Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pytanie odnośnie stabilizatora tylnego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostatnio zauważyłem, że jest duży luz na gumach w miejscach mocowania stabilizatora tylnego. Zamówiłem nowe gumy, ale okazała się, że między gumą a stabilizatorem powinny być jeszcze plastikowe tulejki, które to u mnie rozsypały się ze starości. Powstaje pytanie, czy mogę dorobić takie tulejki np. z blachy aluminiowej i czy po skręceniu stabilizator ma sztywno siedzieć w tych gumach czy powinien się przesuwać prawo/lewo i stąd były te plastikowe tulejki?

Opublikowano

Nowy stabilizator trzeba

Opublikowano
1 godzinę temu, Manfred_86 napisał:

Ostatnio zauważyłem, że jest duży luz na gumach w miejscach mocowania stabilizatora tylnego. Zamówiłem nowe gumy, ale okazała się, że między gumą a stabilizatorem powinny być jeszcze plastikowe tulejki, które to u mnie rozsypały się ze starości. Powstaje pytanie, czy mogę dorobić takie tulejki np. z blachy aluminiowej i czy po skręceniu stabilizator ma sztywno siedzieć w tych gumach czy powinien się przesuwać prawo/lewo i stąd były te plastikowe tulejki?

Aluminium to nie najlepszy pomysł... Może być tak, że będzie to skrzypieć :) Ja w mercedesie zakładałem na stabilizator takie duże opaski termokurczliwe w miejscach guma stabilizatora. Spróbuj w ten sposób

Opublikowano
  • Autor

Dobry patent w sumie. Spróbuję tak jak mówisz, a jak nie zda to egzaminu to chyba nowy stabilizator pozostaje...

Opublikowano
34 minuty temu, Manfred_86 napisał:

Dobry patent w sumie. Spróbuję tak jak mówisz, a jak nie zda to egzaminu to chyba nowy stabilizator pozostaje...

Nowy to brzmi drogo? Jedź gdzieś na złom i kup drugi. Ja dawałem 15zł za stabi z 1be/1bv. A jak rozkręcałem b6 to całe stabilizatory z dobrymi plastikami szły na złom

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

I jak rozwiązałeś problem?

U mnie te tulejki słabiutkie, myślałem nad mniejszą średnicą https://poliuretany.olkusz.pl/pl/tuleje-stabilizatora-tylnego-audi-2szt.html ,nie chce kupić używki stabilizatora z połamanymi tulejkami, a nowy to sobie cenią.

Opublikowano

Nie przesadzaj z tymi obawami co do zakupu używanych drążka - na zdjęciach zwróć tylko uwagę na korozję w okolicach mocowania, jeśli będzie czysto to tulejki również będą idealne, jest tylko jedno ale... Drążki 16mm (występujące między innymi w zawieszeniu standardowym przy silniku BFB) ze względu na to, że są miększe bardziej pracują, czym bardziej pracują tym szybciej uszkadza się farba i wchodzi korozja, która rozsadza tulejki, wiec praktycznie wszystkie o tej średnicy będą skorodowane/uszkodzone... Drążki grubsze i sztywniejsze 18mm w większości nie będą miały już korozji, lecz tych jest już mniej i będą droższe, ceny oscylują w okolicach 100 zł, ale poza lepszym stanem też usztywnią autko co ma praktycznie tylko same zalety (o tym można poczytać w wątku temu poświęconym)... Jak szukałem sztywniejszych drążków dla siebie to kupiłem łącznie 3 tylne - pierwszy 18mm, później drugi 18mm, gdyż był w komplecie z przednim, a na koniec trafiłem drążek 20mm, więc leżą mi w garażu dwie sztuki drążków 18mm w bardzo dobrym, wręcz idealnym stanie (delikatne ubytki farby i powierzchniowa korozja na końcach przy mocowaniu do łączników stabilizatora) i czekają na wrzucenie do ogłoszeń w celu sprzedaży.

Opublikowano

To będzie trzeba się kiedyś zabrać za szukanie stabilizatora na to wychodzi.

Opublikowano

Nie wiem co masz na myśli z tym szukaniem - jak napisałem mam 2 sztuki na sprzedaż ;)

Opublikowano

Jak już zakładać to 20mm a najchętniej 22mm, więc trzeba szukać :) żeby kupić a nie przepłacić. Tulejki jeszcze jakoś "żyją" więc jest jeszcze czas na szukanie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.