Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzona szyba czołowa


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów

W piekny majowy wekeend wybralismy sie nad jezioro na rodzinny wypad. Efektem czego jest uszkodzona szyba  czolowa.

Pan prowadzacy prace w obiekcie upuscil mi srubowkret na przednia szybe.

Skontaktowalem sie z szefem winowajcy i doszlismy do wniosku, ze sprawa bedzie zalatwiana z ubezpieczenia.

Dostalem numer ubezpieczenia, zlozylem wymagane dokumenty. w bardzo krotkim czasie dostalem odpowiedz z fimy ubezpieczeniowej o wyplacie odszkodowania w wysokosci 517,72 zl. w czym jest 221,09zl koszt szyby, 178,35zl robocizna, 118,28zl czesci z logo producenta.

Szyba czolowa AGE 8572AGSGYVW co to jest? probowalem cokolwiek zgooglowac marnie, jedynie czego sie dowiedzialem ze to polski producent smieciowych zamiennikow.

Dostaje wczesnie rano maila, w ktorym mam napisane, ze na konto poszkodowanego wplynie kwota w wysokosci 17,72zl natomiast 

500zl jest to kwota, ktora pomniejsza odszkodowanie z tytulu franszyzny redukcyjnej. Dzwonie na infolinie P...U i pytam sie goscia co ja mam zrobic za 17,72zl Pan odpowiada, ze nic nie zrobie i mam scigac goscia na ktorego jest ubezpieczenie o wyplate sumy pokrywajacej koszty szyby z wymiana. Szczerze powiem wbilo mnie w fotel. Dlaczego ja mam sie z nim szarpac??

 

Ma ktos jakis pomysl jak ta sytuacje rozwiazac?? Chyba ze jest tu jakis magik ktory zrobi mi to za 17,72zl??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż to uszkodzenie . Ja 5 lat temu naprawiam szybę bo po kamieniu pękła i była rysa 2 cm. Po naprawie został ślad jak łebek spółki i 5 lat wytrzymuje . Nic się nie dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szybę miałeś oryginalną to odstaw do ASO na naprawę bezgotówkową skoro tak chcą się bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianq oczywiście, ze zasugerowałem naprawę w ASO bezgotówkowa ale jak widać poszli po najmniejszej lini oporu i po kosztach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owa franszyza redukcyjna to inaczej udział własny ubezpieczonego. Zapewne właściciel obiektu zawarł umowę, z której wynika, że jego ubezpieczyciel pokrywa szkody po przekroczeniu określonej wartości (tu 500 zł). Twoja szkoda została wyliczona z zastosowaniem taniego zamiennika, masz więc prawo odwołać się od decyzji ubezpieczyciela i żądać korekty wyceny szkody z zastosowaniem szyby oryginalnej (jeśli taka była).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...