Xenon
  • 3 = USA/Canada with Bi-Xenon
  • 4 = Canada without Bi-Xenon
  • 5 = Special Vehicles

Tu mssz szczegóły:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Central_Electronics_(8EC/8ED)

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Comfort_System

Wszystko jest już na forum, poszukaj aktywacja zamykania po przekroczeniu i tryb skandynawski oraz dołożenie CLH jeśli byś chciał, żeby jeszcze po zamknięciu auta świeciły odprowadzając Cię do domu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, teraz wiem czego szukać. 

Gdyby ktoś miał gotowy temat  albo wiedział dokładnie gdzie to jest to proszę o podlinkowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...