Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świergotająca turbina przy depnięcia i wymiana skrzyni


Konradus5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, od ostatniego czasu turbina zaczęła mi dziwnie świergotać podczas depnięcia, zaczynało się to dziać wczesniej tylko na ciepłym silniku, teraz i tak i tak, zauważyłem że górny wąż smarowania jest strasznie gorący (no ale to mnie nie dziwi w końcu temp oleju) ale przy misce wąż jest na tyle chłodny że mogę go spokojnie złapać i trzymać przez 10 sekund i się nie oparzę aczkolwiek miska jest gorąca, czy jest możliwość że ten wąż się zapchał i nie puszcza oleju przez co turbo,, świergocze ''? (nie wiem jak inaczej nazwać ten dźwięk) czy ciężko go wyjąć i przeczyścić? Dodam też że wali olejem w dolot. Oraz drugie pytanie odnośnie zdjęcia skrzyni, mam podnośnik itp tylko jak to zrobić najszybciej i najsprawniej? Z góry dziękuję :)

A no i silnik oczywiście 1.8t AEB

 

Edytowane przez Konradus5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli angielski ci nie straszny, to tutaj masz opisane jak wygląda wyjęcie skrzyni. Jest z tym trochę zabawy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Konradus5 napisał:

Witam, mam taki problem, od ostatniego czasu turbina zaczęła mi dziwnie świergotać podczas depnięcia, zaczynało się to dziać wczesniej tylko na ciepłym silniku, teraz i tak i tak, zauważyłem że górny wąż smarowania jest strasznie gorący (no ale to mnie nie dziwi w końcu temp oleju) ale przy misce wąż jest na tyle chłodny że mogę go spokojnie złapać i trzymać przez 10 sekund i się nie oparzę aczkolwiek miska jest gorąca, czy jest możliwość że ten wąż się zapchał i nie puszcza oleju przez co turbo,, świergocze ''? (nie wiem jak inaczej nazwać ten dźwięk) czy ciężko go wyjąć i przeczyścić? Dodam też że wali olejem w dolot. Oraz drugie pytanie odnośnie zdjęcia skrzyni, mam podnośnik itp tylko jak to zrobić najszybciej i najsprawniej? Z góry dziękuję :)

A no i silnik oczywiście 1.8t AEB

 

jeśli masz podnośnik to odkręcenie spływu oleju to jest 5min roboty .

turbo ci gwizda ? czy bardziej grzechocze bo może to nie turbina a grzechoczący łańcuch z tyłu głowicy .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo gwizda z początku później same świergotanie, dzięki za poradnik, angielski mam w małym palcu to lajtem ogarnę, nagrałem dzisiaj filmik jak to chodzi, ogólnie z początku idzie dobrze, zaczyna świergotac i traci na mocy to raczej łańcuszek bym wykluczył chociaż go słychać jak się przyłoży ucho.  jak trzymam obroty to jest cichutko dam gazu i znowu ten dźwięk, tutaj link 

 

Edytowane przez Konradus5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...