Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI 3G BASIC (LOW)


Seith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi a4 b8 i kompletnie nie wiem jak zabrać się za instalację nawigacji. Udało mi się znaleźć takie coś:

Radio NO: 8T1035186C,

Display No: 8T0919603A.
HW: H02.
SW: 0210.

Jakie mam MMI i jakie mapy pobrać?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do tematu tutaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/274779-Aktualizacja-MMI-3G---wersje-softów-Basic-oraz-High

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytałem trochę wątki ale nie mogę znaleźć wszystkich odpowiedzi.

Samochód Audi A4 B8 2011r., nawigacja tak wygląda:

IMG_0376.jpg

 

 

Nie posiadam joystica, dysku twardego chyba nie ma, nawigacja leci z plyty DVD, mam dwa sloty na karte SD

 

audi1.jpg

 

audi2.jpg

 

Problem jest tego typu ze mapy są stare i nieaktualne, więc potrzebuję nowych map, najlepiej na płycie DVD.

1. Czy muszę aktualizować oprogramowanie żeby używać nowej płyty DVD z najnowszymi mapami?

2. Czy jak już muszę aktualizować oprogramowanie to czy mogę to zrobić sam z karty SD? Czy nie będzie problemów później i będę musiał podłączyć laptopa i usuwać błędy? Wolę nagrać płyte DVD z mapami i nie aktualizować oprogramowania ze względu na ryzyko.

3. Jeżeli nie muszę aktualizować oprogramowania, to skąd ściągnąć mapy i czy jest jakaś procedura specjalna żeby nagrać je na DVD?

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ktos przeniosl watek z dzialu Audi "A4 B8" do dzialu "Pozostale", ale ok.

 

Poczytalem troche po Internecie i znalazlem watek, gdzie ludzie opisuja ze aktualizowali tylko mapy bez fw. Np wkladali DVD z mapami z 2017 roku i wybierali aktualizacje, a fw mial wersje starsza niz 2017, np K0256. Czy ktos tutaj tez aktualizowal tylko mapy bez podnoszenia wersji firmware? Czy pozniej tez tzreba kablem usuwac bledy? Czy bledy maja wplyw na MMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update map możesz wrzucić na SD. W zależności od aktywatora map będziesz musiał lub nie updatować firmware.

Błędy najprawdopodobniej się pojawią, nie wpływają one na pracę jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Juz przeprowadzilem update. Sciagnalem mapy 2017 z tego linku: link, nagralem na karte SD mapy, a na druga SD aktywator. Wyjalem plyte DVD i wlozylem karte, uruchomilem nawigacje, wyskoczyla informacja, ze jest nowa wersja Mapy i wzialem aktualizuj. Na koniec MMI sie zrestartowal, wlaczylem nawigacje i wszystko dzialalo. Wylaczylem i wlaczylem MMI, i pojawil sie komunikat ze Nawigacja jest zablokowana. Wylaczylem MMI, wlozylem karte z aktywatorem, nacisnalem SETUP + RETURN, wybralem opcje Update, i karte gdzie jest aktywator. MMI sie zrebutowal i pokazal informacje ze sie zaktualizowal. Uruchomilem Nawigacje i wszystko narazie dziala.

 

IMG_0386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa 2017 nie jest do konca dokladna, nie ma na niej np. calej obwodnicy Lublina. Moze ktos wie kiedy nowa 2018 wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce macie wszystko poisane

https://cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=34826

Działa

https://www.gpszone.ro/viewtopic.php?f=116&t=1645

Edytowane przez wikary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Chciałbym zaktualizować MMI do najwyższej wersji.  Widziałem przypięty post z super opisanym poradnikiem jak to należy zrobić. Jednak nie mogę nigdzie znaleźć plików do pobrania aby tą aktualizacje przeprowadzić. Znalazłem jakieś na Chomiku ale jakoś nie ufam temu i przeczytałem że podobno potrafią popsuć czytnik.

Czy mógłby ktoś podzielić się linkiem do plików? (opcja "szukaj" nie pomogła). 

Moja aktualna wersja oprogramowania MMI 3G basic: BNav_EU_Po206_D1

A tak przy okazji czy ma ktoś może link do najnowszych map? :)

Pozdrawiam :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

Kolego widzę że jesteś oblatany w temacie map. Powiedz proszę, czy do MMI 3G Plus ta z linku podejdzie?

Jak nie to  mógłbym czy mógłbym Cię  prosić o link do mapy 2018 do MMI 3G Plus ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do wersji basic .

Do 3g+ masz tutaj

https://gpsunderground.com/forum/forum/car-navi-system/car-gps-systems/audi/1330934-audi-mmi-3g-high-3g-hdd-2018

Edytowane przez wikary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego wikary ?

Jest tu kilka różnych i nie wiem która jest odpowiednia do MMI 3G plus

Mógłbyś podać punktowo jak zrobić  tą aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...