Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Skrzpiący fotel kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie

Czy ktokolwiek z was spotkał sie z denerwującym skrzypieniem i trzaskaniem przedniego fotela kierowcy??Szczególnie podczas ruszania i hamowania??Wyjąłem fotel ale nie moge w żaden sposób zlokalizować miejsca i powodu skrzypienia??Wszystko całe, żadnych pęknięć, nic.

Czy ktokolwiek ma pojęcie co to może być,

Oczywiście najprościej wymienić fotel:)

Ale jeżeli ktos ma jakiś pomysł to chętnie wysłucham.

Dziękuję i pozdrawiam

neo61

Opublikowano

Na allegro kup sobie plastikowe ślizgi do foteli i wymień w nogach i powinno być lepiej.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

witam,

mam podobny problem, z tym ze nie podczas hamowania/przyspieszania, ale na wybojach, szczegolnie przy malych predkosciach- np jak dojezdzam do garazu po zuzlu gdzie jest pelno dziur.... nie wiem czy to wina slizgow, mozna sprawdzic, ale mozliwe np. ze wczesniej jezdzila autem "duza" osoba, zamiast delikatnie siadac- rzucala sie na fotel hehe i sie poprostu wysiedzialo ;) ja poluje na org. kubelki, jak trafie, wymieniam i problem z glowy- mam nadzieje...

jak wymienisz slizgi i pomoze- daj znac prosze.

powodzenia!

Opublikowano
Czy ktokolwiek ma pojęcie co to może być,

Oczywiście najprościej wymienić fotel:)

Na fotelu musiał siedzieć ktoś dużych gabarytów (waga) jak piszesz najlepiej wymienić

Opublikowano

sprobuj napsikac wd40 wszedzie gdzie uda ci sie dotrzec tzn w prowadnice laczenie oparcia z siedziskiem (odchyl plastiki i napsikaj preparatem gdzie sie tylko da zwarzajac na welur !!) mialem podobny problem podczas wciskania sprzegla. po tej kuracji jak reka odjal :a4fan:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

czy moze ktos wkleic zdjecie 3-go swiatla stop w a4 sedan od 95-97 ?? bo mam jedno al enie wiem czy jest takie same :a4fan:

czy jest to same swiatlo czy z jakas plastikowa obudowa?

Opublikowano

Nowens trochę nie na temat napisałeś, jak kupowałem tylną szybę to szklarz pytał czu chcę ze stopem czy bez stopu, z tego wynika że było kilka wersji :wink:

Opublikowano

aaaaaaaaaaa :biggrin: wiec bede musial sam z tajniaka podejsc do jakiejs A4 na parkingu i zoabczyc jak to wyglada :) mam nadzieje ze nie wezmna mnie za zlodzieja :a4fan:

Opublikowano
nie wezmna mnie za zlodzieja

Jak wezma i nic nie zrobia to maly klopot :rotfl:

Gorzej jak wsadza za złodziejstwo :rotfl:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem ślizgi i nic nie dało:(

Znalazłem powód skrzypienia podczas przyspieszania i zwalniania.

To była winy dużej sprężyny(są dwie) od regulacji potela w górę i dół.

Wyrobiły się na uchwytach i skrzypiały.

Podłożyłem kawałek materiału i cisza.

Ale teraz zaczęło trzaskać podczas skręcania i to już na pewno cos innego.

Ciekawy jestem czy ktoś miał cos podobnego.

Jak skręcam i odchylam się na fotelu slyszę trzask i po skręcie jak fotel wraca na pozycję znowu trzask.

Powiem szczerze ,że jak tak dalej pojdzie z tym fotelem to chyba sprzedam to auto.

Poprostu jestem zdegustowany .

Takie auto, duże i wogóle a wygląda jakby nie bylo przystosowane do jazdy dużych ludzi.

Przecież to nie jest peugeot 106!!!!

Dzięki za porady i pozdrawiam

neo61

Opublikowano

auto ma duzy przebieg i fotel jest poprostu "wysiedziany" hmm sprzedaz auta nie jest chyba najlepszym rozwiazaniem, chyba ze jest tam wiecej rzeczy niz tylko skrzypiacy fotel... www.ebay.co.uk i szukasz samych foteli, lub aukcji z autami do rozbiorki. nie powinienies miec wiekszego problemu ze znalezieniem "nowego" fotela. powodzenia!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info

Poszukam

Tyle,że autko ma przebieg 80 tys mil czyli bardzo mały jak na ten rocznik.

Dzieki i pozdr

Opublikowano
Tyle,że autko ma przebieg 80 tys mil czyli bardzo mały jak na ten rocznik.

Jesteś pewien, że tylko tyle??

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Tak.jestem pewien jeżeli chodzi o przebieg:)

Mam full książkę serwisową , wszystkie serwisy u dilera Audi:)

Wszystkie daty, pieczątki, co było robione, autko jeździ super, i wygląda.Wszystkie znaki wskazują ,że przebieg jest oryginalny.

Więc nie ma podstwa by myśleć inaczej:)

A fotel jak skrzypiał tak skrzypi:)

Jade za tydzień do Polski, to wlece na giełde i kupię fotel pasażera:)Powinien paswoac do angielskiej wersji jako kierowcy:)

I powinien byś w super stanie, w końcu pasażer nie jeździ zawsze:)

Może to jest rozwiązanie:)

Dzięki.

Pozdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.